Фотоподорож Фіртки. "Екопродукт": Погляд на Карпатський чай зсередини

 

 

Останнім часом багато галасу у прикарпатських ЗМІ наробила Продовольча компанія "Екопродукт". Точніше сума штрафу в розмірі 11 млн. грн, яку компанія за результатами перевірки фінінспекції повинна була доплатити за начебто виявлені порушення, з якими у компанії не погоджуються і обіцяють йти до кінця.

 

Фіртка вирішила поцікавитися що ж діється на виробництві і відправилася у село Вільшаниця, де власне, і знаходяться виробничі потужності ПП "Продвольча компанія Екопродукт".

 

Отож, Продовольча компанія "Екопродукт" - сьогодні є одним із лідерів українського виробництва чаю з трав, плодів і ягід. Заснована вона ще у вересні 1999 році.

 

Зареєстровано дві торгові марки "Карпатський чай" і "Карпатська лічниця". На виробництві виготовляють більше 100 видів чаю.

 

"Наш чай унікальний тим, що він виготовляється з трав та ягід, які зібрані дійсно в Україні. 95% сировини - українська. Найпопулярнішими є трав'яна група - м'ята, меліса, ромашка, ехінацея і фруктові суміші. Щодо "Карпатської лічниці", то вона йде як біологічно-актвині добавки і реалізується в аптечних мереж і на спецполицях в маркетах. І є ще у нас монопозиції - серцевий, нирковий, загалом, біля 24 видів зборів", - розповідає Сергій Поліщук.

 

В компанії від початку заснування і до сьогоднішнього дня увесь менеджмент побудований за принципом Тотального Управління Якістю. Систему управління якістю неодноразово сертифіковано на відповідність стандарту ISO 9001, НАССР, на даний час система упарвління якістю сертифікована відпвоідно до вимог міжнародного стандарту FSSC 22000 (Системи упарвління безпечністю харчових продуктів, Швейцарія). На підприємстві функціонує власна акредитована лабораторія з контролю якості сировини та готової продукції за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками.

 

"Виробництво продукції здійснюється згідно технічних норм, які погоджені Міністерством охорони здоров'я України та зареєстровані в ДП "Івано-Франківськстандартметеорологія". Продукція виготовляється із сировини, яка постачається від контрагентів. При надходженні уся сировина перевіряється за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Якщо є якісь відхилення по показниках, то сировину направляють на досушування, додаткову обробку або ж повертається постачальнику, якщо її не можливо довести до відповідних показників безпечності. Наша продукція випускається відповідно до технічних умов, є безпечною і якісною", - пояснює головний технолог виробництва Наталія Пилипенко.

 

Продукція компанії широко представлена не тільки в Україні, але й далеко за її межами: США, Канада, Ізраїль, Алжир, ПАР, Йорданія, Великобританія, Казахстан, Білорусь, Литва, Латвія, Росія, Молдова.

 

На підприємстві сьогодні працює 150 працівників, у сезон, який починається, як правило, з вересня, - до 200.

 

"Ми стараємося оздоровмити наших працівників влітку. Організовуємо конкурси, переможців направляємо на море за свій рахунок", - пояснює керівник.

 

Якість продукції "Екопродукту" підтверджено багатьма почесними нагородами. Компанію визнано "Лідером галузі 2012", Золотою медаллю "Знак якості". Також підприємтсво є переможцем всеукраїнського конкурсу "Кращий вітчизняний товар року", всенародного рейтингу "Бренд року", І-го всеукраїнського конкурсу "100 кращих товарів України", національного бізнес-рейтингу "Лідер галузі", міжнародного конкурсу "Золоті торгові марки України", І-го всеукраїнського конкурсу "Екологічно чисто та безпечно". Вже у 2015 році компанія отримала почесне звання "Лідер якості" та золоту медаль. Національний рейтинг якості товарів та послуг визнав компанію кращою в своїй номінації і нагородив "Зіркою якості 2015".

