
Депутатська комісія Івано-Франківської облради з питань екології переглянула перелік природоохоронних заходів, які фінансуватимуться цього року за кошт обласного екологічного фонду.
Скандал розгорівся з приводу видатків на берегоукріплення. Понад 80% заявок на такі роботи райдержадміністрації Прикарпаття подали в Департамент екології ОДА без проектно-кошторисної документації та плану проведення робіт, пише Фіртка з посиланням на Курс.
Представник Департаменту не зміг відзвітувати депутатській комісії про виконання природоохоронних заходів минулого року. А також про виконання обласної Програми з охорони навколишнього природного середовища за 2011-2015 роки.
За якими критеріями формувався перелік природоохоронних заходів, які пропонуються до фінансування з екологічних коштів у 2016 році, представник Департаменту депутатам також відповісти не зміг.
«Ми отримали заявок на 300 мільйонів, а планове фінансування природоохоронних заходів в області на цей рік передбачено на рівні 80 мільйонів гривень», - повідомив він.
Відтак комісія погодилася на пропозицію заступника голови обласної ради Ольги Галабали проаналізувати пропоновані видатки з екологічного фонду за видами робіт – каналізації і очисні споруди, берегоукріплення і дамби, озеленення та інші.
«На цей рік подається три запити по селу Ясень: один на 650 тис. - це завершення берегоукріплення, яке вже було розпочате по вул. Вагилевича, і ще два нових - на 2 млн. 283 тис. Фактично село матиме берегоукріплення на 10 млн. грн.», - повідомила Ольга Галабала.
На будівництво берегозакріплювальних споруд на ріці Лімниця у селі Ясень Рожнятівського району запланували 1,086 млн грн. в урочищі «Шиїна» та 1, 197 млн. – біля урочища «Явір».
«У минулій екологічній програмі було передбачено понад 4 млн. грн., щоби повністю вирішити проблеми з берегоукріпленнями в Ясені. Фактично було виділено на це більше 5,7 млн. А тепер ви просите ще майже три. І при цьому на об’єкти немає ані проектів, ані кошторису робіт», - констатувала заступник голови облради.
«У Ясені є проблема, бо кожної весни річка рве береги, є загроза житловим будинкам у прибережній смузі. Є нагальна необхідність робити берегоукріплення, бо забирає центральну дорогу», - відбивався представник Рожнітявської РДА.