Фахові школи, майстер-класи та семінари: як в ІФНМУ лікарі вдосконалюють професійні навички (ФОТО)

Впродовж п’яти днів на кафедрі стоматології післядипломної освіти в ІФНМУ лікарі взяли участь у тематичному навчанні. Ідейницею та авторкою навчальних програм є доцентка кафедри – Олександра Ільницька.

До слова, теми актуальні для лікарів усіх стоматологічних спеціальностей, пише Фіртка.

Відтак, у перші два дні провели фахову школу на тему: «Застосування лазеру і озону у стоматології».

читайте також: З турботою про тих, хто нас захищає: в ІФНМУ безплатно встановили дентальні імплантати військовослужбовцю (ФОТО)

«Чому ми запропонували саме таку тему? Тому що сучасний лікар-стоматолог ставить перед собою мету – застосування новітніх технологій у лікувальному процесі. Одним з актуальних методів лікування на сьогодні є використання лазерних апаратів у щоденній стоматологічній практиці.

Саме викладач-науковець, лікар-практик може обґрунтувати і пояснити вплив лазерних променів на тканини ротової порожнини та принцип роботи лазерних апаратів в цілому.

Насправді, дуже велика проблема є у тому, що в нас немає розроблених навчальних програм по лазеру, які були б впроваджені в освітню складову навчання лікаря на післядипломній освіті», - каже Олександра Ільницька.

Що стосується озонотерапії – це сучасний немедикаментозний високоефективний метод лікування, який полягає у застосуванні медичного озону для загального і місцевого впливу на організм людини.

Таким був перший блок навчання, який тривав два дні. Що важливо – географія лікарів – учасників програми – не обмежується Івано-Франківськом. У тематичному навчанні взяли участь фахівці із Волині, зокрема Луцька та Ковеля, з Коростеня, Рівненщини та Хмельниччини.

Наступним етапом став майстер-клас, який також тривав протягом двох днів. У його рамках обговорили методи сучасної ізоляції робочого поля та відновлення контактних пунктів і застосування сучасних матричних систем.

Щодо п’ятого – останнього дня навчань – відбувся семінар на тему: «Шинування зубів у комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту».

Знову ж таки, відбулася теоретична частина навчання, під час якої лікарі ознайомилися з сучасними шинуючими стрічками, зокрема їхньою будовою, властивостями та у якій із клінічних ситуацій їх доречно використовувати.

Водночас Любомир Пелехан, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, наголосив, що постійний розвиток є обов’язковою складовою підготовки і функціонування кожного лікаря. Своєю чергою ІФНМУ є провайдером безперервного професійного розвитку (БПР). Всі проведені заходи зареєстровані у центрі тестування МОЗ України, а лікарі отримують бали БПР.

«Післядипломна освіта зорієнтувалася на такий виклик і тому ми запровадили тематичне навчання: фахові школи, майстер-класи, семінари чи тренінги.

У лікарів є велика потреба  володіти новими технологіями і методиками, а тим паче у стоматології, коли все розвивається дуже стрімко. Такі заходи ми проводимо вже другий рік. Спостерігаємо, що попит тільки зростає на такий вид навчання.

У цьому році ми плануємо ще 96 подібних навчань, зокрема весною триватимуть для лікарів-отоларингологів, неврологів, рентгенологів, лікарів УЗД, педіатрів та акушер-гінекологів. Вже восени цей вид навчання буде доступний й для інших спеціальностей: «Інфекційні хвороби», «Офтальмологія», «Фтизіатрія», «Пульмонологія», «Хірургія», «Патологічна анатомія», «Судово-медична експертиза», «Травматологія та ортопедія», «Терапія», «Загальна практика сімейна медицина», «Медицина невідкладних станів», «Кардіологія», «Гастроентерологія», «Дерматовенерологія», «Організація і управління охороною здоров’я», «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та всіх спеціальностей стоматологічного профілю», - каже Любомир Пелехан.

За його словами, такі навчання потребують клопіткої роботи щодо звітності та підготовки. Кафедрам необхідно підготувати чимало методичного матеріалу.

Новопризначений ректор ІФНМУ Роман Яцишин зазначає:

«Всі розглянуті тематики є актуальними  і сучасними на ринку освітніх послуг. Лікар-стоматолог має постійно вчитися і вдосконалюватися у своїх знаннях і вміннях. Стоматологія розвивається шаленими темпами, тому важливо, щоб у лікарів завжди був доступ до науково обґрунтованих знань із застосуванням сучасних методик лікування, новітніх апаратів та матеріалів у своїй щоденній практиці.

Все це і є відповідним рівнем професійності лікаря, до якого ми всі прагнемо. Такі фахові знання можна отримати в стінах ІФНМУ, де працюють молоді науковці з практичним лікарським досвідом.

Сьогодні дуже важливо, щоб молоді науковці залишалися в Україні, а отже надіємось, що праця таких співробітників цінуватиметься і всесторонньо підтримуватиметься».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


16.04.2024 Тіна Любчик 1764
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

550
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1479
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4167
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

538
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1168
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695