Драйвер розвитку економіки: в Івано-Франківську обговорювали роль креативних індустрій на базі «Палацу Потоцьких» (ФОТО)

В Івано-Франківську 27 лютого відбувся форум креативних індустрій в рамках проєктної ініціативи "Створення інфраструктури для бізнесу, що постраждав від війни".

Форум, організований в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)», відвідала журналістка Фіртки.

Так, підбили підсумки реалізації проєкту SRER в Івано-Франківську, обговорили досягнення, виклики та перспективи розвитку бізнес-інфраструктури та креативних індустрій. 

Захід об’єднав підприємців, представників місцевого самоврядування, міжнародних організацій, експертів та всіх, хто долучився до успішної реалізації ініціативи.

"Проєкт націлений на те, щоб підтримувати креативні індустрії в Україні, які найбільше постраждали від війни, які призупинили діяльність на початку російського повномасштабного вторгнення та не мали можливості працювати.

Безпосередньо ми вкладаємо в інфраструктуру для тих людей, які можуть креативно створювати свої бізнеси.

Це, зокрема, на Палаці Потоцьких виділили понад 600 метрів квартирних площ, де вони можуть використовувати для аудіо та звукового мистецтва, також створять коворкінг та конгрес-центр.

Фактично за допомогою грантових коштів на Палаці Потоцьких буде створено центр креативних індустрій міста", — розповідає директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк.

"Ми реалізовуємо нашу концепцію ревіталізації та розвитку комплексу загалом. Але наразі йде завершення одного з грантових проєктів — проєкт від Організації ПРООН з фінансуванням від європейських фондів, таких як GIZ та інші.

На цьому етапі реалізовуємо частину проєкту щодо конгрес-центру — це корпус, який колись був хірургічний, який найкраще збережений та на який ми мали вже готову проєктну документацію.

Ми її пристосували під потребу цього проєкту. Власне весь перший поверх буде пристосовано і вже фактично завершуються реставраційні роботи, робити з інженерного обладнання цього корпусу", — каже директор комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

Володимир Гайдар додає, в рамках цього проєкту будуть представляти дві функції, на які вже є закуплене та протестоване обладнання.

"Це є один з напрямків цифрового і аналогового фото, ми створюємо фотостудію і лабораторію аналогового фото, де друкуватимуть фото в аналоговий спосіб, друкуватимуть фото на плівку.

Такі способи є досить актуальними та потрібними за кордоном і в креативних індустріях. Такі майстерні в Україні вже є. Найближче — у Львові, ще одна — в Києві. А далі — у Польщі та в інших європейських країнах.

Ми провели ряд воркшопів, де протестували обладнання і можемо впевнено вже сьогодні говорити про результати. Найближчим часом можна буде вже користуватися цим простором", — зазначає Гайдар.

Володимир Гайдар розповідає, друга функція — це студія звукозапису "Радіопалац".

"Найперше ми її позиціюємо, як записування мовленнєвого контенту, тобто це подкасти, аудіокниги та транслювання музики, яку ми найбільше хотіли б підтримати та підіймати власне на цьому радіо — це є класична музика від бароко до сьогодні й джазова музика.

Ми провели ряд воркшопів, майстер-класів на тому обладнанні, яке вже закуплене і можемо сказати, що можемо писати музичний контент і міксувати його з мовленнєвим. Тому матимемо абсолютно повноцінну студію звукозапису.

Ми ці події робимо для того, щоб максимально проявити наші функції, напрямки, показати наші можливості.

Власне на кожен напрямок є вже підібрані керівники. Вони згодом детальніше розповідатимуть для тих, хто зацікавлений до співпраці", — ділиться Гайдар.

Також Володимир Гайдар каже, планують відкрити коворкінг на понад 10 обладнаних робочих місць і конференцзал, який також працюватиме як виставковий.

"Цінність цього простору буде в тому, що можна буде надавати комплексні послуги для всіх охочих. Для тих, хто замовлятиме конференцзал, зможемо надавати послуги відразу з фотографуванням чи запису подкастів і навпаки, міксуючи.

Наше завдання — це ревіталізація, трансформація, розвиток. Йдеться не про окремий лише один корпус, про який ми говоримо, а загалом про Палац, комплекс різних напрямків", — додає Гайдар.

"Цей проєкт насправді є дуже важливим для міста, оскільки креативні індустрії — це є той напрямок, який традиційно добре розвинений в Івано-Франківську і який може бути драйвером загалом для розвитку економіки Івано-Франківська та громади. 

Те, що Палац Потоцьких починає ставати дійсно культурним, інноваційним та центром економічного зростання — це є підсумок сьогодні важливої та великої роботи всієї команди над проєктом.

Вважаю, що це велика подія для Івано-Франківська", — наголосив заступник голови Івано-Франківська Михайло Смушак.


Довідково: Проєкт SRER в Івано-Франківську спрямований на відновлення економіки громади шляхом створення сучасної бізнес-інфраструктури у приміщенні Палацу Потоцьких.

У межах ініціативи здійснено реставраційні роботи будівлі, облаштовано простір для підприємців та представників креативних індустрій, створено студію звукозапису та фотостудію, а також надано фінансову підтримку для розвитку місцевого бізнесу через ваучерну програму.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни

Понад 185 компаній на Івано-Франківщину: куди найчастіше релокується бізнес

Бюджетом понад мільйон доларів: в Івано-Франківську завершують проєкт допомоги бізнесу, що постраждав від війни


27.02.2025 1173
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

513
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1427
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3014
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2065 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4134
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5909

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

364

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

388

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

387

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

519
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

818
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

788
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1072
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

499
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2364
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

827
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1148
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34108 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

367
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

710 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

905
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

676