Дмитро Міхалець: Мабуть, ще не всі розуміють, що я не людина системи

 

/data/blog/99106/a4234801c2bf3add5d2fd6b23c4d8e7b.jpg

 

31 січня в Івано-Франківську відбулися зміни – у місті з’явилася патрульна поліція. Молоді спеціально навчені дівчата та хлопці вийшли на вулиці міста, аби стежити за порядком та спокоєм іванофранківців.

Керівником патрульної поліції Івано-Франківська став 26-річний хмельничанин Дмитро Міхалець, який керував ротою патрульних поліцейських у Києві. Він - активний учасник Євромайдану та член Самооборони.

Свого часу, коли почали набирати нових патрульних у Києві, Дмитро подав документи через Інтернет і пройшов всі етапи суворого відбору.

В Івано-Франківську Дмитро Міхалець людина нова, тож ми вирішили дізнатися, про нього більше.

 

 

Можете пригадати, як починалася Ваша кар’єра в патрульній поліції?

 - Коли почався набір в Києві я один із перших подав заявку на вступ, і один із перших поїхав здавати тести. Після того мене довший період нікуди не кликали, але згодом прийшло запрошення на ВЛК і фізо. Після проходження всіх етапів знову була тиша. Я сильно хвилювався, бо знав, що декого вже запросили на навчання. Думав, що вже нічого не вийде, але мені таки зателефонували. Повідомили, що я пройшов та запросили на навчання.

 

А до поліції де ви працювали?

 - До поліції я працював в Державній службі медицини катастроф і паралельно займався бізнесом – кліматичними системами. Довелось покинути роботу, залишити сім’ю і переїхати в Київ на навчання.

 

Навчання було цікавим?

 - Якщо чесно, мені воно давалося тяжко оскільки я в правоохоронних органах ніколи не був. Я не знав, що таке кримінальне право чи адміністративний кодекс – ніколи в очі його не бачив. Тож довелось вчити все з нуля.

Потім, за рекомендацією викладачів, я потрапив у сотню, з двох тисяч поліцейських, майбутніх командирів рот.

Ми пройшли навчання з американцями, які передали нам хороший досвід, навчили азів керівництва. Наприклад, як знаходити спільну мову з підлеглими та як вирішувати конфліктні ситуації.

 

З таким ростом Вас сміливо можна назвати символом української поліції. Як ви до цього ставитесь?

 - Мені приємно це чути (сміється). Якщо серйозно, то у підлітковому віці я комплексував через те, що в мене такий високий зріст. З часом ці комплекси зникли. Зараз в мене є багато друзів, які мають такий же зріст.

 

Ви одружений? До Івано-Франківська переїхали самі чи з коханою людиною?

 - Я одружений. Але наразі приїхав сам. Звісно хотілося, щоб дружина була поряд, але вона розуміє, що я майже живу на роботі. Приходжу додому посеред ночі, а інколи навіть залишаюся ночувати тут. Краще нехай все більш-менш налагодиться, а потім можна буде щось думати.

 

А Ви винаймаєте квартиру, чи Вам надали житло?

 - Мені ніхто нічого не надавав. Я винаймаю квартиру за власний кошт.

 

Якщо порівнювати Київ і Франківськ, то чого Вам не вистачає в нашому місті?

 - Бракує специфіки роботи. Там дуже насичений графік – за день оформляли до ста викликів. Це були різні ситуації. Зокрема дуже багато розбоїв, хуліганок, автокрадіжок. В Івано-Франківську спокійно, тут найбільша проблема – авторагулізм (посміхається). От затримання грабіжників на Січових Стрільців стало резонансом, хоча в Києві до таких ситуацій вже звикли.

 

Можете більше розказати про це затримання?

 - Ми там випадково опинились, коли їхали на інший виклик. Побачили масу людей і що Нацгвардія та оперативна група затримують чоловіка. Наші вже стояли по периметру – контролювали порядок. Ми також зголосилися допомогти, тим паче всі були при зброї. Коли підійшли до кафе, побачили ще одного підозрюваного, якого там же і затримали.

 

Але при затримані з підозрюваними була жінка… Вам відома її подальша доля? Ходять чутки, що це дочка досить впливової людини в місті.

 - Жінка дійсно була. Оперативники її тримали, щоб вона не підходила до підозрюваних, але кайданки їй не одівали. Вона весь час кричала, що в неї хвора дитина до якої її оперативники нібито відвезли. Подальша її доля мені невідома, але я планую поцікавитись цим питанням.

 

Яких змін потрібно чекати іванофранківцям з появою нової патрульної поліції?

 - Перш за все я хочу навести в місті порядок. Насправді є дуже багато планів та ідей. Головне, щоб була підтримка влади, а за кілька місяців буде видно і результат нашої роботи.

 

З якими проблемами в роботі вже довелося зіштовхнутися?

 - Найбільша проблема – це відсутність комунікації через брак часу. Також велика проблема в тому, що в Івано-Франківську всі один одного знають і, мабуть, ще не всі розуміють, що я не людина системи. Я не розумію старих законів, які тут прижились. Я не розумію того панібратства та кумівства.

 

А з поліцейськими з міського відділу знаходите спільну мову?

 - Тут взагалі без проблем. Правда вони не звикли до нас, але вони йдуть нам на зустріч. В Києві цього не вистачало. Коли ми тільки починали працювати в столиці нам лише палки в колеса вставляли.

 

Чого найбільше бракує франківським копам?

 - Безумовно досвіду. Також їм потрібен час аби навчитись. Я готовий ділитися з ними своїм досвідом, але спочатку мені потрібно відпочити, випити келих вина і виспатись (сміється).

 

Ви згадали про вино, а як взагалі ставитесь до шкідливих звичок?

 - Я не курю і дуже рідко вживаю алкоголь. Лише десь на свято і в колі близьких мені людей. Звісно, по-молодості всяке було, але коли я десь в 19 років почав активно займатися спортом алкоголь став табу.

 

Ви професійно займались спортом, яким саме?

 - Це не було професійно, тренувався тільки для себе. Трохи займався боксом, вільною боротьбою, грав у баскетбол і паралельно ходив у тренажерний зал.

 

Зараз ви на керівній посаді, роботи побільшало?

- Якщо чесно, будучи керівником я багато спілкуюся з людьми і стараюся вирішити їхні проблеми. Звісно роботи дуже багато, але я сиджу і мені не вистачає вулиці. Не тільки київської, а просто вийти на вулицю, щоб допомогти вирішити якийсь конфлікт. Вулиця затягує. Але таке буває не у всіх керівників, а тільки в тих поліцейських, які знайшли себе в цій роботі.

 

Розмовляла Ірина ГАВРИЛЮК


11.02.2016 Ірина ГАВРИЛЮК 1474 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4235
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

455

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

426

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

842
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950