Досить плутатись і загортати у папірці!

 

/data/blog/61227/6ea49c95b38c8440c3695129a9e1a070.jpg

Куди не подивишся – усюди репринтні видання політика з вилами. Його копії, копїї з його копій та бліді тіні останніх. А ще – клоуни клонів і клони клоунів. Таке враження, що передвиборні перегони витягнули на світ Божий усе, що було в Україні  вбогого, шепелявого та некомпетентного.

 

Чи бачать люди, кого вони ведуть до влади? Питання риторичне, бо таке ж питання можна було задавати й два роки тому і десять і двадцять. А тепекр ще виникає додаткове питання. Якщо десятки тисяч чиновників попадуть під «Закон про очищення влади», то хто прийде на їхнє місце? Чи не ті, хто за хабарі поступав, за хабарі вчився й за хабарі диплом отримав? Єдина втіха – ті, кого виженуть, також не заслуговують на звання фахівців. Свято некомпетентності не вчора почалось і триватиме ще довго.

 

Тому поточні зміни політичного краєвиду не стільки втішають скільки насторожують. Насторожує напружена штовханина перед дверима того політичного «Ноєвого ковчегу», що називається БПП. Майже БМП, але вже тепер видно, що місткіший. Такий собі «човник дідуся Мазая» для збідованих звіряток. Різних-різних звіряток. Під крило президентської харизми пішла купа люду з лихо закрученими життєписами. Й не всі з того люду прикрасили БПП. Щось забагато там хлопчиків, що труться біля великих і дуже великих корит. А це, в свою чергу, натякає на договорняки. Які потім вилізуть на поверхню у вигляді різних квотних призначень та решти гелетеїв.

 

Ще строкатіша «картина маслом» у президентських опонентів. Й у тих, що «опозиційно блоковані» і в тих, що кажуть про «єдність демократичного і націоналістиченого таборів». Їдеш Франківськом, дивишся навкруги і усюди натикаєшся на знайому фізіогноміку. Тобто на знайомі типи «біг-морд». Таких широких, що й на плакат не влазять. Та й імена всі на слуху. Доречним (а головне правдивим) було б таке гасло: «Що не встигли батьки, встигнуть діти!» Але ніхто такого гасла на постери не вивішує. Може тому, що люди замість «встигли» скажуть щось інше?

 

Слава Богу, в нас на Прикарпатті не тхне «опозиційними блоками». Та й від компартії залишились хіба що смердючі спогади. Ліва ніша майже відкрита. Чому кажу «майже»? Тому що там намагаються щось робити національно мальовані ліваки. Але в них поки що нічого не вийшло. Хоча запит на «лівих» існує. Хтось ним може й скористається. Не тепер. Колись. Адже в морі брехні завжди знайдеться місце для червоної риби.

 

Ми далі брешемо, далі плутаємось у визначеннях. Називаємо «смотрящіх» менеджерами, дезертирів воїнами, пройдисвітів активістами, шахраїв політологами. Малюємо собі рожеві картинки майбутнього європейського життя і не даємо відповіді на питання: «Як це європейську Україну будуватимуть люди, які до Європи їздили лише з торбами на закупи?»

 

А назустріч нам лине потік запевнень, присяг та загальних фраз. От беру передвиборну агітку і читаю в ній розділ під назвою «Чого я прагну, про що я мрію?» Себто, про що мріє претендент на крісло у парламенті. Ось він пише (чи йому пишуть його політтехнологи?): «Я мрію про те, щоби моя мама щонеділі частувала родиним (так в тексті з одним «н» - В.В.) обідом своїх дітей, а не виглядала нас із далеких шляхів». Тепло так написано. Близько і зрозуміло простим людям. Але далі кандидат мріє про те, щоби паспорт України «відкривав двері в будь-який університет Європи і світу», «аби я і мої побратими по зброї пройшли звитяжним маршем через український Донбас». Також хороші мрії, але ж якось не в’яжуться з попередньою картиною, де чоловік мріє сидіти в рідному селі на маминій зупі. Може авторам рекламних текстів варто хоча б перечитувати нааписане перед тим як «впарювати» беззмістовну й суперечливу писанину людям «аби сподобалось»?

 

Й таких прикладів є безліч. На потенційного виборця лине «білий шум» у якому важко, практично неможливо, відділити зерно від полови.

 

І люди, чиї вуха забиті отим «білим шумом», вже не розрізняють ані світла ані темряви. Вони вже не реагують на позитив, підозріло ставляться до всіх проявів благодійності (це ж, мовляв, підкуп виборців!) і шукають у кандидатів чогось такого, що б вразило їх уяву. Саме на цьому побудовані передвиборчі компанії Ляшка та «ляшкоподібних». Якщо кандидат роками підтримує культуру і спорт, то це не вражає. А якщо він випасає в міському парку крокодила – оце чоловік!

 

Раціональне в цій передвиборній компанії не працює. Працюють ірраціональні, шаманські практики. І це відкриває небачений простір для безпринципних маніпуляторів-політтехнологів, які варять у своїх казанах зомбуючі технологічні отрути, загортають у привабливі рекламні папірці змістове лайно та знов проштовхують до влади вовків в овечій шкурі або ж сіреньких мажорів з роздутими репутаціями.

 

На цьому тлі вимальовується завдання-мінімум для тих, хто йде в політику з відкритим обличчям. Воно полягає в тому, щоби не взяти на себе бруд цієї компанії, не розміняти репутацію на дешеві трюки і зберегти себе для тих часів, коли замість клоунів і клонів на арену вийдуть люди справи і люди слова.

 

Віктор Вінтоняк,

кандидат у народні депутати України

по одномандатному виборчому округу № 83


16.10.2014 Віктор Вінтоняк 1302 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

641
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3153
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4249
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6038

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

479

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

457

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

443

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10084
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

904
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

858
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

619
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2470
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

894
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1219
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34181 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

346
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

442
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

786 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

962