Франківський депутат з батальйону "Айдар": Коли ми взяли Щастя, місцеве населення привозило продукти і воду

 

/data/blog/54598/1457ee5b26d9238d99f9d6947db25f15.jpg

 

Продовжуємо серію інтерв'ю зі свободівцями, які воюють на сході України. Наш нинішній співрозмовник – Андрій Грималюк – депутат Івано-Франківської міської ради, який з кінця травня несе варту біля військової бази на Луганщині у складі добровольчого батальйону територіальної оборони "Айдар" Збройних сил України.

 

Телефонний зв'язок повсякчас переривається, а все ж кілька запитань вдається поставити.

 

– Андрію, сьогодні дехто намагається втекти від війни, а Ви натомість пішли воювати добровільно. Як прийшло таке рішення?

– Ще зі студентських років брав участь в різних патріотичних організаціях, в яких була присутня тема захисту рідного краю, його кордонів від ворога. І ось зараз ворог іде на країну, сепаратисти та російські бойовики стріляють в наших хлопців, – тому сумнівів, що робити, не виникало. Тим паче, у мене була можливість поїхати – мав контакти із військовими в батальйоні "Айдар".

– Ви є добровольцем в "Айдарі". Що це за батальйон, де саме він воює?

– "Айдар" – це батальйон територіальної оборони при Збройних силах України, що дислокується в Луганської області. Він сформований в основному з Самооборони Майдану. Хлопці патріотично налаштовані, знають, чого сюди приїхали. Якщо в інших батальйонах оголошували стовідсоткову мобілізацію і там служать чоловіки, яким прийшла повістка, то в "Айдарі" більшість – добровольці. Тут нікого не цікавить статус учасника бойових дій, розмір зарплати й інші формальності. Люди прийшли, щоб захищати суверенність, кордони нашої країни. Всі вони різні – хтось уже служив, знає, що таке війна, хтось – ні, але старші діляться досвідом з молодшими. Атмосфера в батальйоні товариська.

В Інтернеті була інформація, що батальйон "Айдар" потрапив у засідку. Це правда?

– Не знаю, чи була це засідка, чи ні, але ми вели активний бій мало не 16 годин. Серед наших є загиблі, поранені. Тобто ця інформація правдива. Але Росія розповсюдила іншу брехню – мовляв, айдарівців вже не існує, батальйон повністю розбитий, хто вижив – взяли в полон. Я кілька днів тому повернувся з-під Луганська. Зі мною дві доби не було зв'язку – телефон розрядився, а коли повернувся на місце дислокації, побачив багато пропущених дзвінків. Навіть родичі з Росії дзвонили. Виявляється, тамтешні ЗМІ, які регулярно дезінформують населення, придумали побрехеньку, що "Айдару" вже немає…

Батальйон "Айдар" звільняв місто Щастя?

– Так, туди виїжджала спецгрупа, потім підійшли військові, а наступного дня ми вже стояли на блокпості – укріплювалися і тримали той периметр. Я особисто не брав участі у визволенні міста, бо не маю військового досвіду. А без досвіду на такі операції людей не кидають. Натомість я стою у бойових караулах на блокпостах.

– Чи можете сказати, як місцеве населення ставиться до українських вояків?

– У моєму взводі люди з різних регіонів – Львів, Івано-Франківськ, Луганськ, Тернопіль, Стаханов, Житомир, Вінниця. Є в нашому батальйоні хлопець з райцентру Щастя. Його батько пройшов Афганістан, і ходив голосувати на референдум за ДНР. Так само неіснуючу республіку підтримує його сестра. А він обороняє незалежність України. Тобто ситуація неоднозначна. Не можна сказати, що всі за суверенну Україну чи за ДНР. По-різному. А коли ми вже взяли Щастя і я був на своєму блокпості, до нас приїжджало місцеве населення, привозили продукти, воду, підтримували нас.

Загалом мені здається, що частина місцевих жителів зомбовані, під впливом технологій російської пропаганди. Вони не мають претензій до наших військових, які зараз контролюють територію Щастя: ми нікого не забрали, не чинили насильницьких дій. Але натомість вони з якогось дива бояться міфічного "Правого сектору", який, на їхню думку, скоро до них приїде і буде робити зачистку: радикальним способом з'ясовувати стосунки з місцевим населенням, яке підтримувало ЛНР.

За Вашими спостереженнями, які найбільші проблеми є зараз в ЗСУ?

– Я – людина не військова, не служив, мені важко про це говорити, але, на мою думку, наша армія перебуває у повному занепаді. Адже коли під час ведення бойових дій бракує взуття, одягу для військовослужбовців – це велика проблема. Я вже не говорю про екіпірування, елементи самозахисту. Дуже складно. І якби не підтримка українців, які організовуються по всій Україні, збирають гроші, купують необхідні речі і навіть їжу – не знаю, як би існувало наше військо.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківські підприємці збирають гроші для батальйону "Донбас"

Іванофранківці збирають їжу для військових у супермаркетах (фоторепортаж)

Прикарпатські депутати воюють на передовій (фото)


27.06.2014 906 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

646
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1584
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3163
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2157 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4256
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

448

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

546
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10089
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

909
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

862
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

623
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2480
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

898
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1227
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34185 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

362
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

446
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

792 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

966