Covid-19: навчання в Європі у час пандемії

Волонтери Червоного Хреста проводять експрес-тест Covid-19 під час скринінгу студентів та викладачів у Гільдбурггаузені, Німеччина, 2 грудня.


Пандемія коронавірусу змінила усі сфери життя мільйонів дорослих європейців у 2020 році. Діти теж безмежно страждали впродовж місяців карантинних обмежень, ситуація змінилася коли школи в більшості країн знову відкривались влітку та восени.

Зараз навіть це під загрозою. Студенти у Великобританії мали повернутися з різдвяних канікул у понеділок. Але менш як тиждень тому уряд оголосив, що повернення до школи затримається на два тижні майже для всіх старшокласників та деяких дітей початкової школи - навчання продовжиться в Інтернеті.

У неділю прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що школи, доведеться закрити на невизначений час. У Німеччині школи повернулися до дистанційного навчання в середині грудня, коли кількість заражених зросла, і рішення про подальші дії прийняли в понеділок.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.
Але деякі з цих динамік можуть змінюватися. На ранніх стадіях пандемії дані показували значно нижчий рівень зараження дітей у порівнянні з дорослими. Зараз у Великобританії діти середнього шкільного віку є віковою групою з найвищим рівнем зараження.
Однак дитяча смерть залишається надзвичайно низькою. Доктор Шамез Ладхані, епідеміолог, який проводив дослідження інфекцій в школах Англії, у середині грудня сказав журналістам, що зростання рівня зараження в англійських школах, як правило, відображає рівень їхніх громад. Це може підтвердити думку про те, що школи все ще не викликають інфікування у громаді.
Учні сьомого класу практикують заходи соціального дистанціювання в Лондонській академії Citygate London 4 вересня 2020 року в Лондоні.

Опитування не є остаточним, але Ладхані каже, що його команда не знаходить доказів передачі між студентами в тісному контакті. "Небагато спалахів, коли, наприклад, шість дітей в одному колективі заражаються в один час, де, на вашу думку, вони передавали це один одному", - сказав Ладхані.
Урядові рекомендації рекомендують англійським школам створювати "бульбашки" або групи для своїх учнів, щоб обмежити кількість контактів між собою.
"Ми знаємо, що зараження відбувається у дітей шкільного віку. Ми не знаємо динаміки зараження, незалежно від того, відбувається воно в школі, поза школою чи вдома", - сказав епідеміолог.
Вчені вивчають, чи школярі можуть частіше поширювати новий штам Covid-19, ніж попередній.

Закривати чи не закривати? 
Деякі викладачі та медичні експерти у Великобританії стверджують, що закриття шкіл - це не лише внаслідок нового штаму, а неспроможність уряду випередити вірус та зробити школи достатньо безпечними.
У неділю прем'єр-міністр Джонсон заявив ВВС, що "я не маю сумнівів у тому, що школи безпечні".
Він додав, що діти стикаються з "дуже, дуже низьким" ризиком порівняно з перевагою відвідування школи, яка була "такою величезною". Секретар освіти Гевін Вільямсон заявив у середу в парламенті, що уряд має жорсткий план підвищення безпеки в школах і що двотижнева затримка дасть їм час для проведення масових випробувань Covid-19 для учнів та персоналу - новий режим, який буде підтриманий військовими Великобританії.
"Цей вид масових випробувань допоможе захистити не лише дітей та молодь, це принесе користь усім у громаді, оскільки розірве ланцюги передачі, через які зростає рівень зараження. Це, в свою чергу, зробить більш безпечним для більшої кількості дітей фізично повернутися до школи ", - сказав Вільямсон.
Але законодавці, в тому числі секретар освіти від опозиції Кейт Грін, виклали сумнів у тому, чи буде уряд готовий розпочати програму в кожній школі всього за два тижні.
Профспілки вчителів назвали це "нездійсненим".
"Ця затримка та зрив у навчанні дітей є прямим результатом провалу уряду. Вони втратили контроль над вірусом. Зараз вони втрачають контроль над освітою дітей", - сказала Грін.
4 червня співробітник школи вимірює температуру у дитини в школі Шортлендс Академії Гарріса в Лондоні. 

