Я хотів провалитися крізь землю, у пекло і забути цей день, - Влад Яма про початок танцювальної кар’єри та успіх

Днями до Івано-Франківська завітав популярний шоумен й талановитий хореограф Владислав Яма.

За плечима зірки безліч призових місць на чемпіонатах, успішна кар'єра танцюриста і хореографа, шоумена.

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів. Про все це і не тільки читайте у матеріалі «Фіртки».

 Про початок танців

Танцями Влад почав займатися у Запоріжжі ще у сім років. За декілька місяців тренувань зрозумів, що вдається це йому добре.

 «Мені завжди було цікаво чим займаються дівчата після уроків. Вони постійно про щось говорили, а я не знав. Наважився, запитав, що вони так постійно обговорюють. Розповіли, що танці. Я запитав, чи можна з ними. Вони погодилися. Батьки теж дозволили. І от одного разу я пішов з ними і залишився.»

До восьмого класу із 24 однокласників справу не покинув тільки він. А далі захотів бути найкращим у танцях.

«За декілька місяців занять я зрозумів, що у мене це виходить. Дивувало, чому просте, на мій погляд, «ча-ча-раз-два-три» багато хто не розуміє. Я робив все для того, щоб перетанцювати всіх, стати чемпіоном світу. Ним я не став, вже і не стану, але доля мене звела з телебаченням.»

Про Київ та переїзд

Коли танцюрист переїхав до столиці йому було 19 років. До цього бував у Києві лише на турнірах.

«Я отримав пропозицію від якої не можна було відмовитися. Мені було 19 років, але за декілька років до того в Запоріжжя до нас приїжджали тренери з Києва на семінар. І через три-чотири роки після тієї зустрічі вони для дівчинки шукали перспективного партнера. Якимось дивом згадали про мене. Як це відбулось, я досі не знаю. Кажуть, що побачили потенціал. Жагу до знань.»

А ще в юнацькі роки для танцюриста столиця здавалася чимось далеким і надзвичайно великим.

«Для мене Київ був, як Австралія. Тобто, я знав, що він існує, але це було зовсім інше місце. Декілька разів ми приїжджали на турніри. Складно було думати про танці, коли виходиш із вокзалу та з відкритим ротом дві доби розглядаєш місто. А ще й танцювати треба!»

Про участь у Freedom

Ця історія розпочалась із прогулянки Влада та його друга Сергія Києвом. Хлопці гуляли столицею, спілкувалися й одного разу Сергій розповів Владу, що він знає продюсера Антіна Мухарського.

«В нього була репетиція у концерт-холі Freedom. Там поруч танцював балет «Freedom». Ми проходили повз і почули, що їм потрібний хлопець. Друг каже: «А давай я розповім про тебе?» Я йому тоді відповів: «Я тут до чого? Де я, а де балет «Freedom».

За тиждень друзі зустрілися і Сергій дав Владу номер Олени Коляденко.

«Я йому кажу: «Ти що дурний?». Він розповів, що взяв номер і їм насправді потрібен хлопець. Я телефоную, вона сказала куди і коли прийти на кастинг. Прийшов ще якийсь хлопчик. Ми вивчили хореографію. Станцювали. Потім Олена сказала, що поставить музику і треба зімпровізувати. Мені було 22 і я не знав, що таке танцювальна імпровізація. Я знав, що є слово «імпровізація» і слово «танці». Для мене вони були несумісні. Я сказав, що не розумію, що це таке.»

Олена Коляднеко пояснила, що коли включиться музика, Владу треба станцювати те, відчуває.

«Ввімкнулась музика, я почав танцювати, танцюю, вона так дивиться на мене і каже: «Ти стриптизер?» Я хотів провалитися крізь землю, кудись у пекло і забути цей день, піти втопитися. Я ж бальник, я ж чемпіон Запорізької області. Я танцюю вже чотирнадцять років, на хвилиночку. Виявляється, що у бальному танці ти танцюєш стандарт у рамці, або латина – робота стегнами, у ча-ча-ча популярно було танцювати хвилі. Ось я і танцював.»

