Демократи обох палат Конгресу прийняли закон про допомогу в рамках COVID-19 на суму 1,9 трлн доларів США, забезпечивши Байдену велику перемогу

Спікер палати Ненсі Пелосі підняла великий палець, головуючи під час голосування щодо пакета допомоги з питань коронавірусу HR 1319 в Палаті Капітолію США, 10 березня 2021 року, у Вашингтоні, округ Колумбія. На остаточному голосуванні Палата прийняла президента США Джо Байден щодо перегляду законопроєкта про допомогу в рамках COVID-19 на 1,9 трильйона доларів США, названий Американським планом порятунку, як перше велике законодавче досягнення адміністрації.


Усі республіканці палат проголосували проти, заперечуючи проти витрат. Конгрес США затвердив план підтримки американської економіки на $ 1,9 трлн, що передбачає прямі виплати по $ 1400 більшості американців.

Палата представників, яка раніше вже схвалила цей закон, знову зібралася 10 березня, щоб затвердити поправки, внесені Сенатом. За прийняття закону проголосували 220 членів палати представників, проти виступили 211 парламентаріїв. Президент США Джо Байден пообіцяв підписати документ 12 березня.

Демократи палат у середу ухвалили величезний законопроєкт про допомогу в рамках COVID-19 на 1,9 трильйона доларів з метою розмістити його на столі президента Джо Байдена до кінця тижня, буквально за кілька днів до того, як ключові федеральні виплати по безробіттю для багатьох робітників почнуть діяти 14 березня.

Проголосувавши 220–211 голосів - при цьому жоден республіканський голос не проголосував за - демократи передали Байдену найважливішу першу законодавчу перемогу. Білий дім заявив, що в п'ятницю він підпише цей закон.

"Вже кілька тижнів переважна частка американців - демократи, незалежники та республіканці - чітко дають зрозуміти, що підтримують Американський план порятунку. Сьогодні, після остаточного прийняття в Палаті представників, їхній голос був почутий", - сказав Байден у заяві, в якій висловив привітання спікеру палати парламенту Ненсі Пелосі, яка виступала безпосередньо перед голосуванням. "Сьогодні ми маємо прийняти рішення з величезним, величезним наслідком. Рішення, яке змінить життя мільйонів американців, рятуючи життя та даючи засоби до існування. І з урахуванням усіх рішень, це рішення, за яке нам доведеться відповідати.",- вона сказала. "Ми дамо Американському плану порятунку рішучий і, сподіваємось, двопартійний голос, щоб відобразити двосторонню підтримку, яку він має в країні".

"І ми негайно приступимо до роботи, щоб доставити рятувальні ресурси, що випливають із цього законопроєкту, як тільки він буде прийнятий і підписаний. Коли ми приєднуємося до президента Байдена в обіцянці, в його обіцянці, що нарешті, допомога вже на шляху. Для людей щодо дітей я закликаю проголосувати "так" ", - сказала вона.
Остаточний підсумок голосування за пропозицію погодитися в поправці Сенату на полегшення ситуації Covid-19 видно на зображенні з відео з Палати представників у Вашингтоні, 10 березня 2021 року.
Один демократ приєднався до республіканців, проголосувавши проти цього заходу. Представник Джаред Голден зі штату Мен висловив занепокоєння щодо вартості та обсягу законодавства. Одразу після схвалення заходу, найвищі лідери Демократичної палати та Сенату зібралися на західній терасі будівлі Капітолію, щоб прийняти цей закон. Пелосі та лідер більшості в сенаті Чак Шумер офіційно підписали законопроєкт із Національним торговим центром, що забезпечило більшість.
"Це важливий день в історії нашої країни, тому що ми прийняли історичне, наслідкове та трансформаційне законодавство", - сказав Пелосі. "Допомога в дорозі!" Шумер кілька разів вигукнула із трибуни.
Спікер палати Ненсі Пелосі та лідер більшості в сенаті Чак Шумер тримають підписаний Акт про американський план порятунку після того, як Палата проголосувала на остаточному перегляді законодавства про план допомоги Covid-19 на 1,9 трильйона доларів у Капітолії 10 березня 2021 року.

