Як вчені відстежують нас, щоб знешкодити Covid-19

Це не замовлення Вашингтону, дослідження не має привабливої назви і його учасникам не платять. Але Covid-19 Mobility Data Network (Мережа мобільних даних Covid-19) можливо допоможе зрозуміти різницю між життям та смертю.


Мережу на добровільних засадах запровадили серед університетів, епідеміологів, відділів охорони здоров'я, постачальників баз даних, компаній, що займаються рекламою, технологіями та соціальних медіа-гігантів, таких як Facebook Inc. Їх місія полягає у боротьбі з поширенням пандемії шляхом тестування ефективності політики перебування вдома та соціальної дистанції за допомогою одного інструмента: фізичного розташування вашого мобільного телефону.

Нові відносини щодо обміну даними - це лише один зі способів, коли компанії, науковці та службовці охорони здоров’я об'єднують свої зусилля для стримування поширення коронавірусу. Мережа аналізує дані та обмінюється думками з урядами в таких штатах, як Массачусетс та Каліфорнія; у таких містах, як Бостон, Нью-Йорк та Маямі; та в інших країнах, включаючи Індію, Італію та Іспанію.

"Багато цих компаній щойно вийшло з деревообробки", - сказав Ендрю Шредер, один з координаторів мережі. "Там є багато даних про місцеположення", - сказав він, який потрібно сформувати "у щось, що є не просто Диким Заходом, а проходить через експертний фільтр про те, що це означає для охорони здоров'я".

Дані показують, чи дотримуються люди домовленості про перебування вдома та соціальну ізоляцію, що поширилися на території США та інших країнах світу.

Наприклад, кількість людей, які здійснюють поїздки за межі своїх мікрорайонів у Сан-Франциско, зменшилася на 40% до 50%, але в інших районах Каліфорнії знизилися лише на 20% до 30%, зазначив Шредер.

У Нью-Йорку жителі протягом тижня були більш мобільними, ніж у вихідні дні, а рівень мобільності на Стейт-Айленді був вищим, ніж на нижньому Манхеттені, зазначив він.

Facebook у понеділок оголосив, що розширює види даних про місцеперебування, які він надаватиме дослідникам, що відстежують пандемію, внаслідок якої вже інфіковано понад 1,3 мільйона людей та понад 74 000 смертей у всьому світі.

Компанія, яка зазвичай використовує такі дані, щоб допомогти продавати цільову рекламу, з 2017 року ділиться ними з дослідниками в анонімному, агрегованому вигляді, щоб відстежувати такі випадки, як люди евакуюють зони катастроф.

Зараз ці дані використовуються десятками організацій, що вивчають Covid-19. Розширення програми означає, що Facebook також поділиться більш деталізованими подробицями про те, чи залишаються люди вдома, або про "ймовірність того, що люди в одній зоні контактуватимуть з людьми в іншій", написала компанія у своєму блозі.

Мережа також співпрацює з Camber Systems, компанією з аналітики даних на базі Вашингтона, і незабаром об'єднається з Cuebiq Inc., нью-йоркською компанією збору даних, для надання звітів "особам, які приймають рішення, які впроваджують соціальні послуги дистанційного втручання ", йдеться на веб-сайті мережі.

Ведуться переговори з компанією Google від Alphabet Inc. щодо використання даних пошукового гіганта. Google публікує "звіти про мобільність", щоб показати, як зменшився трафік до таких місць, як парки та громадські центри.

Проект даних про мобільність, який розпочався на початку березня, схожий на роботу, яку Шредер разом з іншими, такими як Каролін Бакі, доцентом з епідеміології Гарвардського університету, робив для аналізу рівня мобільності в умовах катастроф.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну у 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну в 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Як тільки вони зрозуміли, що потреба в даних, ймовірно, буде більшою, ніж у попередніх стихійних лихах, Шредер, Бакі та Сатчіт Бальсарі, ще один професор та лікар-медик з Гарварду, придумали цю мережу. Вони набирали інших, які провели подібну роботу, і зверталися до урядових контактів, щоб запитати, як можна допомогти, сказав Шредер.

"Уся сфера охорони здоров’я по всій країні закликала до закриття підприємств, зупинки економіки та ізоляції суспільства", - сказав Шредер.- Ніхто взагалі не мав відповіді на запитання: Чи дослухаються люди, коли їм кажуть, що всі повинні залишатися вдома? Чи вони залишаються вдома? "

Camber Systems обробляє анонімізовані дані про геолокацію з мільйонів стільникових телефонів США та передає їх до мобільної мережі, заявив Шредер. Компанія отримує дані від фірм рекламно-технологічної галузі, а потім позбавляє їх будь-яких імен, адрес чи інших особистих ідентифікаційних деталей, перш ніж передавати дослідникам у відповідному форматі. Дані оновлюються кожні кілька годин для відстеження руху пристроїв у регіоні. Camber Systems відмовився від коментарів.

Розширені можливості постачальників мобільних додатків та компаній, що займаються цифровою рекламою, відстежувати позиції власників мобільних телефонів, зробила можливим такі проєкти - і викликала критику з боку захисників споживачів, занепокоєних порушенням конфіденційності.

Дехто побоюється, що пріоритет у здоров’ї над приватним життям може підірвати захист громадянських свобод, подібно до того, що сталося після 11 вересня, коли США таємно розпочав збір масових даних про своїх громадян, намагаючись розшукувати терористів.

Facebook та оператори мобільних мереж наполягають на тому, що конфіденційність не піддається небезпеці, і що жодна влада не отримує необроблених даних. "Ми на даний час не ведемо жодних перемовин і не маємо запитів від уряду США або інших країн з проханням отримати безпосередній доступ до цих даних ", - сказав 18 березня головний виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг.

Починаючи з травня 2019 року, Facebook пропонує дослідникам та некомерційним організаціям називати «карти профілактики захворювань». Він передає анонімні дані про рух користувачів, які об'єднуються в сітки розміром 0,6 кілометра та оновлюються кожні 8 годин, повідомляє Schroeder.

Дослідники використовують цю інформацію для обчислення змін у кількості поїздок, які відбуваються за межами будинків користувачів Facebook у конкретному регіоні за день. Facebook повідомив, що він обмінюється даними лише тих користувачів, які взяли участь у налаштуваннях компанії для відстеження місця перебування.

При спалаху коронавірусу карти знайшли багаторазове використання. Він сказав, що група "Гуманітарна допомога", в якій працює Шредер, використовує їх, щоб допомогти визначити, де розподіляти медичні засоби. Дослідники Тайваньського національного університету Цін-Хуа використовують дані для моделювання можливих спалахів хвороби на острові, заявив професор університету Сяо-Хан Чанг.

Гарвардські дослідники також використовують набори даних Facebook для вивчення наслідків урядових консультацій щодо соціального відставання. "Ми не маємо уявлення, що вони насправді роблять з точки зору подальшої епідеміології хвороби", - сказав Гарвард Бакі. "Політики хочуть знати такі речі:" Яка з цих тактик насправді працює? І як довго нам доведеться їх робити? "

"Ми виступаємо в ролі посередника, щоб переконатися, що ця інформація опрацьовується правильно", - сказав Шредер. - Ми допомагаємо людям зрозуміти це, а не просто скидаємо на них необроблені дані".

за матеріалами Bloomberg


08.04.2020 4631
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

390

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

802
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690