COVID-19: чи варто планувати різдвяні подорожі у європейські країни

Влада Швеції заявила, що люди повинні готуватися до обмежень щодо поїздок 


Ряд європейських країн попередили, що поки рано планувати різдвяні поїздки, оскільки випадки коронавірусу продовжують наростати по всьому континенту.

У Швеції людям сказали готуватися до можливих обмежень на поїздки під час канікул.

Тим часом влада Ірландії та Франції заявила, що ще рано говорити, чи можуть люди домовлятися про подорожі.

Впродовж шести тижнів до святкового сезону в кількох країнах діють карантинні обмеження.

Португалія значно розширила кількість місць, де діє нічна комендантська година. З понеділка три чверті країни будуть під найсуворішими обмеженнями уряду.

Головний шведський епідеміолог Андерс Тегнелл сказав громадянам підготуватися до можливості обмежених поїздок між різними районами в різдвяний період, щоб не перевантажувати регіональні служби охорони здоров'я.

Рішення, швидше за все, приймуть за тиждень-два, сказав він, додавши, що шведам потрібно бути до того, що все ще може змінитися "прямо перед Різдвом".

Тегнелл також сказав, що "велика частина" нових випадків Covid-19 зараз внаслідок організації приватних заходів. Він заявив, що сподівається, що заборона продавати алкоголь у пабах та барах після 22:00 год, яка діятиме у вихідні, не призведе до зростання приватних зібрань.

Тим часом віцепрем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що поки що не радить громадянам Ірландії, які проживають за кордоном, замовляти авіаквитки додому, додавши, що давати такі поради "занадто рано".

Подібним настроєм поділився і прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, який заявив, що "зарано" говорити, чи можуть громадяни купувати квитки на поїзди для поїздок на Різдво.

Він додав, що пом'якшення карантинних обмежень не відбуватиметься принаймні протягом двох тижнів.

"Було б безвідповідально пом'якшити локдаун. Досягнення є нестійкими", - сказав він на пресконференції.


Які останні правила міжнародних поїздок?

Згідно з карантинними обмеженнями, люди у Франції можуть виходити з дому на роботу, якщо не можуть працювати вдома, купувати товари першої необхідності, звертатися за медичною допомогою або займатися спортом протягом однієї години на день. Усі непродуктові магазини, ресторани та бари зачинені, але школи та ясла залишаються відкритими.

Кастекс додав, що деяким магазинам може бути дозволено відновити роботу з 1 грудня, залежно від кількості випадків нових захворювань. Але він наголосив, що бари та ресторани повинні залишатися закритими.

У четвер влада оголосила про 40 нових смертей, що є найвищим показником смертності за день впродовж останніх п'яти місяців.


Згідно з підрахунками Університету Джона Хопкінса, у Франції зараз спостерігається різке зростання кількості випадків, підтверджено інфікування понад 1,9 мільйона осіб.

У четвер французькі органи охорони здоров'я оголосили про рекордну кількість госпіталізацій - 32 638 - майже на 350 більше, ніж у пік, який досягнули у квітні.

В Італії більша частина країни перебуває на локдауні, але є заклики до більш жорстких заходів, оскільки кількість інфекцій продовжує зростати. У четвер зареєстровано 636 смертей. Міністр регіональних справ Франческо Бочча заявив, що люди повинні святкувати Різдво лише в колі близьких членів сім'ї.

У Великобританії відбулися дискусії про те, щоб чотири країни спільно діяли щодо карантинних правил на Різдво.

за матеріалами ВВС


18.11.2020 7463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

635
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1568
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3150
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2147 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4245
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6035

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

454

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

440

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

543
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10080
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

901
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

855
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

613
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2465
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

891
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1215
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34177 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

339
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

438
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

782 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960