Форум «ЗАСТУПу: час захистити себе, оселю та рідну землю!»

 

 

«Мир і хліб  - кожній оселі». Нещодавно у місті Городенка Івано-Франківської області було проведено регіональний форум Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу). Абсолютно нова, але вже багатьма сприйнята, політична сила представила на форумі власну програму «За рідну землю», розроблену спеціально для розвитку українського села з врахуванням усіх існуючих земельних проблем, проблем сільських мешканців та з реальними шляхами їх вирішення.

 

Лідери «ЗАСТУПу» Ірина Синявська та Володимир Хоменко зустрілися на форумі з понад шестистами прихильниками партії. Серед учасників форуму були представники різних галузей агросфери. Це і сільгоспвиробники, й аграрії, й науковці агропромислового спрямування, й сільські голови, й молоді сильні люди, яким небайдужа доля власної держави.

 

Стає зрозуміло, що ще жодна політична сила так не переймалася досі проблемами сільського господарства, як це робить «ЗАСТУП». Програма «За рідну землю» - це програма реформ, програма поліпшення економічного життя села. Мета – зробити так, щоб молодь захотіла повертатися в села, щоб мала змогу працювати й отримувати достойні заробітні плати. Щоб в селах був доступ до якісної освіти, щоб агроосвіта була найбільш бажаною.

 

Як наголосила Ірина Синявська, заступник голови політичної партії «Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП», ключова тема програми – це завершення земельної реформи в Україні. Мораторій на продаж землі має бути і тривати до того часу, поки не пройдереальна і прозора інвентаризація не тільки самої землі, але й земельних відносин. «Поки власник земельних паїв не знатиме істинної ціни своїх угідь – розпочинати ринок землі в Україні завчасно. Але мораторій не повинен існувати вічно, він має бути скасований, коли будуть з’ясовані усі болючі моменти пов’язані з власністю на землю». Якщо Україна є власницею 60% чорноземів світу, а це величезні багатства й потенціал, чому тоді вона одна з найбідніших держав? Тому перший закон, який партія «ЗАСТУП» пропонуватиме прийняти в парламенті, буде Закон «Про обіг сільськогосподарських земель».

 

Володимир Хоменко, начальник Українського об’єднання сільського комунального господарства «Укрсількомунгосп», говорив про проблеми якісної питної води на селі. У селах люди використовують воду двох типів: з криниць та з артезіанських свердловин. Якщо у воді з криниць, а це поверхневі води, рівень нітратів перевищує усі допустимі норми, то це обов’язково відіб’ється на здоров’ї кожного, це «повільна смерть» (В. Хоменко). Вода з артезіанських свердловин трохи краща, але мережі, по яких вона й далі проходить до споживача, встановлені ще за часів Радянського Союзу, а тому точно потребують модернізації.

 

Іншою важливою проблемою, яку підняв Володимир Хоменко, було питання збору та переробки сміття. Він зазначив, що вирішити це питання можна через створення сміттєсортувальних та сміттєпереробних підприємств на основі державно-приватного партнерства.

 

У новому парламенті «ЗАСТУП» виступатиме за скасування депутатської недоторканності, зазначили лідери партії. «ЗАСТУП» переконаний, що проблемами села мають займатися не олігархи, а люди, які живуть та працюють в селі. Тому в списку партії немає жодного олігарха, спортсмена чи відомого співака.

 

Список партії "ЗАСТУП" складається зі 183-х кандидатів. Від Прикарпаття у ньому – вісім претендентів. Це сільгоспвиробники, представники системи управління, аграрної науки і освіти, сільські голови. Зокрема, директор Івано-Франківського аграрного коледжу Богдан Костюк, успішний підприємець та громадський діяч Олег Стефурак.

 

Ще одна учасниця форуму, викладач Снятинського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету Ольга Федорук зазначила, що, на відміну від інших партій, «ЗАСТУП» єдиний, хто говорить голосом хліборобської України і пропонує реальні кроки для розв’язання проблем села. «Нарешті з’явилася партія, яка справді хоче підтримати село, зробити його заможнішим і успішнішим. Я сподіваюся, що «ЗАСТУП» пройде до парламенту, і в селі, врешті-решт, почнеться відродження», – наголосила Ольга Федорук.

 

«ЗАСТУП» представив й практичний шлях реалізації реформ для українського села. В рамках благодійного проекту «Затишна оселя» було надано житло для біженців зі сходу. Уже сім сімей, що готові жити та працювати у селі, переїхали в нові будинки. «ЗАСТУП» на цьому не зупиняється. Разом із селянським обслуговуючим кооперативом «Сірет-Агро» представники партії провели благодійну акцію, внаслідок якої сільські родини одержали 20 пар племінних овець. За умовами акції, кожна сім’я зобов’язується доглядати та розмножувати тварин. Молочну продукцію залишають собі, а от молодняк селяни мають передавати іншій сільській родині, котра повинна зробити так само із новим поголів’ям, розповіла Ірина Синявська.

 

«ЗАСТУП» єдина партія, яка йде на вибори з реальною програмою представлення та обстоювання інтересів села й сільгоспвиробників та має у списках бюлетенів номер 7.

 

 

 

 


23.10.2014 1175 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

651
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1590
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3171
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2159 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4261
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6051

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

491

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

465

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

455

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

548
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10092
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

911
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

865
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

627
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2484
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

901
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1229
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34186 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

369
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

448
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

799 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

968