Дешеву воду – для народу

 

У Коломиї зростає народний гнів – вже вдруге цього місяця коломияни збираються під ратушею. Люди протестують проти нових тарифів на водопостачання та водовідведення, які увійшли в дію від 1 липня. Відтепер коломияни платитимуть за кубометр спожитої води 14,64 грн з ПДВ. Протестувальники проти такої ціни, оскільки вважають її економічно необґрунтованою. Кажуть, що комунальні послуги зростають, а зарплатня залишається й надалі мізерною.

 

Через нові тарифи – перекриті дороги 

14 липня вже вдруге обурені коломияни зібралися біля ратуші. Мітингувальники перекрили рух транспорту на перехресті Грушевського та Шевченка, а також поворот на вулицю Гетьманську. Міський голова Ігор Слюзар вийшов до протестувальників тільки через дві години після початку акції.

вода3.jpg

вода4.jpg

І. Слюзар пояснював, що після 2011 року тариф на водопостачання та водовідведення встановлює не місцеве самоврядування, а Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕ). «Так вирішили у Києві», - відповідав протестувальникам міський голова. Проте від цього обурення людей не зменшувалося. Мітингувальники пригадали меру недобудовані кооперативи та «діряві» дороги.

115834719 (1).jpg

«У землі закопані труби великого діаметру, які розраховані на підприємства. А так як у Коломиї промисловість не працює, то половину тої води отримує населення, а решта – повертається чистою. І за це все мусить платити громада», - обурювалася мітингувальниця.

115836081.jpg

Окрім здешевлення води, коломияни вимагають і звільнення з посади директора водоканалу Ігоря Калиняка. На попередній акції обурена коломиянка на знак протесту вилила йому на голову пляшку води з-під крану. Люди переконані, директор водоканалу живе не лише на зарплатню, а маєтки будує за «народні гроші». До слова, зарплатня директора водоканалу становить 4 тис. 500 грн.

«Той, хто не може платити за такими тарифами, нехай безкоштовно набирає у тазик води з Пруту, гріє і так миється», - відповідав коломиянам ще на першій акції протесту Ігор Калиняк.

Image1.jpg

Мер Коломиї каже, що звільнити з посади Калиняка не має права, бо на це відсутні підстави. «Просто кричати «іди геть» не можна. За що звільняти? На минулому засіданні я говорив, якщо комісія знайде, що він вкрав хоч одну гривню, то тоді через тюрму я звільню його», - обіцяв очільник міста.

 

Тарифи затверджують у Києві, а пропозиції подає Коломия

Востаннє у Коломиї тариф на водопостачання та водовідведення змінювався ще в 2011 році. Тоді нова ціна була чи не найвищою в Україні – майже долар за кубометр спожитої води. Всього на одну гривню більше платили за воду мешканці кримського Судака – міста, яке зовсім не має доступу до прісної води. Коломиянам пояснювали таке рішення тим, що, мовляв, потрібна модернізація виробництва, відповідно поліпшення якості надання послуг з водопостачання та водовідведення. На такі модернізовані речі взяли кредит у Світовому банку в розмірі 2,6 млн доларів.

У 2011 році тариф востаннє затверджував виконавчий комітет міськради. Тепер вже це рішення приймає Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Проте у Київ пропозиції нових тарифів подає саме міська влада в особі КП «Коломияводоканал».

вода2.jpg

 

Півтори копійки за літр води

На підприємстві підняття тарифів на водопостачання та водовідведення пояснюють зростанням цін на електроенергію, зміну розміру податкових ставок та зарплатні. Кажуть, що відповідне рішення не приймалося протягом останніх чотирьох років.

«Якби щороку НКРЕ піднімала вартість води хоча б на гривню, то тепер не була б така велика різниця у тарифі, - вважає головний інженер водоканалу Юрій Березовський. – На підприємстві основною складовою є електроенергія, яка забезпечує роботу насосів, що видають воду споживачам аж до кранів. А вартість електроенергії зростає чи не щомісяця».

На «Коломияводоканалі» дві сотні працівників, мінімальна зарплатня становить 980 гривень. За словами Юрія Березовського, працівникам доводиться нелегко: щоб забезпечити безперебійне постачання питною водою коломиян, приходиться працювати навіть без обіду.

На водоканалі переконані: новий тариф на водопостачання та водовідведення економічно-обгрунтований, завдяки йому підприємство зможе і далі функціонувати.

«Новий тариф – це півтори копійки за літр води, або 14,64 грн за кубометр. Але для нас ця ціна життєво необхідна. Завдяки цьому підприємство може функціонувати. Прибутків не маємо, бо ми державне підприємство», - пояснює головний економіст «Коломияводоканалу» Ірина Перегінчук.

Попри невдоволення коломиян подорожчанням води, підприємство й далі працює у штатному режимі. Працівники навіть обдумують можливість отримання ще одного кредиту від Світового банку. Цього разу – на заміну старих трубопроводів на нові. «Ми звертаємося до Світового банку з просьбою надати нам через Міністерство фінансів наступний транш кредиту під ставку 1% на те, щоб замінити 20 км старих дірявих трубопроводів. Кредит потрібен у розмірі 3 млн гривень, – розповідає Ірина Перегінчук. – У держави таких коштів немає. А при отриманні кредиту ми могли б за два роки провести всі роботи щодо заміни трубопроводів». При отриманні другого кредиту в тариф за кубометр води прийшлося б за теперішнім курсом валют закласти приблизно 37 копійок.

 

Прокуратура перевірить

Щоб призупинити рішення НКРЕ, мітингувальники звернулися до Коломийської міжрайонної прокуратури. Вже ведеться перевірка даного звернення. Хоч тарифи й затверджують у Києві, але дані на витрати складають спеціалісти водоканалу, наголошує прокурор Олег Попик.

DSC_8106.JPG

«Щоб перевірити, наскільки обґрунтованою чи необґрунтованою є ціна на воду, потрібно встановити, чи є правдивими показники, які включені до тарифу на водопостачання та водовідведення, - наголосив Олег Попик. – Якщо буде встановлено, що даний тариф необґрунтований, прокуратура направить звернення з позовом до суду про визнання недійсним цієї постанови по вказаних тарифах на воду. Тоді, відповідно, будемо просити, щоб дія постанови НКРЕ була зупинена».

Коли завершиться перевірка – наразі невідомо. Проте мітингувальники обіцяють: за новими тарифами поки що платити не збираються.

 

Коломийські Вісти

Фото: Євгена Гапича


17.07.2014 1198 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

791
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1785
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3342
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2268 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4466

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

553

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

542

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10180
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1016
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4710
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2610
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1030
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34274 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

466
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

534
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

875 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1093