Як в Івано-Франківську замовити «друга на годину»

Послуга «друг на годину» набирає популярності в українських містах, зокрема у нашому. Звичайні франківці пропонують себе як компаньйона для походу в кав’ярню чи прогулянки парком за досить скромну винагороду.

Тимчасовий товариш готовий обговорити сімейні негаразди, надокучливого шефа та навіть осушити кілька келихів за ваше здоров’я, пише Фіртка.

«Приятелі» обіцяють конфіденційність, відсутність зайвої цікавості та докорів. Скільки коштує дружба напрокат та чи користується ця послуга попитом в Івано-Франківську - дізнавався Західний кур’єр.


В Україні дружба напрокат поки не така популярна, як у світі. Але великі міста уже «обкатують» тенденцію. В Києві та Харкові можна знайти інтернет-сайти, де пропонують орендувати на годину, наприклад, чоловіка, який «і полицю приб’є, і лампочку замінить, і кран полагодить», як обіцяють розробники.

В невеликих містах, як Івано-Франківськ, сервіс спілкування за гроші тільки зароджується, переконують місцеві «друзі напрокат».

Франківці ще не готові платити за дружнє спілкування, навіть на умовах конфіденційності, розповідає 34-річний киянин Євген, який протягом двох років надавав цю послугу у столиці.

Євген розповідає, вирішив зайнятися цією справою, бо любить спілкування, швидко знаходить спільну мову з будь-ким. То чому ж не використати це для додаткового доходу, якщо є така можливість? Клієнти знаходили Євгена через сайт ОЛХ та кілька інших тематичних сайтів.

Життєві обставини змусили хлопця минулого року переїхати до Івано-Франківська. Сюди Євген спробував перенести свій столичний підробіток. Але наміру не судилось бути втіленим – наше місто не відгукнулося на нову пропозицію.

На номер хлопця в оголошенні, яке довго висіло на дошці інтернет-оголошень, телефонували люди двох категорій – налаштовані вороже та «цікаві варвари», і то нечасто. Хтось справді зацікавлений у «дружньому» сервісі – жодного разу.

«Івано-Франківськ, у порівнянні з Києвом, дуже маленьке провінційне місто, я б сказав затуркане, – висновує Євген. – Тут довго приживаються будь-які інновації. Хтось переживає, як реальні знайомі дізнаються, що він платить за спілкування. А це ж сором який! В столиці з цим простіше – люди байдужіші у сто разів».

Та й грошей у франківчан менше, ніж у жителів Києва, каже хлопець. Якщо у столиці тариф його погодинної дружби становив 200-300 гривень, то у Франківську Євген готовий працювати за 150. Але народ чомусь «не пре».

24-річна франківчанка Вікторія Загарук розповідає, стати подругою на годину вирішила на початку минулого літа. Тоді ж розмістила про це відповідне оголошення на сайті ОЛХ, тариф за київськими мірками низький – від ста гривень за годину. Але по сьогодні так і не отримала жодного звернення.

Одного разу подзвонив психолог – з цікавості. А переважно телефонують чоловіки, які розгледіли в об’яві дівчини сексуальний підтекст. Хоча його там немає, запевняє Вікторія.

«Про інтим не може бути і мови, – говорить Вікторія. – Я готова зустрічатися з клієнтами тільки в громадських місцях. Моє завдання – розрадити, допомогти людині отримати задоволення від вербального спілкування, без жодних тактильних контактів чи півнатяків».

До цього дівчина вісім років надавала послуги няні та доглядальниці численним клієнтам. Це дало дівчині величезний досвід спілкування. Затребувані в Івано-Франківську соціальні послуги – на 90% не що інше, як «дружба напрокат», переконує Вікторія. Просто назва сервісу звучить прийнятніше для нашого соціуму.

«У нашому місті складно надавати будь-які соціальні послуги, тим більше спілкування за гроші, – каже Вікторія Загарук. – Навіть коли клієнти просять у мене стати доглядальницею, то не можуть чітко описати обсяг роботи. Часто все зводиться до того, що я просто уважно слухаю літню людину, спілкуюся з нею. Це та сама дружба з погодинною оплатою, але з іншою назвою».

Як і всі інші тенденції, народжені у мегаполісах, «дружба на годину» з часом знайде свого клієнта у нашому місті, вважають співрозмовники «ЗК».

«Люди середнього та старшого покоління не розуміють, як і навіщо можна платити за спілкування. Інша справа – сучасні підлітки, – каже Вікторія Загарук. – В дітей, народжених після 2000 року, кардинально інша модель дружби – вони спілкуються між собою, але кожен тримається осібно».

Саме сучасні підлітки – потенційні клієнти «друзів напрокат». Вони з головою занурені у гаджети, які заміняють їм живе спілкування. Але потреба у ньому рано чи пізно виникне. Тоді й настане ера популярності «друзів на годину», переконана Вікторія Загарук.


16.01.2020 15121 1
Коментарі (1)

Петро 2020.01.15, 18:29

Є жінка, є чоловік, є друзі та куми -знайдемо що потрібно!

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

541
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1171
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34127 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

394
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

734 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

923
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696