Електрокар, що створив революцію: тест-драйв Tesla Model S від салону "Volt" у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Стильно, сучасно, стрімко, спортивно і що найголовніше - статусно. Це авто створене, щоб змінити уявлення про те, що сприймається як норма. Усе це про першу і найпопулярнішу модель електромобіля компанії Tesla Motors, яка створена славнозвісним Ілоном Маском.

Ще декілька років тому побачити легендарний електрокар на місцевих дорогах було з розряду фантастики, нині ж - це реальність, а тест-драйв змусить навіть найсуворіших критиків електромобілів змінити свою думку і гідно оцінити всі переваги інноваційного транспортного засобу.

Фіртка разом із "Volt салон електромобілів" проїхалися на Tesla Model S.

Автомобіль Tesla Model S вперше представили на Франкфуртському автосалоні у 2009 році, продажі в США почалися в червні 2012 року.


 Характеристики:

2015 рік
Пробіг: 52 000 км
Батарея: 60 кВт-год
Проїзд на одному заряді в межах 320 км
Зимовий пакет: має індивідуальний підігрів всіх 5-ти місць
Панорамний дах та люк

Габарити: 4970 x 1964 x 1435, вага 2108 кг.

Tesla Model S – п’ятидверний ліфтбек преміум-класу. Ми тестували базову модель, потужністю 60 кВт-год.

Проте нині існує декілька версій автомобіля.

У 2016 році з’явились версії з батареями 75 кВт-год та 90 кВт-год, версія P85D та новий режим Ludicrous, який дозволяє розганятись до 96,5 км/год за 2,8 секунди. Model S 75 здатна забезпечити діапазон пробігу у 480 км, завдяки наявності батареї на 75 кіловат-годин та потужності 328 кінських сил. Ця нова модель постачається з заднім приводом. Версія Model S 90 пропонує двигун на 362 кінських сили та батарею на 90 кіловат-годин, які разом збільшують дальність пробігу до 557 кілометрів. Автомобілі Tesla Model S60 і S75 є єдиними задньопривідними представниками своєї родини, усі інші моделі оснащені повним приводом та системою подвійного двигуна. У серпні 2016 року компанія представила нову модифікацію Tesla Model S P100D. Запас ходу збільшився до 632 км на одному заряді, а з 0 до 100 км/год розганяється за 2,4 секунди. Згодом компанія випустила нову опцію Ludicrоus+, з її допомогою розгін з 0 до 100 км/год займає всього 2,2 секунди (на другому місці у світі Bugatti Chiron 2,4 секунди).


Сіли та поїхали:

За габаритами Tesla Model S - це золота середина між двома іншими автомобілями від концерну - Tesla Model 3 та Tesla Model Х.

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно чистий, але й ультрасучасний автомобіль. Особливістю якого є стриманий, без зайвих деталей, зовнішній вигляд.

Внутрішній світ Tesla Model S не схожий з жодним іншим авто. Дивлячись ззовні, думаєш, що ось відчиняться двері й перед тобою замайорить сотня кнопок, а передня консоль буде «натикана різними примочками». А насправді, тут панує простота і лаконічність у кожній деталі. Усе «крутиться» навколо великого сенсорного екрана, діаметром 17 дюймів.

Планшет відкриває доступ до мультимедійних карт та налаштувань управління автомобілем.

Перед водієм – електронна панель приладів, на якій представлена уся необхідна інформація під час руху авто.

Електрокар розпізнає власника за смартфоном, до якого можна під’єднати управління автомобілем або ключ-картою у формі «маленької тесли».

Дверні ручки приховані та активуються, коли до них підходить водій з ключем-картою. Інакше – ви чужий для цієї машинки та точно не сядете у неї. Також при наближенні власника до авто легким натиском дверні ручки висуваються на зовні та автоматично ховаються.

На перший погляд видається, що усе надзвичайно складно і, загалом, як цим можна керувати? Але, насправді, до всього звикаєш швидко. Це саме той випадок, коли простота у деталях тільки додає комфорту водієві та пасажирам.

Салон оздоблений міцним пластиком, який не скрипить і не гримить під час їзди.

Також вас приємно здивують зручні ківшеподібні крісла, які відмінно фіксують спину і роблять посадку комфортною.

В автомобіля великий розсувний люк, який можна за допомогою сенсорного екрана, встановити у будь-яку потрібну позицію.

Що стосується процесу зарядки, то в цьому плані все так само продумано і зручно.

