,,Gazeta Wyborcza”: Зек, учасник ралі, президент...

 

Польський щоденник ,,Gazeta Wyborcza” надрукувала статтю Марціна Войцеховського, який описує політичну кар’єру діючого президета України В. Януковича. Ось фрагменти згаданої публікації.

 

,,Найважлівішою його (Януковича) мрією та амбіцією є стати найбагатшою людиною в державі та посідати якнайбільше влади. Ганна Герман намагається будувати візерунок Януковича як державного мужа та патріота. Розказує, як думає по-українськи, як турбується долею простих людей, як хоче реформувати державу, розмірковує чи громадяни витримають реформи. Напевно, Янукович робить це все на території своєї резиденції, яку декілька років тому взяв в оренду, а пізніше за смішні гроші та у таємничий спосіб перейняв. З того часу навколо “Межигір’я” складають легенди зокрема про страусів та кенгуру, яких розводить Янукович.

 

Янукович скоро втратив батьків. Його виховувала бабуся, яка була полькою за походженням і народилася у Варшаві. Біда в Донбасі була така, що інколи не вистачало на харчі. Колись малий Віктор розірвав штани. Бабуся накричала на нього, бо це була єдина пара, а не було грошей на нову.

 

Янукович був двічі судимий . Просидів у в’язниці за кримінальні злочини, загалом, три з половиною роки. У 1978 року судимості було знято. Потім вступив до лав КПРС. Як член збірної СРСР брав участь в ралі Монте-Карло. Опоненти Януковича не приховують здивування, як це можливо, що в тоталітарній державі, колишній зек зробив так велику кар’єру, отримав паспорт, виїжджав за кордон. Припускають співпрацю з КГБ. Брак доказів.

 

В. Янукович зробив кар’єру як голова Донецької обласної державної адміністрації. Тоді місцевий Донецьк був скоріше всього державою в державі. Регіоном правив ,,клан” – суміш місцевої мафії, бізнесу та адміністрації на чолі з Ахматовим. Янукович очолив Партію регіонів засновану через ,,донецьких”. Партія регіонів – це угрупування південно-східної України, яке спілкується російською мовою. Партію фінансують власники шахт та металургічних заводів.

 

Віктор Янукович став прем’єр-міністром України завдяки Кучмі у 2002 р. Кучма думав, що буде його повністю контролювати. Тим більше, що голова уряду ледве володів українською, а без клаптика паперу не зумів нічого сказати навіть по-російськи. Насміхалися над Януковичем, дорікали кримінальним минулим.

 

Після Помаранчевої революції Янукович, став парією української політики. Не перестав бути головою партії, мабуть з жалості. У 2006 р. почав його підтримувати Віктор Ющенко, щоб не допустити Юлію Тимошенко до влади. Ющенко призначив Януковича прем’єр-міністром України.

 

У президентських виборах 2010 р. Янукович переміг. Обіціяв, що буде президентом всіх українців. Однак півтора року його правління не підтверджує цього. Спочатку погодився на продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Призначив прем’єр-міністром України Миколу Азарова, людину пенсійного віку, котрий, як голова Державної податкової адміністрації України перед Помаранчевою революцією переслідував опозицію. Азаров – це русофіл, а його мрією є побудова спільного економічного простору в рамках колишнього Радянського Союзу. Міністром освіти і науки став Дмитро Табачник, котрий заперечує існування української держави і нації. Діючий президент перетворив Україну на президентську республіку і продовжив термін повноважень парламенту.

У 2012 році Україну чекають парламентські вибори. Опозиція остерігає, якщо теперішня влада надалі буде вести таку політику, згадані вибори будуть брутально сфальшовані.

 

Джерело:
,,Gazeta Wyborcza” № 253
,,Chuligan, rajdowiec, prezydent”
Marcin Wojciechowski

 

http://maidan.org.ua


01.11.2011 Marcin Wojciechowski 1548 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3041
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4157
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687