
У вівторок, 15 квітня, Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу представив новий факультет з понад пʼятьма спеціальностями.
Про це з місця події розповідає журналістка Фіртки.
Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик каже, презентація реновації факультету автоматизації та енергетики відбувається в межах реформування університету, а також як реакція на виклики сьогодення.
«Зокрема, враховуючи стан війни в країні, є велика потреба допомагати нашій енергетичній галузі й долучатися до її відбудови.
Маємо тривалу історію успіху в енергетичній сфері, однак нині постають нові виклики: розвиток відновлюваних джерел енергії, автоматизація процесів, впровадження штучного інтелекту, покращення управління енергетичними системами. У зв’язку з цим ми оновлюємо наш освітній простір, що також тягне за собою реформу наукової діяльності.
У межах нашої візії — створення Енергетичного університету України — заснували новий енергетичний факультет. Він має стати одним із ключових структурних елементів університету в сфері енергетики», — каже ректор ІФНТУНГ.
Ігор Чудик додав, на факультеті передбачено понад п’ять спеціальностей. Вони реалізовуватимуться завдяки сучасним освітнім програмам, зокрема в напрямках електроенергетики, електротехніки, електромеханіки, відновлюваної енергетики, енергоменеджменту, інформаційно-вимірювальних технологій. Ключовим елементом стане автоматизація та управління процесами генерації і передачі електроенергії.
«Вступити студенти зможуть вже цього року. З травня факультет офіційно починає роботу, а приймальна кампанія стартує на основі нових освітніх програм. Це фактично старт нової сторінки розвитку енергетичної освіти в нашому університеті.
Також передбачена бюджетна форма навчання на всіх спеціальностях — як на бакалавраті, так і в магістратурі. Ми очікуємо держзамовлення приблизно на 150 місць. Загалом ліцензійний обсяг факультету — понад 500 студентів», — розповів Чудик.
Як зазначає ректор, факультет був створений ще у 70-х роках ХХ століття під назвою ФАЕ — факультет автоматизації та електрифікації. Пізніше, через реформи та зміну потреб, його було розділено на інші інститути та факультети. Сьогодні повертаються до ідеї єдиного потужного енергетичного осередку.
Очолюватиме факультет Мирослав Мазур.
«На мене поклали завдання запустити факультет в роботу, організувати процеси, усунути недоліки та забезпечити повноцінне функціонування. Наш університет має стратегічний напрямок розвитку — рухаємося в сторону енергетичного перетворення. Але реалізувати цей вектор без центру кристалізації всіх енергетичних напрямків — неможливо.
Саме тому створюємо новий факультет, який стане ядром енергетичного напряму. Тут об’єднуються знання і технології у сфері традиційної, відновлюваної та цифрової енергетики», — зазначив Мирослав Мазур.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: