Імунітет проти коронавірусу: 10 порад від заслуженого лікаря України

Коронавірус в Україні набирає обертів. На жаль, на цей момент немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Тому сьогодні поговоримо про імунітет, який є головним захисником людини під час боротьби з коронавірусом та іншими захворюваннями.

Своїми порадами щодо його формування, підтримки та стимуляції поділився заслужений лікар України Ростислав Валіхновський.


Порада №1. ЗАГАРТОВУВАННЯ

Це є ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Його мінус – потребує великого проміжку часу.


Порада №2.ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Вони допомагають пришвидшити кровообіг в організмі. За рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають та атакують віруси, а також, підіймають температуру тіла. При підйомі температури утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день. Кількість днів протягом тижня – мінімум чотири. Типи рекомендованих вправ особливого значення не мають. Але вони повинні підняти рівень серцевих скорочень і висоту температури в тілі. Тому можете обрати і ходьбу, і біг, велоспорт, силові навантаження, TRX.


Порада №3. ПРАВИЛЬНЕ ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Це те харчування, яке зніме запальний синдром. Такою є безумовно середземноморська дієта. Крім того медики пропонують пройти тест на харчову алергію та підібрати ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною та травною системами. Ви зможете дійсно за короткий час нормалізувати обмінні процеси в організмі.

Овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника.


Порада №4. ЗДОРОВИЙ СОН

Спимо 7-8 годин на добу. Запам'ятайте, якщо ви недосипаєте, то в надлишкових кількостях виробляється гормон кортизол – гормон стресу, який значно знижує ваші опірні сили. Натомість сон сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань.

Імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення з вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію надалі й швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.


Порада №5. МІНУС СТРЕС, МІНУС ПАНІКА

Як же це зробити в умовах негативного інформаційного простору? Безумовно, молитва, самоконцентрація, аутогенне тренування, музикотерапія, фізичні навантаження і заняття улюбленою справою, для якої сьогодні у вас є достатньо часу.


Порада №6. ПРИЙОМ МУЛЬТИВІТАМІНІВ

Це дуже популярне та дискутоване питання. Наука не підтверджує їх ефективність у зміцненні наших імунних сил. Тому, в першу чергу, збалансоване, повноцінне харчування, а додатковий прийом вітамінів обговорюєте з вашим сімейним лікарем.

Наприклад, вітамін С не має доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями, а надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним.

В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.


Порада №7. НЕ ВЖИВАЄМО АЛКОГОЛЬ

Разовий прийом алкоголю знижує опірні сили організму мінімум на 24 години, внаслідок зменшення вироблення білків цитокінів, які є такими важливими в імунній відповіді.


Порада №8. ВІДМОВА ВІД СОЛОДКОГО

Можливо це буде одним із найважчих пунктів для декого з вас. Чому відмовляємося? А тому, що прийом солодкого сприяє зниженню опірних функцій імунітету вдвічі.

Всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через пів години після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання. вже через дві години.


Порада №9. ЗАБОРОНА ПРИЙОМУ ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ

Ні в якому разі не приймаємо імуномодулятори. Згідно з міжнародними протоколами їх можна застосовувати при певних важких станах, таких як СНІД, онкологія, автоімунні хвороби трансплантація органів. Імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних захворювань.


Порада №10. ПРИЙОМ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Добова норма води, друзі, розраховується відповідно до Вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

"Враховуючи те, що ми не маємо ні вакцини, ні ліків проти коронавірусу, то нашим основним рятівником буде наш імунітет. Ці основні десять порад є корисними для кожного з нас. Не бійтесь нічого, будьте впевненими у завтрашньому дні", - резюмує Ростислав Валіхновський.

 Підготувала Лілія Горковенко


01.04.2020 7951 1
Коментарі (1)

куцку 2020.04.03, 18:26

щось середземноморська дієта не помогла іспанцям і італійцям

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

545
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1473
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3047
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2082 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5934

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

391

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

407

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

399

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

841
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

803
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1089
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

531
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2401
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

842
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1165
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34123 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

390
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

729 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

919
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

692