Директор аеропорту: Літайте усі літаками з Івано-Франківська

 

директор аеропорту Петро Осипенко

 

Івано-Франківськ вже призабув ті часи, коли у небі над містом один за одним злітали та заходили на посадку літаки, а аеропорт був переповнений подорожуючим людом.

 

Зараз, коли чути якийсь шум від реактивного двигуна, то усі вже знають, що це проводить навчання 114-бригада тактичної авіації. 

 

 

Однак, схоже, що на Прикарпаття повертається і цивільна авіація. З цього року міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ», який з 2010 року перебуває у концесії в ТзОВ «Скорзонера», відновив п’ять рейсів не тільки в Україні, але й закордон і пропонує пасажирам цікаві пропозиції за помірними цінами.

 

«Літайте усі літаками з Івано-Франківська», - агітують в аеропорті і додають, що це набагато дешевше і швидше, ніж звичним для нас транспортом.

 

 

Про нове життя аеропорту, співпрацю із військовими та плани на майбутнє у розмові «Фіртки» із директором аеропорту Петром Осипенком.

 

Петре Миколайовичу, цьогоріч в аеропорті "Івано-Франківськ" запровадили доволі багато рейсів, куди саме літаєте?

- Сьогодні ми маємо програму «Буковель», коли в аеропорт прилітає від 4 до 8 рейсів в день. Виконуються польоти в Одесу, Дніпропетровськ, Харків, Київ, Москву по непарних днях – понеділок, середа, п’ятниця, неділя.

 

Наскільки є попит є на такі рейси?

- Літаки загружені повністю. Якщо літак вміщує 48 пасажирів, то загрузка йде в районі 40. До нас зараз летять більше, від нас – трошки менше.

Але все тільки починається. Рейси ще не розкручені. Думаю, що після Нового року ми все заповнимо.

У Європу не літаємо. Поки що немає попиту серед населення. Загалом від наявності платоспроможного попиту і залежить кількість рейсів з аеропорту.

 

Невже сьогодні авіаперельоти є вигіднішими стосовно інших видів транспорту?

- До Києва, Харкова, Одеси можна долетіти за 600 грн., до Москви за 700 – 800 грн. У той час як на поїзді у купейному вагоні до Москви ви будете їхати півтори доби за майже 2 тис.грн. Тому літайте усі літаками з Івано-Франківська!

 

Чим зумовлена така дешева вартість квитків і якими літаками виконуєте перевезення?

- Чим раніше ви замовите квиток, тим він дешевший буде. Це практика всієї Європи.

Літаємо «Embraer-145» компанії «Дніпроавіа». І також плануємо співпрацю із МАУ. Там вже будуть літаки «Embraer-190» та «Boeіng-737». Це великі літаки, які вміщають по 120 людей. Ще розраховуємо на більший пасажиропотік після нового року. Попередньо, у нас були вже представники з МАУ.

 

Що це за концесійний платіж, про який так багато розмов останнім часом?

- Днями ТЗоВ "Скорзонера" перерахувала обласній раді останні 250 тис. грн. концесійного платежу за 2014 рік. Це платіж за те, що ТЗоВ "Скорзонера" взяла у концесію. Відповідно до договору про концесію "Скорзонера" має сплачувати щоквартально близько 250 тис. грн.

У нас був трошки період затримки із платежами, у зв’язку із тим, що наш аеропорт збитковий. Він має збитків 4 млн.700 тис. грн. за 2014 рік. За попередній 2013 рік – 4млн. 300тис. грн. якби не Буковель, то наш аеропорт чекала б така сама доля як більшості аеропортів в обласних центрах України. Наприклад, аеропорти Черкас, Тернополя, Рівного давно не працюють, а "Івано-Франківськ" продовжує працювати як міжнародний аеропорт і з нього здійснюються рейси на Харків, Одесу, Дніпропетровськ, Москву, Київ двічі на день. В той час, коли інші аеропорти отримують дотації від бюджетів, "Івано-Франківськ" сплачує кошти в обласний бюджет. Ось такі реалії і вплив "Буковеля" на діяльність аеропорту. Зараз немає заборгованості ні копійки перед обласним бюджетом. "Скорзонера" сплачує усі збитки і повністю забезпечує життєдіяльність аеропорту.

Тобто, за цей рік заплачено мільйон гривень. Наступний платіж у нас в кінці першого кварталу 2015 року.

 

 

А щодо дотації з обласного бюджету? Це передбачено чи ні?

- Ні копійки ми не отримуємо. Інші аеропорти отримують, а «Івано-Франківськ» не отримує, бо він у концесії у «Скорзонери».

