Франківські медики показали, як має виглядати вакцина від поліомієліту (фото)

 

 

Під час круглого столу з обговорення третьої хвилі національної кампанії щеплення проти поліомієліту, який пройшов у Івано-Франківську з ініціативи Ротарі-клубу та проекту «Стоп ПОЛІО», присутнім продемонстрували вакцину. А також розповіли про те, що саме батьки повинні вимагати у медиків під час щеплення.


Фонд Білла Гейтса спільно з Ротарі-Клубом з 1988 співпрацюють, щоби викорінити поліомієліт у світі - з допомогою вакцинації. Коли почалася ця співпраця, щороку на поліомієліт хворіли понад 350 тисяч дітей у більш, як 20 країнах світу. Минулого року сталося 70 випадків захворювання в трьох країнах – Афганістані, Пакистані та в Україні, повідомив чартер-президент Ротарі-клубу в Івано-Франківську Володимир Бондаренко, пише Курс.


В Україні на в’ялий параліч в результаті поліомієліту захворіли двоє малюків в Закарпатській області. Діагноз підтвердила вірусологічна лабораторія в Атланті, США, яка спеціалізується на виявленні збудників поліомієліту та роботі з вакцинами.


Відколи в Україні стартувала національна кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту, маємо вже третю хвилю щеплення. Вона наразі триває. Якщо у попередні дві хвилі щепили дітей від народження до 6 років, то тепер прививають старших – до 10 років включно.


І представники міжнародних інституцій, і медики на круглому столі були одностайні в тому, що батьки повинні самі визначатися, чи щепити дітей.


Проте, наголошували на важливості щеплень, оскільки тільки так званий колективний імунітет, набутий в результатіщеплення, перериває циркуляцію вірусу в середовищі (між людьми у в суспільстві). Загальний рівень щеплення дітей в Україні станом на 2015 рік складав 20%, від поліомієліту – 15%.


Важливо, що люди, щеплені ІПВ-вакциною, є захищеними від поліомієліту, але можуть бути активними його носіями. В той час як щеплені так званою «живою» вакциною ОПВ (краплі) не хворіють самі і не переносять вірусу, відзначила науковець Медакадемії Наталія Костирко.


Навіть одне захворювання на поліомієліт в країні за протоколами ВОЗ вважається спалахом, оскільки можливе поширення вірусу і зараження інших, відзначила головний епідеміолог області Марія Бойко.


«Вакцинація перериває поширення інфекції і зменшує кількість незахищених дітей. Вірус поліомієліту викликає параліч, в тому числі органів дихання. Так що хворі приречені на пожиттєве існування під апаратом «штучної легені» або смерть від удушення. Якщо параліч вражає інші органи, людина на все життя залишається тяжким інвалідом», - розповіла епідеміолог.


Сертифіковану вакцину виробництва Франції для України в межах проектів ВООЗ придбав уряд Канади, тож для українців щеплення – безкоштовні.


Марія Бойко продемонструвала, як зберігається і перевозиться вакцина – в тому числі і в межах міста, від однієї поліклініки до іншої. Герметично упаковані флакони транспортуються в спеціальних медичних холодильниках, укладеними на прокладки.


На кожному з флаконів прикріплений індикатор якості – термоіндикатор. У випадку недотримання температурного режиму коло в центрі квадрата тьмяніє. У вакцини, непридатної для використання, коло стає одного кольору з квадратом.


«Просимо батьків, які зголошуються на щеплення, вимагати у медперсоналу поліклінік, щоби ті показали, як зберігається вакцина і дали змогу батькам перевірити термодатчик», - наголосила Марія Бойко.


Так само варто перевіряти виробника, термін придатності на флаконі та упаковку.


Протипоказами до щеплення є стан ГРВІ та грипу, підвищена температура тіла. Відтермінування та індивідуальний графік щеплення під наглядом ведучого лікаря та лікаря-імунолога показаний при хронічних захворюваннях.

 

 


15.02.2016 830 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

785
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6728
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14856 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1778
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1039
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6485

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

837

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1636

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1430

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1300
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

396
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

667
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

825
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

612
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1722
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1049
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34879 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

218
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

412
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

719
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

635