"Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон)

 

      У травні День Перемоги, Пам"яті, що триває завжди. Для українців думаю пам"яті, які зазнали найбільше жертв у другій світовій війні на фронті і в тилу. Однією із останніх жорстоких, свідомо спланованих сталінською владою крапок були жертви молодих людей, які виросли під окупацією і щоб не мати іншої психології  мислення, чужої, не радянської моралі потоплені у Дніпрі в процесі героїчного визволення спустошеного Києва. Галичани (бандерівці) були знищені у, так званому, Кенігсбергському котлі, що уже нічого не вирішував у війні, і до тепер ніхто не знає де їхні могили. Але скільки пафосних промов, патріотичних лозунгів, штучних зустрічей із ветеранами і фарисейськими  "слєзамі на глазах". Все для "теперішньої" перемоги поза фронтом у боротьбі із багатством, не думаючи про "memento more" (пам"ятай про смерть).

      У контексті  інших перемог, що хвилюють суспільство і донорський, де ми жебраємо допомогу, світ. Давно відомо, що одним із вагомих чинників, рушійною складовою успішного бізнесу і, як наслідок, економіки і бюджету держав є реклама. Україна проголошує, рекламує дуже багато ініціатив для власного народу і світу і однією з них є боротьба з корупцією. Завдяки рекламі ми нарешті у цьому плані вийшли на перше місце по корупції у світі. Хіба не перемога ?!

      Ще один аспект. Не вийшло із прийняттям Закону про "спецконфіскацію", тому що це грозило багатьом "бідним" і не тільки вилученню у будь-який час, без особливого обгрунтування, слідства, показаних активів у деклараціях, а і захованих, як підводна частина айсбергів та значно більша.

      Тепер виявляється можна (без Закону про "спецконфіскацію") вилучити незаконно одержані доходи "Януковича" у розмірі 1,4 млрд. доларів. Тут же хвалебні реляції щодо збільшення доходів бюджету, розподілу цих коштів і відновленню справедливості. За рахунок цих коштів мали б бути збільшені видатки на оборону, соціальний захист населення, учасників АТО і багато чого іншого. У той же час будуть збільшені золотовалютні запаси Національного банку (держави).

       Опустимось на грішну землю, шкода, що не на гнучкі спини брехливих ідеологів. Якщо це живі кошти у сумі 1,1 млрд. доларів (крім 199 млн. доларів, як вартість облігацій і на які нібито зменшено  внутрішній борг держави), що поступили на рахунок Державного казначейства, для їх розподілу парламентом необхідно внести зміни до Державного бюджету і спрямувати додатково на названі заходи. Якщо це декларації, чи популізм, найлегше нібито спрямувати їх на поповнення золотовалютних запасів, де суспільство не зможе проконтролювати реальність фінансової операції,  як і назване зменшення внутрішнього боргу за рахунок облігацій (цінних паперів).

       Продовжимо аналіз. Якщо видатки не будуть здійснені, стане зрозуміло, що усі  1,4 млрд. доларів - цінні папери, а не живі кошти  і до них може бути застосована єдина фінансова операція - зменшення внутрішньої заборгованості за облігації, що у загальному боргу держави понад 70 млрд. доларів і не особливо вирішальне. Але є і інший тривожний аспект. Кошти названі незаконними доходами "Януковича" не ідентифіковані на нього,  а нібито,  формально належать його злочинному оточенню. Крім того, третій рік за них не виплачуються, гарантовані умовами угод, відсотки (доходи) до закінчення терміну і викупу облігацій. Давайте подумаємо, можливий варіант програшу цієї справи у Європейських судах і доведеться повертати кошти, включаючи вартість цінних паперів, невиплачені відсотки і штрафні санкції за рахунок бюджету. Може ця влада знає, що її тоді не буде, і хай трава не росте. Один із таких ідеологів, який до тепер, тримаючи окремі фінансові потоки (золоті жили, знищивши контролюючі структури) уже формально пішов і розчинив у просторі витрачені кошти на побудову Європейського валу (шкода  не лінії Маннергейма, що забезпечила надійний захист Фінляндії) і не тільки.

