Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Білборд попереджає пасажирів про новий штам Covid-19 на вокзалі в Уолтемстоу, Лондон, 5 січня.

Ряд європейських країн розпочали 2021 рік уже звичним способом, заблокувавши мешканців і намагаючись приборкати Covid-19.

Посилені карантинні обмеження введені у зв'язку з тим, що новий варіант вірусу викликає тривогу серед урядів континенту. В понеділок прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про суворий новий національний локдаун в Англії.

Обмеження триватимуть щонайменше шість тижнів.

"Зрозуміло, що нам потрібно діяти усім разом, щоб взяти під контроль цей новий штам вірусу, поки вакцини будуть вводити", - сказав Джонсон у зверненні до нації у понеділок увечері.

"Тому в Англії ми мусимо піти на національний локдаун, який досить жорсткий. Це означає, що уряд знову вказує вам залишатися вдома", - додав він.

Джонсон відновив заходи, які були під час першого локдауну минулої весни. Починаючи з півночі за місцевим часом у вівторок, жителям Англії дозволяється залишати свої будинки лише з обмежених причин, таких як покупка речей першої необхідності, фізичних вправ та за медичною допомогою.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен також заявила в понеділок, що більша частина континентальної частини Шотландії буде закрита, починаючи з опівночі. Уельс та Північна Ірландія - інші дві країни Великобританії - вже були на локдауні.

В інших країнах Європи, наприклад, в Італії у вівторок уряд оголосив, що більшість обмежень щодо коронавірусу, введені в країні під час різдвяних канікул, будуть продовжені до 15 січня.

Людям в Італії дозволяється відвідувати друзів лише один раз на день. І згідно з новим урядовим розпорядженням, поїздки між регіонами будуть заборонені, крім роботи або за станом здоров'я.

Також введені обмеження щодо туристичної індустрії, оскільки барам та ресторанам дозволено працювати лише на винос.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.

31 грудня 2020 року військова техніка патру

лює на площі Пьяцца дель Пополо в центральній частині Риму.


У Німеччині канцлер Ангела Меркель зустрінеться у вівторок з 16 прем'єр-міністрами федеральних земель, щоб обговорити можливість продовження поточного локдауна. Карантинні обмеження повинні були закінчитися 9 січня.

Один з обговорюваних варіантів міг би продовжити її до кінця місяця. У понеділок прессекретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що ситуація в лікарнях Німеччини була "надзвичайно складною" через зростання кількості інфекцій. А в Греції уряд ввів суворий, але короткочасний локдаун, з 3 січня до 6 ранку 11 січня.

"Випадки захворювання на Covid-19 все ще високі, і тиск на національну систему охорони здоров'я продовжується", - заявив прессекретар грецького уряду Стеліос Пецас на брифінгу 2 січня. "Ми залишаємось удома протягом цих кількох днів, і 11 січня ми повертаємося до звичного життя з відкритими школами".


Школи зачиняють свої двері 

В основі багатьох європейських карантинних обмежень лежить закриття шкіл.
Спочатку уряд Великобританії не хотів закривати школи, викликаючи жорстку критику з боку профспілок вчителів, коли наполягав на тому, що вони знову відкриються, як було заплановано цього тижня, після різдвяних свят.
Але у понеділок увечері прем'єр-міністр оголосив, що всі початкові та середні школи закриються, а учні перейдуть на дистанційне навчання.
Джонсон також сказав, що GCSE та A-Levels - ключові стандартизовані тести для 16 - та 18-річних - не зможуть застосовувати, як було заплановано наприкінці навчального року.
Італія застосовує інший підхід. Її середні школи знову відкриються 11 січня, причому 50% учнів навчатимуться в класі, а 50% - дистанційно.
Дитячі садки та початкові школи в Італії мають повернутися до роботи, як і запланували, 7 січня.
"Даремно знову відкривати школи, щоб просто закрити їх через кілька днів", - заявила у вівторок в інтерв'ю радіо Сандра Зампа, заступник міністра охорони здоров'я Італії.
У Німеччині школи перейшли на дистанційне навчання в середині грудня; рішення про те, чи продовжувати їх роботу, мають приймати у вівторок.
В Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають владу також відкласти повернення до школи.
У Європі закриття шкіл розглядається як крайній засіб, і натиск на їх закриття підкреслює масштаби виклику, з яким стикається континент.  
за матеріалами CNN


06.01.2021 1612
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

455

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

426

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950