 

Йдучи до вас, побачили техніку, яка прибирала територію. Уся доволі нова, з огляду на вік аеропорта…

- Техніку відразу після підписання угоди про концесію з обласною радою, нам купила «Скорзонера». Це дві машини снігоприбиральної техніки, техніка, яка обслуговує повітряні судна, резервні електро-дизельгенератори, машина протильодообробки літака, трактор, поливочні машини, перонний автобус на 86 людей. Усе закордонне, надійне і працює без збоїв. Вартість усього десь близько на 30 млн.грн. маємо поновленої техніки.

 

 

Злітно-посадова смуга постійно розчищається та завжди готова безпечно приймати та відправляти літаки

 

 

 

За рахунок чого наростають збитки, про які ви говорили?

Є затрати на бетонні покриття аеродрому йдуть, електроенергія, зарплата працівникам, охорона, пожежники, комунальні послуги платяться, усе треба утримувати, а ми грошей заробляємо недостатньо. Ми тільки недавно почали обслуговувати по кілька рейсів на добу, а до цього у нас був один рейс рано на Київ, а ввечері він звідти вертався. Для того, щоб аеропорт заробляв гроші – тут має бути не менше 3-4 рейсів вдень. Тоді аеропорт себе може окупити, а коли 3-4 в тиждень, то він стає збитковим. "Скорзонера" взяла в концесію договір якраз тоді коли світова фінансова криза докотилася до України. Тоді вже стояло завдання вижити. Зараз з впевненістю можна сказати, що якби не концесія, то аеропорт "Івано-Франківськ" чекала б сумна доля аеропортів Тернополя чи Рівного... Крім того всі багатомільйонні суми збитків лягали б на бюджет, а це з 2010 року близько 20 мільйонів гривень! Крім того, не секрет, що держава є найменш ефективним менеджером щодо належних їй підприємств.

 

Скільки працівників в аеропорту і яка його площа?

- Працює 170 людей. Площа велика - 470 га.

 

 

 

Які потреби зараз має аеропорт?

- На сьогоднішній день, ми забезпечені усім повністю – як засобами для обслуговування літаків. Так і засобами для утримання покриття аеродрому, є пальне, є всілякі реагенти для догляду за злітною смугою. При чому вартість його дуже велика –16,5 тис. грн. за тонну.

В рік обслуговування аеропорту обходиться приблизно у 7 млн.грн. заробляємо 1,5 млн. Решта - дотація «Скорзонери».

 

Зараз доволі не простий в Україні час. Ви користуєтеся злітною смугою військової бригади, як доводиться ділити її?

Ми працюємо у тісній співпраці із військовою авіаційною бригадою. Співпраця налагоджена у всіх галузях, що стосується налагодження життєзабезпечення аеропорту і все, що стосується організації польотів і бойової підготовки льотчиків.

Тобто ми допомагаємо утримувати льотчикам їхню злітно-посадкову смугу і водночас також користуємося нею. Коли був скрутний період «Скорзонера» допомагала їм з фахівцями електроніки. Сьогодні хлопці без усяких заводів ремонтують літаки і ви знаєте куди їх застосовують. Тоді, як це все роками тут стояло.

Днями Скорозонера перерахувала військовим ще й 100 тис. грн. за те, що ми експлуатуємо їхню полосу. У нас повне взаємопорозуміння.

Намагаємося так працювати, щоб було добре і нам і їм. І, на відміну, від інших аеропортів України, наш аеропорт ніколи не закривався через снігопади чи якісь інші негаразди.


03.01.2015 3714 2
Коментарі (2)

Сергій Жидков 2015.01.11, 13:48
Брехня Ціна на квиток до Москви на 15.02.2015 http://www.skyscanner.com.ua/transport/flights/ifo/mosc/150215/airf ares-from-ivano-frankovsk-to-moscow-in-february-2015.html?rtn=0
Оксана Брунець 2015.01.14, 14:36
Працює 170 Людей??? Для порівняння Аеропорт Штуттгарт обслуговує в рік 9.588.692 пасажирів, загальна к-сть персоналу = 996 Маленький Аеропорт Бремен обслуговує в рік 2,6 міліонів пасажирів,к-сть персоналу = 450 При к-сті 170 людей персоналу наш аеропорт мав би обслуговувати не менше 982 000 пасажирів в рік. А це в день приблизно 2600 людей. А це не маленька к-сть рейсів. Було б дуже добре якщо наш Аеропорт запрацює по справжньому. Зможе надавати якісні послуги. Але для чого тримати весь цей персонал, якщо він і так тільки на документах.
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

641
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3153
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2152 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4250
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6038

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

479

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

457

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

444

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10084
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

904
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

858
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

619
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2472
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

894
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1220
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34181 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

347
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

442
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

786 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

962