Існує скептицизм щодо здатності британського уряду швидко впроваджувати програми масових тестувань після того, як його програма тестувань, відстеження та ізоляції, яка отримала 22 мільярди фунтів стерлінгів (30 мільярдів доларів США), запущена минулого року і була розкритикована урядовими науковими радниками.
Радники заявили, що занадто мало людей проходять тестування, що результати обробляються занадто повільно, і люди порушують правила ізоляції, маючи мало моніторингу та контролю.
Незалежна група експертів, створена як альтернатива офіційним науковим радникам уряду, відома як SAGE - заявила, що зараз важливіше, ніж будь-коли, вдосконалити програму відстеження, щоб не допустити зараження та, отже, школи відкриваються.
Вони попередили, що надто багато очікувань, що вакцини, які зараз вводяться у Великобританії та більшій частині Європи, означатимуть негайне повернення до нормального стану.  
"Це не чарівна куля. Ми перебуваємо у дуже серйозній ситуації", - заявив голова групи Девід Кінг, колишній науковий радник уряду.
В обговоренні в середу минулого тижня він попередив, що колективний імунітет за допомогою вакцинації може бути досягнутий приблизно до кінця року.
Це теж лише в тому випадку, якщо достатня кількість людей буде щеплена.
У статті, Independent SAGE закликає вдосконалити правила безпеки в школах. У ній зазначається, що за чинними правилами цілу групу середнього навчального року чисельністю до 240 осіб можна вважати "бульбашкою", рекомендуючи набагато нижчі межі кількості контактів студентів.
У початковій школі рекомендують "бульбашки" з трьох-чотирьох дітей.
Він також вимагає ресурсів для поліпшення вентиляції, зменшення кількості класів та заохочення змішаного або гібридного навчання, де студенти можуть навчатися дистанційно протягом певної частини терміну, щоб зменшити кількість людей на місці.
Це поділяють багато вчителів, у тому числі один з Англії Мідлендс, який розмовляв із CNN на умовах анонімності.
Страждаючи від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус - з болями в грудях і постійними відчуттями втоми, - він каже, що він та його колеги відчували, що уряд "кинув нас під автобус".
"Проблеми також пов'язані з урядами, які протягом багатьох років не фінансували школи належним чином", - сказав він, описуючи будівлю своєї школи як тісну в коридорах, які роблять дистанційне перебування неможливим, заповнені класи з поганою вентиляцією. Ви можете розмістити 2000 людей у ​​будівлі або 30 людей в одному закритому класі. Ви не можете просто розраховувати на те, щоб відкрити вікно".
Однак деяких вчителів турбує закриття шкіл і вони побоюються, що двотижнева затримка може бути продовжена. Девід Перкс, директор Східно-Лондонської наукової школи, заявив, що хоче, щоб його школа якнайшвидше відкрилася, побачивши проблеми, пов'язані з навчанням в Інтернеті під час першої хвилі локдауну в Англії.
"З тих пір ми залишаємось відкритими й хочемо залишатися відкритими", - сказав він CNN.
Він сказав, що, хоча рівень зараження був високим, він не бачив, щоб багато вчителів чи учнів у його школі серйозно хворіли.
"Набагато важливіше, щоб ми залишались відкритими для учнів. Якщо нам не вдасться продовжувати роботу в новому році, вся система іспитів зірветься, і майбутнє, на яке працюють учні, стане сумнівним", - сказав він.
"Діти досягають найкращих результатів, лише підбігаючи до фінішної лінії іспитів. Якщо це у них заберуть, вони не зможуть проштовхнутися. Вони втратять віру в систему і відступлять".

"Було нудно бути приклеєним до екрана"
Семикласника Андару Йенсена хвилювало те саме. Його випускні іспити в школі були скасовані минулого року, про що він шкодує.
"Я думаю, що в деякі моменти мені стає трохи страшно, коли я відчуваю, що втратив щось з того, про що дізнався. Я не можу згадати все, що дізнався, і думаю:" Я впаду? Як я колись жив? '", - сказав він.
Він не проти навчатися вдома ще два тижні - тим більше, що він спить додаткову годину - але він не хоче занадто довго вчитися в Інтернеті.
"Після першого тижня останнього локдауна було дуже важко тримати себе мотивованим. Нудно було приклеюватися до екрана стільки годин, повторюючи одне і те ж знову і знову".  
Семикласник Андару Дженсен у своєму будинку на південному сході Лондона. Дженсен сказав, що важко залишатися мотивованим під час дистанційного навчання.

Хлопчик каже, що не надто турбується про Covid-19. Він розуміє, що є небезпека захворіти, але він знає, що потрапив до групи з низьким ризиком і волів би бути в школі, аніж пропускати навчання та спілкуватися з друзями.
Але багато батьків відчувають занепокоєння, дехто з приводу потенційного ризику зараження або навпаки з приводу необхідності збалансувати години догляду за дитиною під час роботи.
Одним з таких батьків є Алан Тілмут, у якого є 13-річні близнюки у школі в графстві Нортумберленд на півночі Англії, який каже, що урядові правила безпеки для шкіл були "поганими, неефективними або взагалі не існували".
Але запитайте батьків в Італії, які мали справу з повторним локдауном у навчанні протягом 2020 року, і багато хто скаже, що вони відчайдушно хочуть, щоб їхні діти мали таке саме почуття нормальності, як у багатьох інших частинах Європи.
Італія намагається розпочати поетапне відновлення роботи шкіл наступного тижня, але існує страх, що кількість інфікувань зросте і школи можуть знову закритися.
"Взагалі, я вважаю, що ми несправедливо ізолювали дітей - і навіть більше, підлітків - платимо найвищу ціну за хворобу, яка в основному не вражає їх", - сказав Маріо Фуско, 46-річний розробник програмного забезпечення в Ломбардії.
Торік вони з дружиною місяцями навчали удома 9-річну доньку.
"Щоранку близько 8 години я вигулюю свого собаку перед тим, як приступити до роботи, і бачу, як 80-річні люди входять до станції метро неподалік від мене, тоді як уряд забороняє хлопчикам і дівчаткам ходити до школи. Перше, що зробили тут, у Ломбардії ще в лютому - це закрили школи ", - сказав чоловік.
"Італія не є країною для молоді".
за матеріалами СNN


05.01.2021 1277
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2149 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1217
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961