Instagram покинули його засновники: в чому конфлікт та що буде з соцмережею

26 вересня стало відомо, що засновники соціальної мережі Instagram Кевін Систром і Майк Крігер вирішили покинути компанію. За повідомленням ЗМІ, до такого кроку бізнесмени вдались через тривалий конфлікт з керівництвом Facebook, зокрема з самим Марком Цукербергом.

За що тільки не бралися представники Facebook останнім часом. Найбільша світова соціальна мережа тестувала власний сервіс знайомств, пообіцяла боротися з фейковими новинами в ЄС і протистояти втручанням в політичні вибори, запустила оригінальний відеохостинг Facebook Watch та навіть планує виробляти власний smart-пристрій Portal для відеочатів.

Але, схоже, що всі ці намагання аби відмити себе від скандалів з Cambridge Analytica, коли стало відомо, що соцмережа злила приватні дані своїх користувачів. Але поки ці намагання не приносять видимих ​​результатів. Акції соцмережі досі не показують стабільного росту, а у левової частки аудиторії пропала довіра як до самого Цукербергу, так і до його культового веб-сайту.

Можливо, вибратись з іміджевої ями допоможе їх дочірня компанія – Instagram, яка у більшої частини користувачів не асоціюється з Facebook і, до останнього часу, існувала цілком автономно.

Чому до останнього часу? Тому що на днях ринок акцій IT-компаній в США сколихнула чергова приголомшлива новина – творці Instagram – 34-річний Кевін Сістром і 32-річний Майк Крігер – покинули пост керівників соцмережі.

Підприємці створили Instagram у 2010-му і продали її Facebook у 2012-му приблизно за мільярд доларів. У червні Instagram оголосив, що його аудиторія досягла мільярда активних користувачів щомісяця. Такі показники вдалося реалізувати багато в чому завдяки тому, що Instagram залишався окремою незалежною одиницею у складі Facebook.

У своїй публічній заяві, СEO Facebook Марк Цукерберг подякував підопічним з Instagram за те, що "вони навчили його багато чому", адже "Instagram став результатом злиття креативних талантів цих двох екстраординарних лідерів".

Кевін і Майк також не розкрили ніяких причин свого відходу, сказавши лише, що "вони збираються взяти перерву, щоб переглянути свій інтерес до речей", а також "зрозуміти, що потрібно світу і що їх надихає".

Хоча, згідно Bloomberg, причиною відходу генерального керівника Сістрома і головного технолога Крігера стало саме збільшення тиску з боку СEO Facebook Марка Цукерберга. Джерела видання вважають, що відхід ключових персон у Instagram був очікуваним і тепер платформа стане більш пов'язаною з Facebook.

Bloomberg повідомляє, що до 2020-го Instagram повинен принести Facebook 20 мільярдів доларів прибутку, що складе близько чверті від усієї суми.

Instagram став другорядною соцмережею, яка привертає більше молодих користувачів, які втомилися від політичних скандалів материнської компанії. А Facebook, зі своїми 2,2 мільярда підписників, тепер може опублікувати таку кількість реклами лише в новинній стрічці Instagram.

Логічно тепер виглядає і перехід керівника новинної стрічки Facebook Адама Моссері на посаду продакт-менеджера Instagram раніше в цьому році. За прогнозами, саме він повинен стати спадкоємцем засновників Сістрома і Крігера.

"Головною відмінною рисою Instagram була незалежність і унікальність від Facebook. Творці пильно захищали це. Тепер же ми бачимо передумови того, що Цукерберг хоче мати більше впливу на Instagram", – розповіла СNN Money головний аналітик eMarketer Дебра Вільямсон.

Очевидно, навряд чи менеджери Facebook дозволять нищити свою набільш швидкозростаючу "дочку". За останні роки Instagram став більш ніж багатофункціональною соцмережею – користувачі тепер можуть відправляти особисті повідомлення, блокувати і відключати повідомлення від інших, додалися індикатори "онлайн", ну і, звичайно ж, інтеграція фотографій і друзів з Facebook.

Нещодавно навіть говорили про те, що розробники додадуть в Instagram голосові повідомлення, а Facebook і Messenger отримають інструмент розпізнавання мови Aloha. Так що, як зміниться популярна молодіжна інтернет-мережа – будемо судити вже з першими змінами, а що значить звільнення засновників – нехай залишиться для роздумів аналітиків.

До відома, це вже не перший подібний випадок з Facebook: майже рік тому керівники месенджера WhatsApp, який Facebook придбала у 2014 році за 22 мільярди доларів, Ян Кум і Брайан Ектон також покинули компанію і навіть закликали всіх видалити Facebook.

nv.ua


27.09.2018 1786
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

677
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1610
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3200
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2166 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4280
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6064

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

510

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

471

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

466

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

552
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10102
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

920
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

873
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

635
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2497
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

910
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1239
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34193 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

386
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

457
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

807 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

976