ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу

За організації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та за підтримки Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг  Верховної ради України у форматі відеоконференції відбувся Круглий стіл «Деякі аспекти формування тарифної політики в розподілі природного газу» в рамках проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409). 

Про це повідомили на сайті університету, пише Фіртка.

Про актуальність обраної теми свідчить високе та компетентне представництво учасників, серед яких – депутати Верховної ради України, керівники, представники, консультанти й радники з  Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ, Міністерства енергетики України, Центру Разумкова, Асоціації газовидобувних компаній України, DiXi Group, Громадської спілки «Асоціація газового ринку України», адміністрація, викладачі, науковці, аспіранти ІФНТУНГ, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, виконавці проєкту.

Модератором Круглого столу стала учасниця проєкт, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу, проф. Ірина Перевозова. Привітали присутніх ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик, який наголосив на важливості проєкт для енергетичної безпеки держави, та член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ Андрій Жупанін, який пояснив широку суспільну значущість теми та проблеми зі сприйняттям тарифів на розподіл газу, що створює соціальну напругу, особливо під час війни.

Долучився до Круглого столу заступник Міністра енергетики України Микола Колісник. Він підкреслив освітній та науковий потенціал ІФНТУНГ, який не лише готує профільних фахівців, але й веде науково-дослідну та проєктну діяльність щодо відповідної регуляторної й тарифної політики, правильного тлумачення норм тощо, а також важливість співпраці міністерства з профільним ЗВО.

На думку ключового доповідача Круглого столу – проф. кафедри фінансів, обліку та оподаткування Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ, доктора економічних наук  та керівниці проєкту «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» Ліліани Гораль, «формування тарифної політики в газопостачанні має безпосереднє відношення до енергетичної безпеки держави, котра, в свою чергу, в умовах сьогодення набула неабиякої значущості. Тарифна політика в газопостачанні впливає на розвиток економіки країни, соціальну сферу, інфраструктуру та інше».

У своїй доповіді на тему «Формування нової парадигми сталого розвитку газових мереж крізь призму концепції тарифоутворення на розподіл природного газу» професорка зупинилась на напрямах розвитку тарифоутворення в газопостачанні, таких як: підвищення ефективності газових інфраструктур та їх управління; співпраця з міжнародними партнерами, що дозволить знизити залежність від імпорту газу та забезпечити стабільність цінової політики; стимулювання розвитку газових відносин та відповідної нормативної бази, підтримка автономних рішень газових компаній щодо розвитку інфраструктури та зниження витрат; посилення конкуренції в галузі та формування ринкового середовища. 

Науковиця наголосила, що вся команда проєкту провела величезну роботу у дослідженні й аналізі тарифоутворення в газопостачанні, яка поділилась на кілька частин:  технічну, економічну, медійну.  В основі напрацювань – визнання тарифоутворення ключовим виміром:  «газопостачання, який є необхідним для забезпечення стабільності ринку газу та якості газопостачання; вирішення регуляторних питань, пов'язане з підвищенням ефективності газової галузі; врахування соціальних аспектів та створення конкурентного середовища».

Після доповіді відбулось предметне обговорення пропозицій та висновків, викладених у звіті проєкту. Народний депутат України Юрій Камельчук, член правління ТОВ «Газорозподільні мережі України» Сергій Мінін й інші промовці підкреслили глибину, актуальність та вагомість напрацювань, високо оцінюючи науково-дослідний проєкт команди ІФНТУНГ.

Підсумовуючи роботу круглого столу, ректор університету Ігор Чудик ще раз підкреслив потужність науково-педагогічних кадрів ІФНТУНГ та подякував команді проєкту та його керівниці Ліліані Гораль за відмінно виконану роботу, що дозволить галузі бути на вістрі тарифної політики в розподілі природного газу, а університету мати змогу долучитися до вирішення соціально-економічних та техніко-технологічних галузевих та територіальних проблем.


Довідково. Успішною реалізацією проєкт «Формування тарифної політики в газопостачанні задля інформаційно-соціальної безпеки» (2021.01/0409)  завдячує  компетентній команді науковців й фахівців високої кваліфікації, що володіють знаннями і навичками, необхідними для ефективного досягнення цілей проєкту, серед яких – Ліліана Гораль (керівниця проєкту), Ірина ПеревозоваВасиль ШекетаІрина МетошопОлександр ІвановВіра ШийкоОльга СтепанюкВолодимир ПіхОксана ЧерноваСвітлана Король.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відновили десять будівель: в ІФНТУНГ продовжують відбудовувати корпуси, пошкоджені ракетним обстрілом (ФОТО)

"Не покладайтеся на лінь, а покладайтеся на працю": в ІФНТУНГ розпочали новий навчальний рік (ФОТО)

 

Фотогалерея


01.11.2024 608
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

550
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1479
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4163
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

844
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

538
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1168
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695