Ендокринолог розповів, о котрій годині потрібно лягати спати, щоб худнути, швидко думати і бути в тонусі

Проблема зі сном – найпоширеніша серед сучасних людей. А вам знайома така ситуація – на годиннику вже за північ, а заснути ніяк не виходить?


Зате зранку, коли дзвонить будильник, хочеться спати найбільше. А потім серед дня доводиться пити кілька чашок міцної кави, щоб прийти до тями, але працездатність і раніше на нулі? Якщо вам таке знайоме, значить вам точно потрібно прочитати цю статтю, в якій професійний ендокринолог розповідає, о котрій годині лягати спати, щоб виспатися на всі 100%.

Ендокринолог Наталія Зубарєва розповіла, чому якісний сон так потрібен організму. Сон відіграє важливу роль в регуляції наступних гормонів: мелатонін, серотонін, дофамін – вони впливають на мотивацію, настрій, вагу і на сам сон, а також лептин і грелін – гормони, відповідальні за відчуття голоду і насичення.

Якщо ви хронічно недосипає, знижується вироблення лептину і підвищується вироблення греліну, в результаті, ви постійно відчуваєте голод. Якщо ваша мета схуднення – лягати спати після 23:00 вам протипоказано, через те, що в разі пізнього сну, ви позбавляєте себе жироспалюючих гормонів. Якщо ви йдете спати вже пізно вночі, а то і ближче до ранку, мелатонін, гормон сну, не виробляється на належному рівні (його пік вироблення доводиться на період з 23:00 до 1:30).

Мелатонін є сильним антиоксидантом, могутнім борцем з вільними радикалами – шкідливими молекулами, які руйнують наші гени, клітини і тканини, викликають численні хвороби і сприяють процесу старіння.

Рецептори до мелатоніну є у всіх органах і тканинах: шлунково-кишкового тракту, повітроносних шляхах легенів, нирках і надниркових залозах, яєчниках, передміхуровій залозі, плаценті, жовчному міхурі, сітківці ока і внутрішньому вусі.

Ендокринолог зазначила, що мелатонін не тільки регулює режим сну і неспання, відповідаючи за якісний глибокий сон, а й виконує ряд інших важливих функцій: має антиоксидантну, імуностимулюючу, антимутогенну, протиішемічну. Нейтралізує окислювальні процеси, перешкоджаючи руйнуванню клітин, і таким чином зберігає захисні властивості організму.

Найпотужніший ефект мелатоніну – адаптогенний і антистресовий, мелатонін є антагоністом кортизолу, знижує його рівень, допомагаючи організму справитися з наслідками підвищеного кортизолу. Допомагає організму перебудуватися після авіаперельоту при зміні часових поясів. Знижує частоту мігрені. Контролює вуглеводний обмін, запобігання розвитку цукрового діабету, допомагає контролювати вагу, регулює вироблення гормонів голоду і насичення.

Захист від нейродегенеративних захворювань головного мозку (хвороба Альцгеймера). Захист від раку, мелатонін - потужний онкостатичний гормон. Дефіцит мелатоніну – один з ключових механізмів старіння і розвитку вікових захворювань. Доктор Наталія  звернула увагу на важливу обставину: мелатонін не накопичується, тому вкрай важливо, щоб щодня він вироблявся в достатній кількості.

Переконалися в тому, як важливо налагодити режим сну? Зробити це можна, хоча спочатку буде складно. Наталія Зубарєва поділилася рекомендаціями, які допоможуть навіть переконаним «совам»:

  • лягати спати до 23:00, вставати до 7:00 год;
  • за годину до сну вимикаємо всі гаджети;
  • прибираємо будь-яке світло, вікна закриваємо шторами блек-аут, при необхідності – маска для сну.

Вже через тиждень ви відчуєте прилив сил, протягом дня підвищиться працездатність.

kenguru.plus


24.01.2020 10561
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3059
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699