ІФНТУНГ – перший на Прикарпатті серед ВНЗ за двома міжнародними рейтингами

 

 

За результатами січневої редакції 2016 року (станом на 1 лютого) міжнародного рейтингу корпорації Webometrics Ranking of World’s Universities Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу посів 17-ту сходинку серед ВНЗ України (перше серед ВНЗ Прикарпаття) та 3243 – серед світових.

 

Варто зазначити, що рейтинг за допомогою вебометричних індикаторів опосередковано оцінює усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Однак оцінюється виключно змістовна та інформаційна складові сайту навчального закладу. Показники ж відвідуваності сайту та його дизайн не враховуються, інформує Фіртка з посиланням на сайт ІФНТУНГ.

 

Цього року методика рейтингу залучила додаткові фільтри в алгоритм підрахунку показника цитованості веб-ресурсів, щоб запобігти нечесній практиці підвищення рейтингу шляхом штучних зовнішніх посилань. Рейтинг університетів світу Webometrics публікується двічі на рік. Він сприяє кращій представленості академічних і дослідницьких закладів в Інтернет-мережі і стимулює вільний доступ до наукової інформації.

 

Крім того, у січні 2016 року за оновленою редакцією рейтингу «4 International Colleges&Universities» (4ICU), який оцінює більше 11 тисяч ВНЗ світу та більше 130 ВНЗ України за популярністю їхніх веб-ресурсів, ІФНТУНГ посів 8 місце серед українських вишів, перше на Прикарпатті та друге серед ВНЗ Західного регіону України (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Рівненська та Волинська області). В рейтингу було оцінено показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ. Джерелами інформації виступають бази даних міжнародного Інтернет-гіганту Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12. Варто відзначити, що ця інформація несе великий позитивний посил і для нашого вишу, і для України, доходить до широких кіл громадськості, допомагає вітчизняним та іноземним студентам, викладачам, науковцям дізнаватися про успішність ІФНТУНГ, його великий потенціал, престижність дипломів.

 

У інтерв’ю засобам масової інформації проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Дзьоба О. Г. наголосив на важливості зазначених рейтингів, які оцінюють місце вузу на ринку освітніх послуг та наукової діяльності, його конкурентоспроможність. Ріст рейтингових показників університету свідчить про наполегливу працю вишу на ринку освітньої, наукової, міжнародної діяльності, який з використанням сучасних інформаційних технологій доносить до суспільства інформацію про наш ВНЗ. Проте, на думку проректора, результативність університету за вказаними та іншими рейтингами (ТОП-200 Україна, SCOPUS, Консолідований рейтинг ВНЗ України), які користуються різними методиками досліджень, ще не вичерпана. Поряд з оперативністю інформаційного ресурсу, фаховими науковими журналами ІФНТУНГ, публікації яких знаходяться у відкритому доступі, порталом відділу підготовки фахівців вищої кваліфікації з вільним доступом до авторефератів та текстів дисертацій перед університетом залишається ще велике поле для діяльності. З метою інтенсифікації роботи ІФНТУНГ для підвищення свого рейтингу SCOPUS (база даних, яка індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серійні книжкові видання), в університеті вже тривалий час запроваджено рейтингове оцінювання наукових працівників щодо кількості публікацій у наукових фахових виданнях та індекс їх цитованості.

 

Великою популярністю користується контактна форма сайту ІФНТУНГ, всі запити з якої ретельно опрацьовуються редакцією сайту. За останній рік поступило близько 200 запитів (без врахування запитів, які обслуговує приймальна комісія) від іноземних громадян (наших потенційних студентів), що стосувались надання освітніх послуг університету іноземцям. На всі ці запити вичерпну відповідь надав Центр міжнародної інтеграції вищої освіти університету та його керівник Малик Г. Д.


11.02.2016 522 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

831
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6735
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14856 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1778
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1040
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6491

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

839

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1637

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1431

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1301
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

396
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

667
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

825
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1722
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1051
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34880 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

218
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

412
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

719
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

635