Дожити до Трампа

 

Картинки по запросу джемаль гейдар

 

Він залишив світ скорбот п’ятого грудня. Проживши все життя в Москві, він заповів поховати себе в Алмати. В нього на все був свій погляд. Він воював проти всіх і, зрозуміло, всіх дратував – від номенклатурної родини (його дід був головою Верховного суду в комуністичному Азербайджані), до правовірних шиїтів, котрі минулого року оголосили його відступником. Стаття у російській Вікіпедії визначає основний вибір його життя словосполученням, обережним до анекдотичності: «віросповідання викликає суперечки».

Поховали його за сунітським звичаєм.

Звали його Гейдаром Джемалем. Іноді додавали «огли», іноді по-батькові: Джахідович. Залежно від того, хто володів інформаційним ресурсом. Іноді коментатори помилялися і називали його Джихадовичем. Можливо, вони помилялися не просто так.

Він був одним з тих, кого цитували офісні віщуни. Адже він пропонував прості відповіді на складні питання. Його картина світу була невигадливою. Він бачив на глобальному політичному полі лише трьох великих гравців – лібералів, «ройялів» (традиціоналістів) та політичний іслам, який в його персональній інтерпретації мав присмак троцькізму.

Він, нащадок «червоних мусульман», не любив тих, хто жив з додаткової вартості.

Він не втомлювався пророчити про крах світового лібералізму і дожив до Трампа. Світовий лібералізм позиціонував його як радикала та маргінала і також дожив до Трампа.

Й тут, при всіх можливих «але», з покійним можна погодитися в одному: прекрасна епоха таки крякнула.

При тому крякнула вона якось криво. Несимпатично крякнула, без романтики і яснооких підпасків. Головними її могильщиками виявилися не полум’яні революціонери, не ліваки-антиглобалісти і не чорні солдати Абу Бакра Багдаді. А ті зажерливі фінансові спекулянти, що відірвали кредитні забов’язання спочатку від золотого забезпечення, а відтак від товарної пропозиції.

Але все це, погодимось, таке далеке і аж надто масштабне. Все це для тих пацанів, що живуть в Луїсвілі і все ще впевнені, що мають Бога за ділера. З нашого закапелку фігури глобального фіналу майже не проглядаються. Хіба що бруд на їхньому взутті, порвані шнурки і прилиплі до тих шнурків сраколизи з місцевих.

В нашому закапелку «дожити до Трампа» має зовсім інше значення. Зовсім, зовсім інше. Просте і таке печальне, аж сплакатися можна. «Дожити до Трампа» в нас тепер означає – не попасти під роздачу до двадцятого січня. Себто, до світанку першого дня нового пацанського літочислення.

Весь український політикум, лише подумати, раптом знайшов себе у контейнері з написом «токсичне, брудне, не торкатися». Ще вчора з ними щось там терли про «проекти», а сьогодні скидують їхні вхідні. Ще вчора вони були «цікавими перспективними партнерами», а тепер від них воротять носа як від купки під парканом.

Сталося те, що Гегель називав переходом кількості в якість. Окремі оціночні судження та е-декларації склалися в цілісне розуміння. За Одером второпали – пацани в Україні ніц не тямлять. Не тому що вони не розумні, а тому що розум і жлобські інстинкти принципово не зустрічаються в їхній свідомості. Знання економіксу, основ менеджменту та англійської – окремо, і набивання кишень налом – окремо. Й одне одному чомусь не заважає.

Так їх «заточили». Вони ж не Ітони з Гарвардами закінчували. І росли не під портретами шляхетних предків. Росли вони за гаражами, «на фарце» та в тій каптьорці п’ятого ЖЕКу, де видавали лопати і мітли. А ще їм давали світоглядні орієнтири в тих заниканих хазах, де гебісти розпивали півлітри зі своїми «барабанами».

А тепер сенс їхнього життя зникає разом з надією на легалізацію. Адже навіщо красти і віджимати, якщо вкрадене і віджате не можна спокійно і з високо піднятою лисиною перенести в майбутнє. Зникає жлобський сенс влади та цінність набутих позицій.

А в Ростові доживає віку жива ілюстрація того як швидко можна помножити на нуль короля жлобів і всю його рать.

І ось вони вже побігли. Полетіли бізнес класом і як прості люди. З папками і кейсами. Полетіли здавати своїх, щоби їм сказали «гут-гут, мальшик» і не ставили червоних штампів. Полетіли складати списки та сортувати компромат.

Потічок лайна стрімко перетворюється на скажену гірську лавину.

Й невипадково, зовсім невипадково в київських спальних районах саме тепер знаходять квартири призабутих «кровосісь». А в них документи.

В заокеанських юристів та лобістів очікуються захмарні заробітки. А нам пропонується влаштовуватися біля зомбоящиків та запасатися попкорном. А декому не завадять таблетки.

Епоха у нашому закапелку закінчується разом з системою, яку збудували у 1991 році. І ніхто не знає, до якого рівня ця система буде зруйнована. Дехто каже, що до фундаменту.

Невже?

Тепер ті, хто не хотів суспільних землетрусів, починають про них мріяти. Бо ж «під шумок» можна заховати хоча б частину тупо вкрадених цяцьок та фішок.

Тому чекаємо на кольорові новорічні ночі.

І на те, що буде після.

 

Картинки по запросу глобальный кризис


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

387

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690