До 15 квітня іванофранківці можуть долучитися до розподілу міського бюджету розвитку

 
 
 
Сьогодні, 25 березня в Івано-Франківську відбувся круглий стіл «Учасницьке бюджетування як шлях до розподілу бюджетних коштів громадянами».
 

Ініціаторами цього заходу є ГО "Поступовий гурт франківців" та аналітичний центр «CEDOS», інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

 

Загалом, запрошені гості розповіли, що собою являє бюджет участі та де він діє. Окрім того заступник директора департаменту фінансів Черкаської міськради Тетяна харенко поділилася досвідом впроваження цієї системи у своєму місті.

 

За словами представника аналітичного центру «CEDOS» Івана Вербицького, бюджет участі дає змогу залучити до розподілу бюджетних коштів місцеве населення різних категорій, тобто це участь виключених. Окрім того люди починають перевіряти, як виконується той бюджет до розподілу якого вони долучились. Наступною перевагою цього бюджету є спільна робота людей і влади ,яка сприяє вирішенню "невидимих" проблем. Адже нам важко зрозуміти з якими проблемами стикаються інші, але якщо ми їх запитаємо то зможемо допомогти.

 

Загалом є дві основні моделі: обговорення і голосування. Саме варіант голосування діє у Польщі і зараз запроваджується в Україні.

 

"Тут головне не гроші, а те що люди долучаються до вирішення питань міста. Варто зауважити, що самого голосування недостатньо, протрібно говорити між собою і довіряти один одному", - зауважив Вербицький.

 

Про проблеми з якими стикнулися при запровадженні бюджету участі у Черкасах, розповіла Тетяна Харенко.

 

За її словами цей бюджет потрібен щоб створити ефективний механізм взаємодії населення і влади. Протягом минулого року три міста: Черкаси Чернігів і Луцьк запровадили у себе бюджет участі.

 

Загалом процес залученнямешканців до розподілу бюджету виглядає так:

 

  • Визначення ініціативної групи
  • Визначення моделі
  • Інформування та консультування жителів
  • Збір пропозицій
  • Оцінка ініціатив
  • Прийняття рішення
  • Виконання відібраних ідей

Вимоги до проектів: вартість до мільйона гривень, підтримка не менше 10 людей, реалізація протягом року, питання повинне належати до відання міської ради, вік автора від 18 років і має проживати у місті.

 

Що ж стосується можливих проблем, то Тетяна Харенко звернула увагу на рекламну кампанію. Чим більша рекламна кампанія тим краще.

 

За словами чиновниці найбільше проектів стосувалося департаменту освіти і гуманітарної політики та ЖКГ. Окрім того Харенко розповіла, що голосування за проекти проводилося два тижні через інтернет і в паперовому вигляді. Варто зауважити, що електронним голосуванням більше користувалася молодь паперовим старші люди. 

 

Як розповіла секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук, вже все готово, щоб мешканці долучалися до розподілу бюджету.

 

"Конкурс проектів уже розпочався. До 15 квітня всі ініціативні громади зможуть прийняти в ньому участь. На цей рік виділено 500 тисяч грн., щоб люди змогли зреалізувати свої творчі ідеї. До мене вже підходили люди і запитували, як це зробити. Ідеї є різні від духовних до благоустрою. Нам би хотілося, щоб більше людей долучилося до цього", - зауважила Савчук. 

 

Всю інформацію стосовно умов участі, вимог до проектів і самої заявки можна дізнатися на сайті міста, або в 108 кабінеті МВК. 


25.03.2016 447 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

924
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14220 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13861
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

598
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

846 2