Єврокомісія посилює візові вимоги для росіян через безпекові загрози

Єврокомісія оголосила про запровадження більш жорстких правил для видання віз громадянам рф з огляду на безпекові загрози.

Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на пресконференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми чули, що росія часто говорить про використання ядерної зброї. Президент путін оголосив про незаконну анексію чотирьох українських регіонів. Це є очевидною ескалацією конфлікту, ескалацією війни.

Це означає також ескалацію безпекових загроз стосовно Європейського Союзу, на які ми маємо реагувати, і за якими будемо слідкувати дуже уважно», - зауважила єврокомісар.

Вона наголосила, що головним джерелом загроз для безпеки ЄС стало неспровоковане та невиправдане російське вторгнення в Україну. Всі події, що відбулися після цього, включаючи виявлення масових поховань у визволених містах України, свідчення знущань і тортур, які застосовували загарбники до своїх жертв, нещодавні атаки на газогони «Північний потік», а також оголошена кремлем «часткова мобілізація», вказують на серйозну ескалацію у сфері безпеки.

«Саме тому ми представили нові правила візових процедур та прикордонного контролю. Ми вже повністю призупинили дію угоди про полегшення візового режиму між росією і ЄС.

А зараз представляємо нові правила, які запроваджують більш жорсткі вимоги для видання віз російським громадянам.

Це є відповіддю від Єврокомісії, яка сфокусована на тому, як реагувати на безпекові загрози, що спрямовані проти нас», - наголосила Йоганссон.

Серед ухвалених Єврокомісією нових візових вимог, зокрема, проведення більш жорсткої оцінки та ретельної перевірки з міркувань безпеки, коли йдеться про видання нових віз громадянам рф. Країни-члени та їхні консульські установи нестимуть за це відповідальність. Вони також мають провести нову оцінку або відкликати вже видані візи в контексті нової безпекової ситуації.

«Ми бачимо, що зараз дуже багато російських громадян полишають росію через мобілізацію. Якщо особа має намір залишатися довше ніж 90 днів, вона не має отримувати візу.

Ми закликаємо країни-члени перевірити видані короткострокові візи - чи залишили ці люди ЄС та виїхали назад у росію після встановлених 90 днів перебування?

Це правило не обмежує право громадян рф подавати заявку на притулок, якщо вони шукають міжнародного захисту та хочуть залишатися в ЄС довше або отримати дозвіл на проживання», - сказала єврокомісар.

За її словами, Єврокомісія запроваджує більш жорсткі правила щодо місця подання документів на отримання візи. Громадяни рф, які масово залишили росію, не зможуть отримати візи у консульських установах країн ЄС у сусідніх державах - для цього їм пропонується звертатися в установі на території росії. Виняток може бути зроблений для певних категорій громадян з гуманітарних міркувань, наприклад для родичів, незалежних журналістів, дисидентів. Тобто, самого бажання росіян виїхати з рф буде недостатньо для того, щоб в’їхати на територію ЄС.

Подібні інструкції, за словами єврокомісара, отримали й органи прикордонного контролю. Це означає, що наявність у громадянина рф шенгенської візи не є достатньою умовою для перетину кордону ЄС. Прикордонники мають проводити власну перевірку громадян з урахуванням нових загроз, що постають перед Євросоюзом.

Йоганссон зауважила, що Єврокомісія разом із країнами-членами й надалі проводитиме ретельний моніторинг ситуації на зовнішніх кордонах ЄС, а також слідкуватиме за розвитком подій, пов'язаних із прагненням громадян рф потрапити на територію країн-членів ЄС та пов’язаними з цим викликами для безпеки.

Як повідомлялося, після оголошення путіним «часткової мобілізації» громадяни рф масово виїжджають на територію сусідніх країн. Країни Балтії обмежили в’їзд для росіян з міркувань безпеки та для уникнення можливих провокацій. Фактичну заборону на в’їзд росіян запровадила Фінляндія.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


01.10.2022 7924
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1447
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3032
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4147
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

396

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

831
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2388
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1157
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684