Гол "ураганівця" Коваля приніс Україні перемогу над Бельгією (+інші матчі групи)

 

/data/blog/129135/ed27fa762d3ee08272d8d674c186993e.jpg

 

Основний раунд кваліфікації чемпіонату Європи 2018 року у групі «С» розпочався із матчу між національними збірними командами Хорватії та Чорногорії. 58-а у світовому рейтингу чорногорська збірна протистояла своїм географічним сусідам, які у табелі про ранги знаходяться на межі ТОП-10.

 

Матч прогнозовано пройшов за відчутної переваги команди Мато Станковіча, яка, на відміну від чорногорців, безпосередньо претендує на вихід до континентальної першості. Щоправда, чорногорським футзалістам вдавалося зберігати інтригу протягом першої половини зустрічі. Особливо надійно на останньому рубежі діяв голкіпер Деспотовіч, у площину воріт якого пробивали чи не усі хорватські гравці, що виходили на поле протягом поєдинку. 19 ударів по воротах суперників завдали хорватські футзалисті, і часто Деспотовіч ставав на заваді м’яча у ситуаціях, в яких, здавалося, мало б бути взяття воріт. Але навіть реакція голкіпера не врятувала від голу після першого фолу чорногорців на 7-й хвилині. Новак розіграв стандартне положення, віддавши передачу під удар Грцичу, і м’яч затріпотів у сітці воріт.

 

   

 

Підопічні Свєто Лєсара не знітилися після пропущеного голу і навіть кілька разів погрожували воротам Юкіча, але ані Драшковічу, ані Байовічу не судилося зіпсувати настрій більш майстерним опонентам.

 

Після перерви хорвати врешті перевели кількість гольових моментів у якість. З 22-ї по 24-у хвилини «шашкові» двічі вражали ворота суперників: на обидва простріли Єловчіча з кутового успішно відгукнулися Сутонь та Новак. Гол Маріновіча на 31-й хвилині остаточно приборкав норовливих чорногорців – 4:0.

 

 

Хорватія – Чорногорія – 4:0

 

Голи: Грцич (7), Сутонь (22), Новак (24), Маріновіч (31)

 

Попередження: Хорват (20)

 

Хорватія: Юкіч – Новак, Маріновіч, Матошевіч, Єловчіч – Канюх, Сутонь, Постружин, Грбеша, Хорват, Бабіч, Єлавіч, Грцич

 

Чорногорія: Деспотовіч – Гойковіч, Байовіч, Байчетіч, Драшковіч - Бойовіч, Обрадовіч, Чаласан, Мілічич, Мішовіч, Кандіч, Сушич, Чоровіч

 

Після цього на майданчик столичного Палацу спорту вийшли з’ясовувати стосунки національні збірні команди України та Бельгії. Під час урочистої церемонії відкриття матчу футзалістів супроводжували діти-переселенці зі сходу України та анексованого Криму, які в рамках проекту ФФУ «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE» - «Грай в гостях, грай всюди» відвідали цей матч. Підтримував «синьо-жовтих» у цьому матчі й президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

 

 

У трьох відбіркових турнірах поспіль - чемпіонатів Європи та світу - українці зустрічалися із бельгійцями, а тому навряд чи «червоні дияволи» могли б чимось здивувати команду Олександра Косенка. Сім матчів в історії протистоянь України та Бельгії – шість перемог та нічия – із таким доробком підійшли команди до стартової чергової відбіркової гри.

 

Українці розпочали матч без розвідки, одразу ж гостроту біля бельгійських воріт створив Білоцерківець. У першому випадку на удар Миколи зреагував воротар Земмурі, а за кілька миттєвостей м’яч у сантиметрах розминувся із площиною воріт. В одній з подальших українських атак ледве не відзначився Журба – воротар у карколомному стрибку не дав «шкіряному» перетнути лінію воріт. На 8-й хвилині Микола Грицина потужним дальнім ударом знову перевірив реакцію голкіпера, який витягнув «сферу» із правого від себе верхнього кута.

 

На екваторі першого тайму Бельгія взяла тайм-аут, але зупинка у грі допомогла саме українцям. За п’ять хвилин до перерви Білоцерківець скинув м’яч під удар Ковалю, а останній пробив чітко у дальній кут воріт. У бельгійців також періодично виникали можливості для створення загроз, але Іваняк діяв впевнено на останньому рубежі.

 

 

На початку другої половини гри «червоні дияволи» ледве не відігралися: Михайло Грицина обрізався у центрі майданчика, а Хіту у результаті стрімкої контратаки не влучив у ворота із забійної позиції. Українці відповіли двома небезпечними «пострілами» Шотурми, з якими не без складнощів впорався голкіпер. На 27-й хвилині Шайбай після розіграшу кутового влучив у поперечину, на що наші футзалісти відповіли небезпечними ударами Коваля, Журби та Білоцерківця.

 

Гра на зустрічних курсах продовжувалася аж до фінальної сирени, адже слизький рахунок на користь господарів ризикував змінитися у будь-який момент. На 16-й хвилині чудову можливість записати забитий м’яч до свого активу мав Білоцерківець, який з розвороту пробивав точно у ціль – і знову Земмурі врятував своїх партнерів. У свою чергу, Іваняк вчасно залишив ворота, аби не дати можливості капітану бельгійської команди Шайбаю відновити паритет у рахунку. Вихід шостого польового гравця на останній хвилині не допоміг бельгійцям врятувати нічию у поєдинку першого туру основного раунду кваліфікації Євро-2018 – 1:0.

 

Україна – Бельгія – 1:0

 

Гол: Коваль (15)

 

Попередження: Журба (20) – Раху (28)

 

Україна: Іваняк – Чепорнюк, Коваль, Журба, Білоцерківець – Разуванов, Новак, Педяш, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Зварич, Корсун, Шотурма, Ципун

 

Бельгія: Земмурі – Шайбай, Яшу, Хіту, Реда – Моран, Гісланді, Каддурі, Раху, Уаммарі, Аднан, Кулі, Зааф

 

Таким чином, після першого ігрового дня Хорватія та Україна мають по три турнірних пункти, а Бельгія та Чорногорія залишилися із нулем очок. У неділю, 9 квітня, відбудуться поєдинки другого туру: Хорватія – Бельгія.

 

Прес-служба ФФУ, фото Павла Кубанова


09.04.2017 1288 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

700
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1637
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3222
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2178 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4345
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6088

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

537

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

488

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

481

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

557
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10117
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

942
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

885
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

670
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2514
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

926
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1252
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34209 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

399
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

471
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

823 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

997