COVID-19: носіння маски та соціальне дистанціювання «можуть тривати роками»

Провідні епідеміологи прогнозують, що людям, можливо, доведеться носити маски та дотримуватись соціальної дистанції ще протягом декількох років.


Мері Рамсей, керівник відділу імунізації Агенції Громадського Здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни успішно не проведуть вакцинацію.

Вона також сказала, що повернення великих глядацьких подій вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо безпеки.

Провідним епідеміологам прогнозується, що людям, можливо, доведеться носити маски на обличчі та дотримуватися соціальної відстані протягом декількох років, поки ми не повернемося до нормального стану.
Мері Рамсей, керівник відділу імунізації в Громадській службі охорони здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни не проведуть кампанії з вакцинації.
Вона також сказала, що повернення великих подій із глядацькою аудиторією вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо забезпечення безпеки.
Міністр оборони не виключив продовження заборони на іноземні свята.
Бен Уоллес заявив Ендрю Марру з BBC One, що бронювання перерви за кордоном зараз буде "передчасним" і "потенційно ризикованим".
Великобританія встановила черговий рекорд за кількістю введення доз вакцин проти коронавірусу за один день у суботу - 844 285 ударів.

Доктор Рамсей сказав, що такі обмеження, як носіння маски в багатолюдних місцях та соціальне дистанціювання, стали прийнятими багатьма країнами й все це дозволяло економіці функціонувати.

За її словами, "люди звикли до цих обмежень нижчого рівня, і люди можуть жити з ними, а економіка все ще може продовжувати діяти з такими методами, уникаючи жорстких обмежень".

"Тому я думаю, звичайно, протягом декількох років, принаймні до тих пір, поки інші частини світу не будуть щеплені, як ми, і цифри інфікування знизяться скрізь, тобто тоді ми можемо поступово повернутися до більш нормального життя ", - додала вона.

Попередивши, що "дуже важливо, щоб ми не розслаблялися занадто швидко", д-р Рамзі сказав, що будь-який циркулюючий вірус неминуче підхопить тих, хто вразливий.

"Ми повинні дуже уважно розглянути ризики, перш ніж скасувати будь-яке з цих обмежень", - сказала вона.

Професор Кріс Вітті, головний медичний радник уряду Великобританії, заявив парламентарям на початку цього місяця, що сподівається, що "прості методи, такі як миття рук, маски для обличчя, де це доречно, випробування, перш за все, вакцини" - все це дозволяє зберегти контроль над вірусом влітку.

Патрік Валланс, головний науковий радник, також заявив, що маски для обличчя можуть знадобитися в певних ситуаціях, якщо кількість інфекцій зростатиме взимку, але можливо, що люди будуть поводитися уважніше, що сприятиме соціальному дистанціюванню.

Минулого місяця група урядових наукових радників заявила, що "підтримка такої соціальної політики, яка зменшує передачу", буде необхідною протягом деякого часу.

Ці експерти заявили, що це може включати постійне тестування та відстеження, самоізоляцію та публічні повідомлення, що заохочують "добровільні дії для зменшення ризиків".

Спортивні заходи та дозвілля на відкритому повітрі також можуть знову відновитися, дозволені організовані види спорту на свіжому повітрі, також можливі зустрічі 15 осіб батьківських та дитячих груп на відкритому повітрі. У Шотландії спільне богослужіння відновлюється 26 березня.

В Уельсі з понеділка супермаркети можуть продавати речі не найважливішого призначення, відкриються садові центри. А в Північній Ірландії з 1 квітня шість людей з двох домогосподарств можуть зустрічатися на приватних територіях.

Уряд встановив перегляд заходів щодо боротьби з коронавірусом з літа в минулому місяці. Тим часом виконавчий директор Інституту Френсіса Крика заявив  що слід провести швидке розслідування того, що сталося протягом перших місяців пандемії.

За його словами, він вважає, що "політична реакція є повільною - майже випадковою - що свідчить про невдачу наукових та медичних рекомендацій до політичної влади".

"Нам слід провести швидке розслідування першої частини пандемії - з січня по червень, - щоб ми могли засвоїти уроки та бути краще підготовленими до майбутнього", - сказав він.

Професор Джонатан Ван-Там, заступник головного медичного працівника Англії, припустив минулого тижня, що публічне розслідування пандемії зараз буде небажаним відволіканням для тих, кому доручено контролювати вірус.

Згідно з даними Управління транспортної безпеки США заявило, щонайменше 10 днів поспіль понад мільйон пасажирів щодня подорожують за допомогою аеропортів країни - в той час експерти стверджують, що випадки інфікування небезпечним штамом збільшуються по всій країні.

Лише у п’ятницю країна побачила понад 1,4 мільйона пасажирів в аеропортах країни - це рекорд за час епохи пандемії.
"Ми, по суті, поширюємо варіант B.1.1.7 по всій країні", - заявив доктор Пітер Хотез, декан Національної школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлор, у неділю.

за матеріалами BBC


22.03.2021 1831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1218
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961