Остаточне голосування затримали, коли Тейлор Грін змусив голосувати за подання про перерву.
Голова Демократичного корпусу Палати представників парламенту Хейк Джеффріс, штат Нью-Йорк, заявив журналістам у вівторок, що він "на 110% впевнений", що його партія має голоси щоб схвалити план без підтримки ВП.
Республіканці оскаржили мільярди доларів, які вони назвали непов'язаними предметами у "списку бажань" демократів.
"Коли ви подивитесь на цей пакет, це справжня трагедія, ми знаємо, що результатами цього пакету будуть збільшення податків середнього класу, ми точно знаємо, що він включає положення, які не є цільовими, вони не є тимчасовими, вони не пов'язані з COVID, і це не повинно бути таким чином ", - сказала у вівторок голова конференції House GOP Ліз Чейні.
Представник Ліз Чейні під час республіканської пресконференції палати на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, округ Колумбія, 9 березня 2021 року.
"Ми могли мати законопроєкт, який був би часткою вартості цього, який міг би отримати двостороннє схвалення та підтримку, але спікер вирішив піти в іншому напрямку. Ми будемо обтяжені тягарем, тягарем витрат, і податковий тягар, який насправді не захищається з точки зору того, що він насправді виконує ", - сказав Чейні.
"Мені прикро за них, що вони настільки не звертають уваги на потреби американського народу і не пам'ятають про підтримку цього законопроєкту серед республіканців по всій країні", - заявила Пелосі в понеділок. 
Законодавство спочатку звільнило палату в кінці лютого, але палата повинна була знову прийняти законопроєкт після внесення змін до Сенату. Законопроєкт надішле 1400 доларів стимулюючих чеків особам, які заробляють 75000 доларів США або менше, і парам, які заробляють до 150 000 доларів. Версія законопроєкту Сенату звузила право на перевірку стимулів. Виплати будуть поступово припинятися тим, хто заробляє більше ніж 80 000 доларів. Це означає, що багато тих, хто отримав попередні виплати, цього разу допомогу не отримає.
Президент Джо Байден виступає після прийняття американського плану порятунку в Сенаті США в Білому домі, 6 березня 2021 року, у Вашингтоні, округ Колумбія.

Демократичні лідери також були змушені зменшити щотижневі виплати по безробіттю з 400 доларів до 300 з федеральним стимулом до 6 вересня. Перші 10 200 доларів доходу для тих безробітних американців, які заробляють менше ніж 150 000 доларів, були б без оподаткування. Законопроєкт також включає податковий кредит на дітей, який дає сім'ям 3000 доларів на дитину на рік.
Законодавство також направляє 350 мільярдів доларів державним, місцевим та племінним органам влади, 50 мільярдів доларів на пошук контактів, 16 мільярдів доларів на розподіл вакцин, 130 мільярдів доларів на освіту К-12, кошти на оренду та допомогу під заставу, підтримку ресторанів та барів, фінансування харчування програми та інше.
Раніше Білий дім заявляв, що американці, які мають право на перевірку стимулів, повинні бачити, як виплати надходять на їх рахунки до кінця місяця.
У четвер Байден виступить зі своїм першим праймом "в пам'ять про річницю локдауну внаслідок COVID-19", заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі під час брифінгу в понеділок.
"Президент обговорить численні жертви, зроблені американським народом за останній рік, згадає роль громади та сім'ї, які зазнали серйозних втрат. Також згадає вклад, який американці зробили у боротьбу з вірусом та повернення країни до нормального стану ", - сказала Псакі.
за матеріалами abcNews


11.03.2021 16269
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681