«Гастролери» без афіш: Прикарпатців обкрадають не тільки місцеві злодії

 

/data/blog/126848/8fe56adc4fc23ea3a4684f6ca6813bbc.jpg

 

Нещодавно начальник ГУ НП в області полковник поліції Ігор Баб’юк зазначив, що особливо правоохоронцям докучають заїжджі злодії, так звані «гастролери».
 

«Боротися з ними значно важче, ніж із місцевими злодіями, — продовжує цю тему начальник обласного карного розшуку полковник поліції Роман Чекмарьов. — Такі групи заїжджають інколи тільки на день-два, обкрадуть кілька квартир — і зникають. Деякі повертаються через тиждень, через місяць, а деякі продовжують свої «гастролі» іншими містами України і у нас вже не з’являються. Тому дуже важливо вчасно отримати інформацію, що на територію області заїхала така злодійська група, провести її відповідне документування, щоб мати можливість спіймати злочинців «на гарячому», поки вони не встигли виїхати».

 

Та попри усі труднощі наші правоохоронці таки зуміли тільки з жовтня 2016 року по січень 2017-го включно затримати на Прикарпатті чотири групи «гастролерів» .пише газета Галичина. Деякі з їх членів завітали до нас аж з-за меж України. Зокрема, четверо громадян Грузії, яких затримали в жовтні торік у м. Бурштині. 

 

— Це були особи, неодноразово судимі саме за квартирні крадіжки. Найстаршому з них — 51 рік, наймолодшому — 39. По суті, «професіонали» своєї справи, — розповідає Роман Чекмарьов. — Як ми встановили, вони заїхали до нас ще 3 жовтня. Зняли в Делятині приватну садибу, власник якої, звісно, не став їх реєструвати, і, маючи у своєму розпорядженні автомобіль «Шевроле-Авео», виїжджали звідти на свій злодійський промисел в області. До моменту затримання обікрали чотири квартири в івано-Франківську, три — в Долині і одну — в Калуші. 19 жовтня о першій годині дня до нас надійшло повідомлення про ще одну квартирну крадіжку у м. Бурштині. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, встановила, що злочинці проникли до помешкання, зламавши серцевину замка. Потім у них виявили цілий набір різноманітних відмичок. З квартири викрали 250 доларів, два золоті ланцюжки, кулон, обручку та жіночий перстень. Але їх затримали одразу після скоєння цього злочину. 

 

— Наскільки зрозуміли, їх уже, як кажуть, «вели»?

— Не розкриватиму професійних таємниць. Головне, що групу знешкоджено, і, крім покарання, якого зазнають її члени, певний час  вони вже не матимуть змоги обкрадати людей. Не менш важливим вважаємо те, що вдасться повернути принаймні частину з викраденого у наших громадян. Адже під час обшуку в садибі в Делятині, де вони тимчасово мешкали, було вилучено два стільникові телефони та зарядні пристрої до них, ноутбук, чотири банківські картки, десять наручних годинників, три золоті ланцюжки з підвісками, дві пари сережок, чотири золоті перстені, золотий хрестик, а також шість пар взуття та рукавиці.

Доволі невдалим для «гастролерів» видався торішній грудень. Скажімо,  9 грудня в Івано-Франківську затримали ще трьох заїжджих злодіїв зі Львова. Щоправда, львів’янами були двоє, а третій зловмисник — з м. Шостки Сумської області, хоча останнім часом мешкав у місті Лева. Тут познайомився з майбутніми спільниками, адже всі троє були раніше судимі за квартирні крадіжки. «Гастролювали» вони по Україні не вперше. Ми отримали оперативну інформацію про їх появу в Івано-Франківську. Тут зловмисники проникли в одне з помешкань шляхом віджиму вікна. Викрали звідти золоті вироби і гроші. Та коли вийшли з будинку і сіли у свій автомобіль «Субару», їх одразу затримали працівники патрульної поліції.

 

Через чотири дні знову ж у івано-Франківську затримали 37-річного кримчанина.

Це також відбулося за звичною схемою. Злодій, обікравши квартиру, міркував зникнути з місця злочину на своєму автомобілі «Фольксваген», але тут його взяли, як-то кажуть, «під білі ручки». Але у цьому випадку є свій нюанс. Хоча і вважають кримчанина «гастролером», та останнім часом він проживав у нашому обласному центрі, де знайшов собі співмешканку після «відсидки» в Хмельницькій області. В івано-Франківську за ним числяться чотири крадіжки. Але під час обшуку в квартирі, де він проживав, крім уже звичних золотих виробів, стільникових телефонів, які становлять інтерес для злодіїв, вилучили понад 30 різноманітних жіночих сумочок. Якщо ними й користувалася співмешканка зловмисника, то незаконно. Бо вже отримано оперативну інформацію, що більшість з них може бути викрадена в Миколаєві, де також «наслідив» «наш» кримчанин. 

