Є і буде: якими стануть органи виконавчої влади у Франківську після реформи

 

/data/blog/97848/aa9967a042dbad0a6c8d78031f460f58.jpg

 

Не економікою єдиною – сьогодні ми цікавилися організаційною структурою міської влади Івано-Франківська. Колись хтось казав, що структура випливає зі стратегії.

 

Стратегію розвитку Івано-Франківська до 2020 року керівна команда більшості презентувала ще минулого року. А у прийдешньому році розпочалися організаційні зміни, після завершення яких міська влада набуде такої структури, яка зображена на картинці.

 

Щодо міської ради, то депутатські комісії охопили фактично всі сфери міської життєдіяльності та їхня функціональна спрямованість відповідає комісіям попереднього депутатського скликання.

 

Щодо виконавчих органів міської ради, то тут трапилися суттєві та цікаві зміни. Не заглиблюючись в юридичну специфіку реорганізаційних процесів, можна констатувати, що реорганізаційно-ліквідаційні процедури зачепили весь міськвиконкомівський організм.

 

Декого - зміною назви, інших - кількісними перетвореннями, третіх – функціональними змінами. І всіх разом (без того не буває) – емоційними зрушеннями.

 

З найбільш суттєвого, можна відмітити таке.

Дещо зменшується кількість посадовців. Задекларований штат міськвиконкому - 410 працівників з урахуванням технічного персоналу (прибиральниці, водії і т.д.). Теперішній штат десь на 20-30 одиниць більше. При цьому ліквідовується два комунальних підприємства – муніципальна інспекція з благоустрою та Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр. Відповідно їхні працівники вивільнятимуться, а повноваження покладатимуться на структурні підрозділи виконкому.

 

Традиційно в безпосередньому підпорядкування у міського голови залишаються фінансисти, юристи, бухгалтери. Тут же відділ внутрішньої політики, служба оперативного реагування (1580), патронатна служба та господарська частина, яка з відділу виросла до адміністративно-господарського управління.

 

Відбувся обмін функціональних обов’язків між першим заступником та заступником міського голови, який займався комуналкою.

 

Тепер, навпаки, перший заступник опікуватиметься комуналкою, місцевим транспортом та капітальним будівництвом. При цьому «транспорт» доріс до окремого управління, вийшовши зі складу комунального департаменту.

 

Натомість оновлений комунальний департамент поповнився функціями, які раніше виконувала ліквідована муніципальна інспекція з благоустрою. Також до нього переходить робота відділу обліку та розподілу житла, який ліквідовуватиметься.

 

Управління капітального будівництва, яке раніше перебувало в компанії архітектурно-містобудівного департаменту, земельного управління та фонду комунального майна під першим заступником, хоч і підпорядкування не змінило, але попереднє товариство втратило (чи випадково забули про нього, чи такий задум?).

 

Адже, архітектурно-будівельно-земельно-майновий напрям тепер переходить до заступника мера та охоплює, по-перше, питання архітектури, містобудування та охорони культурної спадщини. Відтепер відділ охорони культурної спадщини діятиме в складі Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 

По-друге, земельне управління та фонд комунальної власності, які опікувалися відповідно міськими землями та майном, «з’єднуються» в єдиний департамент комунальних ресурсів.

 

По-третє, повернувся у «виконкомівську» сім’ю архбудконтроль, який з незалежних від місцевого самоврядування причин перебував поза його компетенцією (для борців із зухвало-протиправною забудовою міста засвітилася зірка надії. І у цього ж заступника - управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

 

До економічного заступника, окрім його рідного управління економічного та інтеграційного розвитку, додається управління праці, що покидає чинний департамент соцполітики. При цьому з економічного управління виокремлюється інвестиційний напрямок, який утворюватиме окрему структурну одиницю – управління у складі двох відділів. Виглядає на початок реалізації передвиборчої програми мера щодо муніципальних інвестиційних менеджерів.

 

Це добре – інвестиції місту стали б в нагоді. Натомість зникає управління торгівлі як рудимент тих часів, коли держава регулювала торговельну діяльність. Але оскільки дозвільне регулювання торгівлі в місті залишається, то відповідні повноваження у галузі торгівлі переходять до економічного блоку. Крім того, тут же буде питання координації закупівель за державні кошти.

 

Гуманітарний заступник залишився з тими ж робочими завданнями, що і раніше, але дещо у видозміненому вигляді. Так, утворюється департамент молодіжної політики та спорту.

 

Його функціональними складовими стають управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, а також комітет фізкультури і спорту. Хоча з назви зникла сім’я та гендер, але, не хвилюємося - за суттю вони лишилися в новоутвореному департаменті. Управління освіти і науки та культури перетворюються у департаменти. Тут же соцполітика і служба у справах дітей.

 

Секретар міської ради матиме тепер секретаріат, який об’єднає два існуючих відділи - відділ сприяння діяльності депутатів та експертно-аналітичний відділ.

 

І наостанок – всі організаційні питання по виконкому залишаються у керуючого справами. Це канцелярія, кадри, комп’ютерщики, звернення, архів, реєстр виборців. Також тут і Центр надання адміністративних послуг.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12573913_846948385424366_4668768101721325374_n.png?oh=b4ac5ac52f21a237a53d5e150146d134&oe=572FD679

 

за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр


26.01.2016 1203 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

427

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950