Згодом, Олена Коляденко сказала Владу, що танцює від дуже погано, проте «щось у ньому є» та запросила на репетицію з балетом.

«Я прийшов, вивчив чотири постановки під «Алібі» і наступного дня ми виїхали на якийсь фестиваль. Тобто, за день я танцював із групою «Алібі». Коли вже минуло багато років, відбулися «Танці з зірками», ми робили мюзикл з Оленою Коляденко і тільки тоді вона мені зізналася наскільки погано я танцював того дня. Але сказала, що побачила в очах світло та жагу до танцю. І тому взяла мене.»

Про секрети успіху

За словами Влада, доля була прихильною до нього стосовно вчителів.

«Я завжди займався з найкращими – у Запоріжжі, Києві, Англії. І працюю з найкращими. Це найголовніше.»

Секрет успіху, на думку танцюриста, це відчуття своєї справи, наявність якщо не таланту, то хоч здібностей, розуміння, чи можеш ти в цьому чогось досягнути, а далі намагатися робити це краще, ніж інші. Можна робити не набагато, але краще.

«На першому своєму турнірі я здобув четверте місце. Це був чемпіонат Запоріжжя. Я зрозумів, що щось не так і мені це не подобається. Тоді, через три місяці, на наступному чемпіонаті, я виграв. І зрозумів, що від мене щось залежить.»

Про страх перед виступом

Влад розповідає, що зазвичай відчуває перед сценою тремтіння і відповідальність. А особливо, якщо це прямий ефір.

«В залі на тебе дивляться тисячі людей, а коли це «Танці з зірками», це вісім-десять мільйонів. Якщо раптом з тебе вискочить якесь не те слівце, яке планував на початку речення, то можна осоромитися на всю країну. Насправді, один необережний рух і на кар’єрі можна ставити хрест.»

Про те, як проходить день

Якщо протягом дня у танцюриста є спортзал, басейн або повноцінне танцювальне тренування, то зранку після пробудження лише розминається.

«Я ще не дійшов до медитації, йоги, але вже наближаюся до цього. Якщо я розумію, що день буде складний і у мене не буде часу на тіло, то першу годину-півтори намагаюся витратити на те, щоб дати навантаження.»

А ще танцюрист намагається впорядкувати щоденний режим: зараз прокидається о сьомій ранку, проте, хоче привчитися вставати раніше. А от, як лягати спати швидше – не знає.

«Не можу навчитися, лягаю десь о першій-другій, а знаю, що треба до 12 ночі. Це для мене тільки теорія. Причому я, дружина і син до опівночі не можемо ніяк лягти.»

Про хобі

Танцюрист зізнається, що колись у нього були сценічні амбіції. Чому сценічні, а не співочі? Тому, що відверто визнає – співати гарно не вміє. Зараз цих амбіцій уже нема.

«Якийсь час я займався діджеїнгом. Зараз навіть інколи виступаю. Це моє хоббі, яке деколи приносить гроші.»

Але чим би Влад не займався, глядачі завжди чекають танцю.

«Я приїжджаю у якесь місто, бачу на афіші великими літерами написано «діджей-сет». Дискотека, всі танцюють під цю музику, а потім починають горланити «Танцюй, танцюй, танцюй!» Хочеш не хочеш завжди треба танцювати.»

Про розвиток, кумирів та мрії

Влад розповідає, що хоч і є професійним танцівником, але продовжує брати уроки танців. Адже з роками техніка танцю змінюється.

«Я думаю, що у будь-якій сфері головне не зупинятися і постійно вчитися. Зараз карантин, зробив паузу, але я теж приходжу в зал і працюю.»

Щодо кумирів, то зізнається, що зараз їх не має.

«Досить багато років ним був Доні Бернс - чотирнадцяти разовий чемпіон світу, абсолютно унікальна людина. Я ним захоплювався».

А от мріє Влад про те, щоб погратися із власними онуками, запустити своє шоу на телебаченні.

«Також хочеться мати суперздібності – я завжди мріяв лікувати людей. Близькі люди знають.»


05.07.2020 Люся Грибик 16585
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3045
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690