А 24 січня цього року нову групу «гастролерів» спіймали «на гарячому» в Коломиї. І якщо в попередніх випадках припинити діяльність злодіїв вдавалося завдяки суто роботі правоохоронних органів: було встановлено факт їхнього заїзду в область, місце проживання, транспорт, на якому пересуваються, то в цьому разі допомогли пильність та небайдужість громадян. Жителька однієї з коломийських багатоповерхівок не просто звернула увагу на те, що із сусідньої квартири виходять незнайомі чоловіки, а й одразу повідомила про це дочку господині цього помешкання, яка, за збігом обставин, жила поверхом нижче. Та також не розгубилася, а одразу зателефонувала до поліції. Група швидкого реагування Коломийського відділу поліції затримала злодіїв прямо в квартирі. і знову з’ясувалося, що до нас завітали гості із сонячної Грузії. Щоправда, останнім часом ці троє осіб проживали в Одесі. А четвертий їх подільник був із Сумської області. Вони винайняли помешкання в Коломиї, де, очевидно, довго затримуватися не мали наміру. На відміну від «делятинських» грузинів, які, перепрошую, не паскудили там, де жили, ці обрали полем своєї діяльності саме райцентр. Наразі доведено скоєння ними двох крадіжок у Коломиї.

Начальник обласного карного розшуку також вважав за потрібне поінформувати читачів про затримання у січні двох місцевих злодіїв. За ними вже числиться одна квартирна крадіжка в Івано-Франківську, а спіймали їх після того, як вони викрали котел автономного опалення з однієї із новобудов у с. Чукалівці Тисменицького району. Та повернімося до «гастролерів». Якщо говорити про наших «героїв», то вони, очевидно, обрали своєю «спеціалізацією» суто квартирні крадіжки.

За словами Романа Чекмарьова, при них не було зброї і немає даних, щоби ці особи скоювали більш тяжкі злочини, такі як пограбування чи розбійні напади. Це їхня, так би мовити, «основна професія», і тяжко сказати, чи колись відмовляться вони від такого способу «здобування» хліба насущного. Скажімо, в одного із затриманих тіло в буквальному розумінні слова було покрито специфічними татуюваннями, що свідчить не лише про певний тюремний стаж, а й про відданість відповідному способу життя.

У всіх цих осіб вилучено набори відмичок, хоча, як уже згадували, потрапляли вони до квартир не тільки через двері, зламуючи серцевину замка або підбираючи ключ. Віджим вікон — також поширений спосіб проникнення до помешкань.  Як каже Роман Валерійович, є ще такий різновид цього злочину, як крадіжки шляхом вільного доступу. Цьому сприяє легковажність наших громадян, котрі, перебуваючи вдома, не зачиняють двері на ключ, залишають у коридорах сумочки та барсетки, подекуди зі значними сумами грошей чи банківськими картками і навіть записаним десь на папірці пін-кодом до них. Злодій йде собі під’їздом і торкає двері. Де відчинилися, хапає, що найперше під руку трапляється, і тікає. Якщо не спіймати «на гарячому», то, навіть помітивши його в помешканні, тяжко довести злий умисел. Брехатиме, що помилився квартирою, чи ще якусь байку видумає. і цим займаються як «гастролери», так і свої, місцеві злодюжки.

 

— А яким чином затримані у нас заїжджі злодії обирали об’єкти для крадіжок? Можливо, їх хтось наводив із місцевих?

— У цих точно не було навідників, — заперечує начальник обласного карного розшуку Р. Чекмарьов. — Зрештою, здебільшого «гастролери» діють навмання, обираючи помешкання по тому, які вхідні двері, з чого зроблені вікна. Адже тепер у більшості квартир можна чимось поживитися. Скажімо, за нинішнього курсу долара навіть залишений вдома ноутбук може стати бажаною, легкодоступною і легколіквідною здобиччю. Так само ці особи ходять по під’їздах, обдзвонюють квартири, перевіряючи водночас, чи є хтось і в сусідніх помешканнях. У Коломиї злодії останнім знехтували, тож і були спіймані швидко. А коли на дзвінок їм поспішають відчинити двері, то вони одразу втікають. Якщо під’їзд обладнано домофоном, заклеюють його скотчем, аби двері були постійно відчинені. Крадіжки свої скоюють вдень, коли люди на роботі чи на навчанні. Одним з ефективних засобів запобігання крадіжкам з помешкань є обладнання житла охоронною сигналізацією, та, на жаль, не усім вона по кишені, або цим просто нехтують. Проблема в тому, що на місце одних злодіїв, яких ми вже затримали, раніше чи пізніше приходять інші. Таких осіб і раніше не бракувало, а нинішня економічна ситуація сприяє зростанню майнової злочинності. 


03.03.2017 2150 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

567
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1501
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3066
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2095 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4186
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5949

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

405

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

856
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

819
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1100
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

551
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2413
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

851
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1177
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34135 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

402
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

742 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

930
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

703