COVID-19: у Бразилії понад 4 000 смертей за добу, президента звинувачують у "геноциді"

Президент Бразилії Жаїр Болсонаро відмовився від критики за те, що він влаштував "геноцид", виступаючи проти карантинних обмежень щодо Covid-19, оскільки країна зафіксувала найбільшу добову смертність впродовж усього часу пандемії.

За даними Університету Джона Хопкінса, Бразилія побила свій попередній щоденний рекорд із 4195 летальних випадків за показниками смертності через Covid-19, показали дані міністерства охорони здоров'я у вівторок.

Нові цифри призвели до загальної кількості загиблих у Бразилії внаслідок пандемії майже до 337 000 осіб.

Крім того, по всій країні зареєстровано майже 87 000 нових випадків захворювання на Covid-19, що збільшило загальну кількість заражень до 13 100 580, за даними міністерства охорони здоров'я.
Болсонаро, який продовжує применшувати серйозність кризи в галузі охорони здоров'я у своїй країні, відмовився від заяв, що він винен у надзвичайно високих показниках щодо кількості осіб, які померли через коронавірус.
Президент неодноразово виступав проти локдауну та інших обмежувальних карантинних заходів, а також критикував губернаторів та мерів, образливо коментуючи їх дії щодо запровадження таких заходів.
"Вони називали мене гомофобним, расистським, фашистським, мучителем, а тепер ... що це зараз? Зараз я ... той, хто вбиває багато людей? Геноцид. Зараз я геноцид", - сказав він прихильникам біля президентського палацу в Бразилії у вівторок ввечері, як видно у відео, яке розмістили на YouTube.
Кілька політичних опонентів Болсонаро звинуватили його у "геноциді", використовуючи цей термін для характеристики наслідків його дій у відповідь на світову боротьбу з Covid-19.
"У чому мене не звинувачують тут, у Бразилії?" - риторично запитав у відео Болсонаро.
Бразильський лідер, мабуть, мав на увазі, що пандемія - це вигадка засобів масової інформації, яку можна вирішити, надавши організаціям державні субсидії.
"Я можу розв'язати проблему з вірусом за кілька хвилин. Мені просто потрібно заплатити те, що раніше платили уряди Глобо, Фольї [де Сан-Паулу], штат Сан-Паулу", - сказав він, маючи на увазі загальнонаціональне мовлення та дві газети, що базуються в Сан-Паулу.
"Зараз ці гроші не для преси, а для інших речей".
Також він зухвало висловився щодо карантинних обмежень, заявивши, що не згоден із прихильниками заходів соціального дистанціювання та помилково аргументуючи, що держави, які ввели жорсткі обмеження, переживають вищий рівень смертності.
"Який штат має найсильніші карантинні обмеження, де їх найбільше? В Сан-Паулу. У кожному з них є найбільша кількість загиблих, пропорційно Сан-Паулу", - стверджував він.
Попри те, що в Сан-Паулу є найвищий абсолютний показник смертності, він посідає 10-е місце за смертністю на душу населення.
Приблизно третина смертей, про які повідомлялося у вівторок, були в Сан-Паулу, де за 24 години загинуло 1389 людей, свідчать дані уряду штату - рекорд за найбільшою кількістю смертей за один день у будь-якому бразильському штаті.
Це відбувається, попри те, що місяць тому держава вводила більше обмежувальних заходів, включаючи закриття підприємств, які безпосередньо працюють з громадськістю, таких як магазини, ресторани та бари.
Болсонаро також заявив, що локдаун буде контрпродуктивним, оскільки люди будуть вразливішими до вірусу.
"Я бачив нещодавні дослідження, що ті люди, хто веде здоровий спосіб життя, у вісім разів рідше мають проблеми через коронавірус", - сказав він. "Ти замикаєш людей вдома ... що людина робить вдома? Я не сумніваюся, що всі трохи збільшать свою вагу, з минулого року до цього року". "Навіть у мене трохи виріс живіт", - пожартував він.
Рекордний щоденний приріст припадає на те, що лікарні та відділення інтенсивної терапії в деяких містах вже переповнені та не приймають пацієнтів, і вся система охорони здоров'я країни знаходиться на межі краху.
Бразилія бореться з кількома новими штамами, деякі з яких вчені вважають заразнішими, ніж інші.
Зараз молоді люди хворіють важче, ніж на ранніх стадіях пандемії, хоча незрозуміло, яку роль можуть відіграти штами у цій тенденції.
Станом на кінець вівторка 23 із 27 федерацій Бразилії повідомили, що коефіцієнт заповнення реанімацій становить 80% і більше. З них 15 або заповнені, або перебувають на межі повного завантаження, зайнятість реанімації становить понад 90%.
Мато-Гросу-ду-Сул вже перевищив потужність, тоді як лише чотири штати перебувають на рівні менш як 80%.
Програма розповсюдження вакцин у Бразилії також переживає затримками.
У вівторок Болсонаро висловив зацікавленість у придбанні російської вакцини Sputnik V проти Covid-19 під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
Болсонаро додав, що спочатку вакцина потребує схвалення в країні.
"Ми завершуємо спілкування з іншими [органами охорони здоров'я], включаючи Anvisa, щодо того, як ми можемо ефективно імпортувати цю вакцину", - сказав Болсонаро, посилаючись на бразильське агентство з охорони здоров'я.
За даними Щотижневого епідеміологічного оновлення Всесвітньої організації охорони здоров’я у вівторок, кількість випадків захворювання на Covid-19 зростає вже впродовж шостого тижня поспіль.
Бразилія, США, Туреччина, Франція та Індія повідомляють про найбільшу кількість випадків інфікування на коронавірус.
за матеріалами CNN


08.04.2021 1498
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2149 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1217
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961