Франківські школярі влаштували вчительці-сепаратистці "коридор ганьби" (відео)

 

/data/blog/71238/4b31f3bf12a9bdcb90655bc97bc8886d.jpg

 

Учні школи №2 в Івано-Франківську влаштували вчительці – прихильниці сепаратистів, Путіна і Сталіна – "коридор ганьби" і не хочуть більше в неї вчитися.

 

У франківській ЗОШ №2 скандал – діти збунтувалися проти вчительки географії Наталії Боронило, яка на своїх уроках паплюжила Майдан, учасників війни на Сході і звеличувала Путіна та Сталіна, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

Минулої п’ятниці діти почепили на двері кабінету географії, який займає викладачка, плакат "Ні сепаратизму!" А у вівторок влаштували їй "коридор ганьби".

 

На "коридор ганьби" вийшли учні паралелей 11, 10 і 9 класів. Для педагогів акція школярів стала несподіванкою.

 

"Я перейшов сюди вчитися два роки тому. І, на відміну від попередньої школи, зауважив на уроках географії пропаганду. Проросійську пропаганду, – розповідає учень 10-го класу Василь. – Вчитель Наталія Григорівна часто на уроках зачіпала питання, які взагалі не стосувалися теми. Наприклад, висловлювала свої думки про Майдан. Говорила, що ці люди, які були на Майдані, вони нічого доброго не робили. Так само говорила і про людей, які поїхали в АТО. Що ці люди – не герої, що вони воюють самі зі собою, підтримують невідомо кого. А те, що учасники АТО – герої, це було нам нав’язано такими країнами як США і Польща. Що вони вбили нам у голову цю думку і це не може бути ніяка правда".

 

Хлопчик розповів, що одного разу наважився запитати вчительку, чому вона так думає. Вчителька відповіла, за його словами, що це видно – що це просто люди, які живуть там, на Донбасі, вони повстали, бо не хочуть мати зараз таку владу, яка є.

 

"Останній місяць говорила практично на кожному уроці або про Росію, або про ситуацію в Україні. Цитувала Путіна", – каже школяр.

 

Дитину обурює, що вчителька висловлювалася зі зневагою. "Вона казала, що українці – це діагноз. Порівнювала нас із приматами. А ще часто порівнювала з курячим задом", – розказав Василь.

 

У цьому ж класі вчиться Артур. Влітку минулого року він з родиною переїхав до Івано-Франківська з Донеччини – з міста Макєєвка.

 

"Вирішили переїхати, бо там війна була", – розповів Артур. Десятикласника також здивувало, що на уроці географії йшлося про політику.

 

"Уроки географії там, де я вчився, стосувалися предмету, ми ніколи не зачіпали політику. Уроки географії тут півурока – тема, а друга половина – політика, – порівнює учень. – Мене здивувала розповідь вчительки про те, що війна на Донбасі ведеться через сланцевий газ, бо якась американська компанія хоче його там видобувати. Особисто я не вступав з нею в дискусію. Бо розумів, що я її не переконаю. Нічого не доведу".

 

"Наталя Григорівна вчила мене з 6-го класу, підготувала до перемоги на олімпіаді, – розповідає учениця 10-го класу, призерка олімпіад з географії Олеся Кухарик. – В молодших класах вона не зачіпала політичних тем. А в 10-му класі, вже цого року, почала говорити на уроках такі речі – я просто не могла це слухати. Наприклад, про проект "Кримська Каліфорнія". Наталя Григорівна розповідала, що Росія забрала в нас Крим і таким чином врятувала від США. Бо якби вона цього не зробила, то Крим би забрала Америка. Часто вона виступала за роз’єднання України. Порівнювала Україну з Югославією та Чехословаччиною. Казала, що Україні краще роз’єднатися, це єдиний вихід, який вона бачила з ситуації, яка є зараз".

 

За словами дівчинки, на уроках учні старалися дискутували з вчителькою, намагалися сперечатися. "Але вона мала перевагу над нами як вчитель і старалася нас переконувати", – зауважує Олеся.