       Інше, щодо названих хвалених, як манна небесна, названих коштів. Є варіант здійснити видатки (не треба вважати це моєю пропозицією) і на суму 1,1 млрд. доларів, що нібито є на рахунку у Держказначействі за рахунок  емісії,  друкування  гривень  (папірців), не думаючи про перспективу курсу національної валюти у рамках політики героїчного Національного банку, що уже тричі пограбував наші доходи і збереження, створити ефемерні доходи для названих видатків, заспокоєння суспільства та оправдання пропаганди заслуг у вилученні коштів.

       У нас багато "перемог" і будуть, а зараз ще про одну болючу для всіх, незважаючи на сторони барикад - владних месій,  бізнесменів, політиків з одного боку - простих громадян  з іншого, а у центрі Феміда -  судова система  України та її основа,  суб"єктивні судді, у залежності від напряму вітру влади, хоч також смертні, не прості і на щастя різні, забуваючи про істину, у названій вище фразі, про Вічність. З точки зору влади, негласно, реформа судової системи закінчена, хіба для своєї і світової громадськості  залишили крикливий психологічний рекламний прес про семимильні кроки успішної  її реформації у сторону справедливості і досягнення норми: "Dura lex-Sed lex" (Закон є Закон).  Однак це ми не бачимо на практиці, виходячи із рішень окремих судів, щодо сильних "світу" українського. Прізвища і посади цих легіонерів, прибувших до нас з інших світів  заробляти, Ви знаєте.

       Це значить, що такі суди уже реформовані і люстровані, а інші, приймаючи рішення у такому ж ключі , чекають у черзі позитивного вирішення щодо себе, переживаючи за майбутнє, зважаючи на декларовані активи (навіть крім зареєстрованих статків на близьких). Є над чим розмірковувати, святість та Феміда стають суб"єктивними, а своя сорочка ближче до тіла.

       Подумайте і  у  Вас виникне сумнів, чому така різниця, протилежність між прийнятими рішеннями, постановами судів, суддями 1-ї інстанції, крім "своїх" резонансних, які живуть у громадянському середовищі серед нас (зважаючи на їх велику кількість, на них важче тиснути) у користь простих людей та шаблонними рішеннями ( не у порядку виключення, як їхньої місії), наприклад  апеляційних судів (їх менше 10-и в Україні)  за тими ж позовами у користь банкрутуючої  ідеології  держави. Що у нас судова система має подвійні стандарти, чи є сумніви у масовій некомпетентності суддів приземленого рівня?

       Зараз це приклад відмови колишнім державним службовцям, працівникам  міліції у перерахунку пенсій, хоч для себе такі перерахунки у сторону підвищення пенсій  судді провели, даючи зрозуміти, що світ буде вічно поділений на білих і чорних, бідних і багатих. Негласна думка віцепрем"єра та міністра  соцзахисту  (варто було б їх і багатьох  інших,  для практики,  перевести на роботу в Румунію),  в умовах дефіциту коштів Пенсійного фонду (де суми страхових внесків теперішніх  пенсіонерів за багато років і чому їх немає?), важливіша  Феміди. Дивлячись на штучні постаті  бонз у мантіях,  чомусь одразу приходиш до висновку, що наперед заготовлені рішення будуть не у користь простого люду, тебе, а тих, кому від імені держави, вони суб"єктивно  потрібні, необхідні для утримання на плаву ,а суддям, щоб жити у іншому вимірі.

       Прикро і сумно, зважаючи на сказане і не тільки. Невже у цій державі ми прийшли до того, що ніхто ні за що не несе відповідальності? Але є вихід, навіть перемоги привида. Депутатів треба вибирати за відкритими партійними списками, зберігаючи мажоритарну систему (щоб думка кожного знаходила місце у політиці), гречку у вигляді подачок, як наприклад 700 гривень, крім держави уже ніхто не дає, а суддів треба, щоб народ вибирав, як депутатів, за принципом "не демократичної" радянської системи.

        Стаття написана не про тих, кого стосується біблійна крилата фраза: "Не судіть ближнього свого і самі не будете судимі".


08.05.2017 Антон Костишин 2811 3
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

388

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690