 

Також у 2011 році підприємство було відзначено дипломом лауреата Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків 2011" в галузі харчова проомисловість.

 

У цеху підготовки сировини відбувається її переробка - побріблення, просіювання, відокремлення домішок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тут сировину досушуютьу спеціальному обладанні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А тут сировина - стає чаєм))) Сировину пакують чи у фільтр-пакет, чи у поліпропіленовий пакет. Увесь процес відточений до найменших деталей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лабораторне обладання дозволяє бути впевненому у якості прордукції

 

 

 

 

 


24.07.2015 6456 6
Коментарі (6)

лилия денега 2015.07.24, 13:01
На тих етапах виробництва, де руками доторкаються до сировини, пакетиків з чаєм, необхідно одягати рукавички, бо ніхто не проконтролює чистоту цмх рук.
Панас Мирний 2015.07.26, 21:11
Купував "Карпатський чай" у пластиковій упаковці отой що "чоловіча сила" ціна його уде чимала, поки не знайшов у чашці з "чаем" кусок смердючого господарського мила (може то й задум такий у виробника був не знаю) але після того не те що сила, апетит впав і більше купувати ці чаї боюся. Тому друзі раджу все таки дивитися на ту суміш що сипите в чашку щоб не проковтнути щось пікантне
Наталия Пилипенко 2015.07.27, 13:28
Шановний Панасе Мирний! Хочу повідомити Вам, що фіточай "Чоловіча сила" виготовляється Продовольчою компанією "Екопродукт" під торговою маркою "Карпатська лічниця" у експрес-пакетах та картонній упаковці. Попрошу Вас, надалі при написані будь яких коментарів, будьте впевнені у своїх висловлюваннях.
Славко Задунайский 2015.07.27, 14:59
Пан Панас коли мив руки сплутав мабуть стакани
Наталия Пилипенко 2015.07.28, 16:28
Шановна пані Лілія! Використання одноразових рукавичок на підприємствах харчової промисловості не є обов’язковим, якщо це не передбачено законодавством. В санітарних нормах та правилах для підприємств чайної промисловості СанПіН 977-72 не вимагається обов’язкове використання рукавичок. У міжнародних стандартах FSSC 22000, IFS зазначено, що для зведення до мінімуму можливості забруднення продукції через брудні руки повинні проводитись наступні попереджувальні заходи: 1. Перед початком роботи повинен бути здійснений контроль щодо наявності у персоналу гнійничкових захворювань рук, різаних ран та чистоти рук. 2. Миття та дезінфекція рук повинна здійснюватись: - перед початком роботи; - після кожної перерви в роботі; - при переході із однієї санітарної зони в іншу; - після контакту із забрудненими предметами; - після відвідин туалетної кімнати (після відвідин туалету руки потрібно мити двічі: в шлюзі, після відвідин туалету до одягнення санітарного одягу та на робочому місці перед початком роботи). 3. Нігті повинні бути чистими та підстриженими. Візуальний контроль за виконанням даних вимог повинен проводитись щоденно перед початком роботи та під час роботи та повинен здійснюватись мікробіологічний контроль якості миття та дезінфекції рук. Хочу також підкреслити, що ТзОВ Продовольча компанія «Екопродукт» з 2011р сертифікована на вимоги міжнародного стандарту FSSC 22000 та має власну атестовану лабораторії по визначенню мікробіологічних показників.
Панас Мирний 2015.07.30, 19:31
А я ще раз кажу що "чай" (суміш сухофрктів, трав і коріння) в якому попався кусень мила був у поліетиленовій упаковці із застібкою-типу молнія такі як на фото вище. Я не закликаю не пити чай а лише дивитися уважно на суміш яку сипете у заварник чи чашку
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2131 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

460

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

445

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

428

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10072
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

883
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

584
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2445
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1208
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

952