Де відпочити в Карпатах? Куди поїхати цього літа?

Літо у розпалі, а ви не знаєте де відпочити? Карпати – унікальне місце, де однаково цікаво серед буйної зелені та кришталевого снігу.

Гірські схили, вкриті столітніми лісами, мальовничі водоспади та середньовічні палаци зроблять ваші канікули сповненими тільки позитивними емоціями. Карпати влітку – це чисте гірське повітря, цілюща мінеральна вода та комфорт сучасних готельних комплексів.


Найпопулярніші місця Карпат для відпочинку влітку

Буковель – візитна картка гірського регіону, відома за межами України. Це не тільки гірськолижний курорт європейського рівня. Ця місцина має широкий спектр літніх послуг:

    • Екскурсії та піший туризм. Схили гір можуть слугувати не тільки трасою для лижників. Тут можна прогулятися по екостежкам, до легендарних карпатських річок та бурхливих водоспадів, піднятися на Говерлу, орендувати велосипед чи коней. Крім того, у Буковелі є безліч історичних цікавинок для туристів: Скелі Довбуша, де за легендою було заховано незліченні скарби, музеї Писанок тощо. Дітям буде цікаво у «Артек-Буковель» – центрі оздоровлення для хлопчиків та дівчаток.
    • Пляжний відпочинок у Карпатах. В Буковелі є найбільше в Україні штучне озеро з облаштованим пляжем. Крім того, тут є безліч спа-центрів, відкритих басейнів та джакузі, карпатські чани для усієї родини.
    • Екстрим. Крім стандартних скалодромів, велосипедних трас, пейнтболу, можна покататися на зіплайні «Буковельські гірки», «Троллей».

Яремче – ще один відомий гірськолижний центр, який має широкий вибір літніх розваг. Містечко знаходиться у Івано-Франківській області, недалеко від Говерли та Львова на висоті 600 метрів над рівнем моря. У Яремче можна піти у гори, прогулятися по схилам гір, замовити тур до історичних місць, орендувати велосипед, квадроцикл, відвідати водоспад Пробій та бурхливу річку Прут.

Верховина знаходиться недалеко від Ворохти та Івано-Франківська. Відпочинок тут сподобається тим, хто хоче ближче пізнати гуцульські звичаї, поринути в екологічний відпочинок зі збором трав, грибів та ягід. Туристи зможуть відвідати гірські водоспади, музеї про карпатські звичаї тощо. Це справжня перлина оздоровчого туризму, адже тут розкидано біля 1000 джерел цілющої мінеральної води.

Східниця – ще один лікувальний край, який цілий рік приймає відпочивальників для оздоровлення в численних базах відпочинку. Серед гір та карпатських лісів можна побачити Національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», мальовничі скелі, печери краю, та навіть політати на повітряній кулі.

Моршин – відомий на всю Україну бальнеологічний курорт. Його вода схожа за складом та властивостями до тієї, яка тече у Карлових Варах. Крім оздоровлення у санаторіях, ця місцина пропонує безліч екскурсій історичними місцями, прогулянки на чистому повітрі тощо.

Славське – це оздоровчий курорт, який знаходиться біля річок Опір та Славка, що у Львівській області. Влітку сюди їдуть прихильники «зеленого туризму», або люди, які хочуть насолодитися тишею серед смарагдових гір. Відпочивальники можуть відвідати водоспад Гуркало, Кам’янка, місто-фортецю Тустань. Тут є відомий пішохідний маршрут довжиною у 15 кілометрів на гору Високий Верх.

Карпати – центр літнього відпочинку

Відпочинок у найгарячішу пору року асоціюється з морем та пляжами. Карпати – це унікальна можливість не тільки покращити стан здоров’я, а й відпочити від міського шуму, загазованого повітря, насолодитися природою та мальовничими краєвидами. Який би курорт не обрали – Моршин, Буковель, Славське чи Яремче – ваш відпочинок пройде на усі 100%.


26.06.2019 5016
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2087 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5943

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1171
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

734 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697