Дотації сільгоспвиробникам. Олігархам-володарям палаців та супер-яхт чи фермерам?

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам, з яких майже половину, а саме 1,4 млрд., (вдумайтесь!) у 2017 році отримала група компаній «Миронівський хлібопродукт» соратника Президента Юрія Косюка. Випадковість?

Яка мета державних дотацій в нашій державі? Якщо розпиляти кошти між своїми – гарна ідея. Але якщо ми хочемо розбудовувати Україну, підтримувати малі фермерські господарства, простих селян, а не олігархів – то нам з Вами, хлопці, не по дорозі. 

Дайте можливість українським простим селянам та фермерам працювати та розвивати свій бізнес!

Історія питання така: ще 7 лютого 2018 року на засіданні Уряду з голосу(!) були внесені на розгляд порядки використання дотацій в агропромисловості. Найбільшою є програма «Державна підтримка галузі тваринництва» на яку передбачено 4 млрд. грн. в 2018 році. Програма виписана таким чином, щоб левова частка коштів була витрачена на прибуткове та монополізоване птахівництво.

Цікаво, що 16 листопада 2017 року «Миронівський хлібопродукт» опублікував звіт про фінансові результати за 9 місяців 2017 року, згідно з яким його чистий прибуток становив 7 млрд. грн. При цьому 58% прибутку компанії становив експорт. Це дозволило в 2017 році компанії виплатити власникам близько 80 млн. дол. дивідендів (за поточним курсом – більше 2 мільярдів гривень).

Виникає питання – чому українські платники податків повинні дотувати високорентабельний монопольний бізнес? Бізнес, який має чистий прибуток лише за 9 місяців минулого року – 7 мільярдів гривень!

Свого часу Сергій Лещенко оприлюднив інформацію про флотилію власника «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косенка - супер-яхту «Ace» (Туз) ціною 180 мільйонів доларів та допоміжне судно «Гарсон» за 20 млн. доларів.

Інтернетом шириться інформація про грандіозний палац Юрія Косенка, цинічно збудований на місці Хотівського городища скіфських часів.  

Нещодавно соцмережами ширилася інформація в стилі гіркого гумору «Ура! Куршавель наш!» про те, як  в одному з найдорожчих курортів світу «простий працівник птахофабрики Юрій Косюк» в компанії друзів співає Гімн України під 50 пляшок Dom Perignon (по 1200 євро за пляшку). «Дякуємо парламенту і уряду за мільярдні субсидії та дотації вітчизняному птахівництву!», - гірко жартують автори посту.

В мене виникає запитання – до яких меж цинізму має дійти влада, щоб за кошти платників податків (які належать хворим, що не мають коштів на лікування, людям з інвалідністю, які ледве зводять кінці з кінцями…) «дотувати» супер-яхти, палаци, та шампанське за 1200 євро за пляшку?

Я не проти заможних і успішних людей. Нашою метою повинно бути – зробити всіх українців заможними. Але успіх і статки повинні базуватися на власних якостях, а з прибутків успішного бізнесу повинні сплачуватися податки, які держава повинна спрямовувати на солідарне фінансування державних та соціальних програм. А не навпаки, коли платники податків забезпечують «успіх» наближених до влади бізнесменів.

Рішення про дотування «Миронівського хлібопродукту» не було прийняте завдяки свідомим членам бюджетного та аграрного Комітетів Верховної Ради. Але історія не завершена. Я особисто буду жорстко відстоювати питання розвитку малих фермерських господарств, а не концентрування коштів платників податків в руках олігархату.

народний депутат України Олександр Шевченко


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4176
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

541
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

846
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1170
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34127 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

394
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

733 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

923
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696