 

"Доки не було Майдану, вона вела дуже добре уроки. А потім щось, напевно, сталося, – пригадує учениця Наталії Боронило десятикласниця Віта. – Вчителька говорила, що Росія – це дуже добра країна, що Путін – прекрасна людина. А у війні, якось сказала вона, ми самі винні. Бо ми захотіли в якийсь Євросоюз, а ми там насправді нікому не потрібні. А от Росія – вона дуже давній наш друг і завжди нам допомагає. Говорила, що українці воюють самі зі своїми. А Путін прислав свої війська, бо хоче нам допомогти".

 

"В школі всі учні між собою спілкуються. І неодноразово десятикласники переповідали нам, що Наталя Григорівна говорить на уроках. Цитували такі її фрази як "Сталін – геній", "українці – це діагноз", або "кагебісти – це святі люди". Ми вирішили продемонструвати їй своє ставлення до таких її висловів", – каже одна з ініціаторів "акцій протесту", одинадцятикласниця Оксана Пасічник. До речі, школярка – неодноразова переможниця загальноміських олімпіад з географії та історії.

 

Спочатку 11-класники почепили на кабінет географії Наталії Боронило плакат "Ні сепаратизму!". Коли вчителька зірвала його, поновили. А через кілька днів разом із 10-ми та 9-ми класами влаштували "коридор ганьби".

 

"Ми приєдналися, бо хотіли донести вчительці свою думку, висловити, що ми з нею не погоджуємося", – каже учасник "коридору", десятикласник Назар Кеніца.

 

"Ідею "коридору ганьби" ми взяли у Фейсбуці. З репостів, що так зробили студенти Львівського університету до свого викладача-сепаратиста. Нас було, може, 50 учнів. Ми зібралися під її кабінетом. Спочатку ми кричали "Ганьба!" Потім вийшла вчителька і спитала, чим це викликано. І одразу пішла по телефон та записувала все це на диктофон. Я їй пояснила, що це викликано її проросійською агітацією на уроках, її антиукраїнською позицією. Вона на це нічого не відповіла, але почала бажати мені щастя, здоров’я і успіхів. Ми хотіли чути хоч якусь від неї відповідь, але нічого не почули", – розказує Оксана Пасічник.

 

Школярка стверджує, що ніколи раніше, коли три минулі роки вчилася у Наталії Григорівни, не зауважувала в неї антиукраїнської позиції. І ніхто ніколи не дошкуляв їй, що вона зі Сходу.

 

"Ніхто ніколи не називав її москалькою. Завжди учні ставилися до неї добре, на уроках слухали, старалися взяти її досвід, було цікаво, бо все ж таки вона з іншої частини України. Все змінилося цього року, відколи почалася війна з Росією", – розмірковує Оксана.

 

За словами Оксани Пасічник, молодші школярі, яких вчить Наталя Григорівна, дуже важко і болісно переносять всю цю ситуацію. Більшість не хочуть продовжувати вчитися в неї.

 

"Ні одна дитина цієї школи не переступить більше поріг кабінету, якщо вчителем географії буде Наталя Григорівна. Після всього того, що говорилося. Особисто я вважаю, що тут ніякого вибачення не може бути. Така моя особиста позиція", – безкомпромісна одинадцятикласниця.

 

Підлітковий максималізм, сказав би психолог.

 

Вчителька Наталія Боронило після учнівського "коридору ганьби" вчинила скандал, заявляючи, що її переслідують за "антивоєнні" переконання, й викликала швидку. Очевидці кажуть, що лікарі швидкої виміряли жінці тиск і запевнили, що з нею все гаразд. 

 

Наразі Наталія Боронило – на лікарняному. Після інциденту вона написала скаргу в міське Управління освіти.

 

Дирекція навчального закладу у свою чергу подала в Управління освіти заяву з проханням створити комісію і об'єктивно розібратися в ситуації, що склалася в школі.

 

 


06.03.2015 1358 1
Коментарі (1)

Мур Муркин 2015.03.06, 17:13
Я зустрічав "франківчанку", котра каже, що очікує Путіна, щоб він зруйновав ратушу, та відправив мешанців франківська (українців) у табори і тоді вони (русские люди) будут тут панувати. Людина вже 35 років живе у Франківську...
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

686
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1620
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3212
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2171 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4303
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6076

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

479

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

470

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

553
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10109
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

931
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

878
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

657
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2504
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

916
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1245
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34198 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

392
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

463
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

815 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

987