Розетка, куди під'єднується зарядний пристрій, розташована на куточку фари та закривається спеціальним люком.

Для того щоб почати рух на електрокарі, досить натиснути педаль гальма і перевести селектор КПП, який, до речі, розміщений на кермі, в режим Drive. Абсолютно беззвучно автомобіль рушить з місця, динаміка розгону цієї машини вражає, втім, як і все інше.

Немала вага автомобіля дає відмінну плавність ходу, а низький центр ваги та розміщені посередині батареї - хорошу стійкість і керованість – авто добре тримається траси та легко входить у повороти. Якщо до цього додати ще й хорошу звукоізоляцію, то м’який хід та тиша під час поїздки – вам гарантовані.


Порахуємо:

В автомобілі, який ми тестували, чистий пробіг на одній зарядці складає 320 км. Сьогодні  Tesla - це єдиний електромобіль, власники якого можуть бути спокійними при плануванні поїздок на далекі відстані.

Плюс – невеликий час для поповнення запасу електрики: близько 6 годин від звичайної побутової розетки. На supercharger до 80% авто заряджається за 40 хвилин. І їдемо далі.

Вартість Tesla Model S 2015 року випуску, який і тестила Фіртка, у Салоні електромобілів VOLT, що на вулиці Галицька, 80а в Івано-Франківську - 35 тис у.о.

Тепер рахуємо, скільки ж можна заощадити на паливі. Наприклад, заряджаємо автомобіль у звичайних домашніх умовах:

24 кВт по 1,6 грн = 38 грн на 150 км. Тому 1 км це приблизно 26 коп.

І ще декілька наших підрахунків:

Для порівняння візьмемо авто такого ж класу, як Tesla.

Умовно приймаємо пробіг 15 000 км на рік, з середньою витратою пального 13 л на 100 км. 13*15 000/100=1950 л. При середній вартості палива 29 грн.

1950*29=56 550 грн.

Якщо ж рахувати витрати по Tesla, де 1 км обійдеться у 0,26 грн.

100 км буде вартувати 26 грн, відповідно 26*15000/100= 3 900 грн.

Різниця очевидна і це лише витрати без техогляду двигуна, заміни мастила і т.д.


Наша думка:

Tesla Model S - недешеве задоволення, скажете ви. Так, але більшість бензинових колег такого ж класу обійдуться вам у не менш кругленьку суму, або ж будуть і дорожчими.

Єдиний мінус у цій історії – недостатня кількість швидкісних електрозаправок в місті та області. Але час не стоїть на місці, віримо, що незабаром усе зміниться.

А поки, рекомендуємо Tesla Model S, як безпечний сімейний автомобіль. Електромобілі компанії Tesla в третьому кварталі 2019 року встановили абсолютний рекорд безпеки, виходячи з кількості аварій під час ручного управління і на автопілоті. 

Також, завдяки двом великим багажним відділенням, електрокар дуже місткий.

Tesla Model S – це авто для тих, хто любить швидку їзду. Уявіть собі тільки - розгін до 100 км на годину за 4 секунди, а  у новіших моделях  і за 2,7 секунди.

І це вже точно автомобіль для тих, хто йде у ногу з часом, і любить різноманітні технічні новинки. Автопілот, оновлення програм за допомогою мережі Інтернет, великий екран, сенсорне управління і багато іншого тільки на руку тим, хто вже сьогодні хоче користуватися технологіями майбутнього.

Якими б не були ціна, репутація або престижність суперників, Tesla Model S працює тихіше й швидше, є візуально яскравішою та технологічно досконалішою. Авто стоїть в одному ряду зі спорткарами, які випускають лімітованими серіями.

Tesla Model S – це стиль, це смак, це екологія і майбутнє, яке вже присутнє на українських дорогах.  Ставши власником Tesla, ви переконаєтеся, що коли в автомобіль вкладають душу, то він дарує емоції.


П.С.: За локацію для фото дякуємо нашим партнерам ресторану "Cruce de gustos", на території якого, до речі, встановлено дві електрозаправні станції.


Читайте також:

Між електро та бензином: тест-драйв плагін-гібриду від "Volt" у Франківську

Fiat 500e: електрична блискавка італійського автопрому на дорогах Івано-Франківська (ТЕСТ-ДРАЙВ Фіртки)

Наша місія - берегти довкілля: керівник салону VOLT про авто зі США "під ключ" та майбутнє електромобілів

Фотогалерея


13.11.2019 Марія Лутчин 9565
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3045
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690