ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ

 

Можно прослідкувати, як розвивалась філософія життя. Філософія життя - це наука повернення до Людяності й любові до людини. Зрештою були часи любові до Розуму, були часи любові до Сили, були часи любові до Бога, зрештою й залишились. Але любов до людяності, антропологічна дисципліна найбільше розкрита в літературі, театрі та музиці, зокрема в Вагнера. До того ж не була б любов такою сильною, не було б сили нелюбові. Антагоністичне мислення цікаве, хоча її перевага саме в швидкості віднайдення сутностей.

Але суть Любові в тому, щоби полюбити саме життя сильніше за її сутності. Це з Достоєвського. А ще прямолінійніше: стати людяним в тотальних аспектах нелюдських умов перебування й суворих умов переживання.
Лідерами Філософії життя були Шопенгауер, Бергсон, Ніцше, Дільтей й Зіммель. З Зіммелем важко, як скажімо з Ріккертом. А ще складніше із Соссюром.
Але Зіммель мені видається найяскравішим, бо Філософія життя критикувала переважно Гегеля, в нього машина міркування холодна , як формули Хокінга й Мічіо Кайку. 
Але уся філософія це пошук Людини. Тут пізніше проявить себе уся феноменологія Метаморфоз Лакана, Дельоза й Дерріди. Важка ретроспектива, але людину варто просто полюбити, навіть, якщо це Людина з від'ємною біохімією, як в романах Сартра, Камю й Гайдеггера. Людина, ессе хомо, хомо інтелектуале, хомо машинале, хомо біхервіале чи хомо над хомо. Але-але. Можна залізти темний ліс, але ліс складається з дерев, а дерева з гілля та листя, а ще є грунт й поживні мінерали й тут на рівні мінералів роботи Космічного десанту - Вернадського, Гумільова, Ціолковського та Гьоте. 
Гьоте створив альтернативу, гомункулуса, чи простого Франкінштейна чи робота суто американського прагматизму - суперменів та біороботів. Зрештою , людина має Природу, природа Божественна, але може конвертуватись в нелюдську, понадлюдську - просто подивіться на себе в дзеркало й одразу усе стає зрозумілим. Тут праці Спінози, Фіхте, К'єркегора. 
Де все ж таки одна єдина формула.
Формула в стражданні та можливостях власного виживання. Якщо виживаєте - значить на правильному шляху, якщо все гладко - вода стоїть як в багнищі. 
Людина буває двох типів, людина, яка сміється й та , котра страждає. 
Це ще розпочато з греків: де були двоє- Геракліт плакав/ від мудрості/, чи Демокріт сміявся / теж від мудрості/. Суть напевно, як уся історія завершиться. Головне, щоб пси не розірвали, як в заповіті Діогена.
Хоча Людина - це проста Метафора, як і Воля можливо надпроста з метафор, чи воля як найстрашніша з метафор.
Бо зрештою, хто живе розумом - страждає, а хто живе серцем - посміхається. Як Вольтер. Бо будь-яка мудрість є найстрашнішою глупістю. Тому час лікує, а часу немає , як немає міфу метафор, бо вони відмирають , як відмирає старе, щоб дати життя Новому.
Любов нас порятує....


09.10.2017 Роман Бончук 4280 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

387

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690