Франківчанка про перемогу у конкурсі «Місіс Відкритий Світ Україна 2020»: Там, де страшно – твоя найбільша точка розвитку

Наприкінці 2020 року, 29 грудня, в Києві, у Fairmont Grand Hotel відбувся фінал конкурсу «Місіс Відкритий Світ Україна 2020» за підтримки Українського культурного фонду.

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

Жінці вдалось не тільки гідно представити себе у фіналі, але й здобути перемогу та отримати корону.

Сьогодні Христина Викалюк поділилась з Фірткою своїми враженнями від конкурсу:

Як виникло бажання податись на конкурс чи можливо вас запрошували взяти участь?

Колись мене запрошували на схожі конкурси. Але там участь була платною та озвучувалась немала сума. А про цей конкурс я прочитала, мені дуже сподобались їхні цінності: популяризація жінки в цілому, сімейних цінностей, материнства, але й те, що жінка не тільки дружина, мама, а також вона має робити щось корисне для цього світу. Це єдиний конкурс в Україні, який підтримується українським державним культурним фондом. Участь у ньому безкоштовна.

Як відбувалась підготовка до конкурсу?

Мені повідомили, що я увійшла у півфінал, мене відібрали з великої кількості заявниць. Потім чотири дні проводилось онлайн-голосування, учасниці заохочували своїх рідних, друзів голосувати. У цьому конкурсі важливо, щоб жінка була соціально активною.

Ми проходили серію цікавих та корисних майстер-класів з етикету, стилю, на які запрошували зіркових тренерів. З нами працював психолог.

Далі необхідно було записати відеоролик про своє життя. Це завдання виконували впродовж одного дня, для того, щоб дати можливість побачити, яка жінка у звичному житті, яка вона справжня.

Після цього отримала запрошення до Києва, де проходили два конкурсні дні та визначали переможницю.

Ви очікували, що перемога дістанеться вам?

Коли отримала телефонний дзвінок з повідомленням, що потрапила до півфіналу – здивувалась. Але тоді вже виникли думки, що класно було б увійти у фінал і що для цього потрібно робити? Я та людина, що від себе вимагає завжди максимум, але при цьому не перестрибуючи себе, щоб не втрачати надто багато сил і ресурсів. Коли я вже була там, то розуміла, що на конкурсі поряд зі мною дуже достойні жінки, з власними ідеями, баченнями, успішним бізнесом та духовним наповненням. Звісно я вірила в себе, але розуміла, що перемоги гідні усі.

Я вірила у свою перемогу, але не настільки що тільки я і ніяк інакше. Для мене вже було досягненням те, що я увійшла у десятку.

Усе, що відбувалось - це така школа життя, дуже великий досвід. Але будучи на сцені, я вже відчувала себе, як риба у воді. Хоча страшенно переживала і хвилювалась.

Що найбільше врізалось в пам’ять, вразило вас протягом всього конкурсу?

Мені дуже запам’ятався момент, коли ми хвилювалися всі перед виходом на сцену, засновниця конкурсу Ірина Зайцева вийшла до нас і сказала:

«Дівчата, не переживайте. Просто зрозумійте, що зараз з вами буде відбуватись те, що від вас хоче Бог в цей момент».

І мене це настільки заспокоїло та налаштувало психологічно, що я змогла кайфувати від процесу і не переживати, спокійно відповідати на запитання. Все було просто, легко і класно.

Запам’яталось дуже гарне ставлення до всіх, чіткість, зосередженість на деталях. В Києві, як на мене, працюють інакше в організації конкурсів.

Після перемоги ви представлятимете Україну на міжнародному конкурсі в Сінгапурі? Уже почали готуватися?

Так, скоро розпочинаю підготовку. Там потрібно буде підготувати доповіді, які підійматимуть певні проблеми. Звичайно необхідно буде готувати це англійською мовою. У мене мова на побутовому рівні нормальна, але все ж таки треба підучити, щоб вільно говорити. Можливо виникнуть інших моменти, наприклад, доведеться покращити фігуру, втілювати інші проєкти, щоб з гідністю поїхати туди та представити нашу країну.

Що б ви порадили жінкам, які хотіли б брати участь у конкурсах, але з якихось причин не наважуються?

Особисто у мене лише позитивні враження від участі у цьому конкурсі. Мені вже 34 роки і я трохи щось знаю в житті, тому і я думала, що такі конкурси однозначно куплені. Але є справді круті, класні люди, які втілюють дуже цінні й потрібні проєкти, які мають схожі з моїми цінності. І напевно тому я туди потрапила.

Однак я не знаю, чи такі конкурси підійдуть кожній жінці. Бо кожній з нас потрібно щось своє. І кожен може себе реалізовувати у різних проєктах. Тому я раджу прислухатися до себе, запитати себе «Що я хочу?», і не забувати, що якщо жінка відчуває, що вона може щось робити, може бути творцем, а не тільки споживачем, то звичайно, що варто за це братись.

Безумовно це страшно. Але я завжди йду до всього безстрашно. В мене все якось так виходить у житті. Тому що там, де страшно – це твоя найбільша точка розвитку.


Організатори конкурсу переконані, що краса повинна рятувати, нести добро і сенси. Публічні люди, якими стають фіналістки конкурсу, мають брати активну участь у розв'язанні проблем сьогодення та підтримувати благодійні ініціативи. Серед напрямів, якими опікується проєкт: боротьба з домашнім насильством, допомога дітям-сиротам та дітям з зони АТО, підтримка соціально-екологічних акцій, популяризація відповідального батьківства.

Розмовляла Олена Британська


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681