Історія бійця АТО, який втративши під час обстрілів руку, плекає надію повернутися до побратимів на передову

 

/data/blog/105019/ee2e2358d4558ebc37828ea7c3b05cd1.jpg

 

Володимиру 33 роки. Він виховує 7-річного сина-патріота та мріє побачити свою державу вільну і без війни. Воєнний конфлікт на Донбасі докорінно змінив життя прикарпатця.

 

Чоловік народився і живе у Коломиї. Ніколи не був байдужим до життя своєї країни. Активно відслідковував перебіг подій. Коли почався Майдан, зрозумів, що йому не місце сидіти вдома, потрібно негайно їхати до столиці. І практично з перших днів Володимир брав участь в усіх подіях, що точилися у серці Києва.

 

Служба добровольця у гарячих точках

Вистоявши до кінця, він не опускав рук. Адже, коли розпочалася АТО, він вирішив їхати на фронт добровольцем. Служив на Донбасі у складі добровольчого батальйону «Чорна сотня».

Спочатку захищали землі від окупанта у Слов’янську, а потім у Станиці-Луганській.

«Коли розпочалося перемир’я, ми зрозуміли, що воно діє тільки на словах, адже обстріли з ворогуючої сторони не припинялися, - розповідає Володимир Піварчук. – Це був березень. Ми служили у Слов’янську. Тоді нам довелося пережити дуже сильні обстріли. Добре, що хоча б живі залишились. Бо тоді думав, що то вже кінець».

 

/data/blog/105019/e31ebae003b9d8bb49bffcc62d629fe3.jpg

 

Як російська пропаганда налаштовує людей проти українських бійців

Додавали психологічного тиску і настрої тамтешнього населення. Боєць каже, що з російської сторони діє сильна пропаганда, яка змушує людей досить недоречно думати про українських солдатів.

«96% населення були настроєні проти нас, українських військових, коли ми приїхали у січні до Станиці-Луганської, - згадує боєць Володимир. – Дехто кричав нам: «Чому ви сюди приїхали?» Були й такі, що навіть проклинали: «Чтобы ты пулю поймал». Але з часом настрої людей почали змінюватися. Ми зі свого боку показували, що прийшли сюди не воювати, а захищати, що по нас стріляють, а не ми – по них, і ми не їмо людей, як про це говорить російські ЗМІ. Відрадно, що усвідомлення все ж приходило до людей».

 

Проблем з харчуванням та бронежилетами не було

«Щодо харчування на фронті, то з цим проблем не було», - каже коломиянин. Бійці не були жодного разу голодними. Їли до схочу. Але б не були ситі, якби не волонтерська підтримка. Адже завдяки їм свіжа й смачна їда завжди була присутня на передовій.

Те ж саме стосується і вбрання солдатів. Одяг, бронежилети, каски – все це купували волонтери.

«Наш командир Тарас Мацюк співпрацював з волонтерами, активно шукав їх, щоб наші бійці по можливості мали все необхідне, - каже боєць Піварчук. – Не було такого, щоб у нас чогось не було з харчування. Також велика дяка небайдужим людям, які жертвували свої кошти на купівлю необхідних речей для нас, військових, таких як бронежилети й каски. Це для нас було дуже важливо».

 

/data/blog/105019/91f68518f9b0b44dde123ea7accf936e.jpg

 

13 липня 2015 року – ця дата стала страшним днем для Володимира. Тоді він з побратимами покидали Станицю-Луганську. На шляху вони попали під обстріл російських бойовиків. Неочікуваний постріл з великокаліберного кулемету влучив у Володимира і йому вмить відірвало руку. Чоловік, згадуючи, щоразу радіє, що хоч живим залишився.

 

«Отримавши поранення, мені надали першу медичну допомогу в Артемівську, - з важкістю пригадує ті події коломиянин. – Звідти на вертольоті мене доправили у Харківський госпіталь. І вже до Києва відвезли мене побратими. Проходив лікування у Львівському госпіталі. Туди приїхав мій син. Я був дуже щасливий його побачити, тим паче, моя теща казала, що він весь час плакав, коли дізнався про моє поранення».

 

7-річний Іван прийшов на інтерв’ю разом з батьком. Хоч трохи соромився, але все ж розповів про свої хвилювання. «Я дуже сильно люблю тата. І хвилююся за його здоров’я. Дуже хочу, щоб йому нарешті поставили протез», - каже син бійця Іван Піварчук.

 

Наразі побратими коломиянина збирають кошти на протез Володимира. «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб допомогти Володимиру, - зазначив голова ГО «Золоті Леви Чорної Сотні» Іван Григорів. – Важливо, щоб він відчував себе повноцінним. Я з ним познайомився на Майдані. І звідти ми разом поїхали добровольцями на фронт. З упевненістю можу сказати, що довіряю йому, як собі. Він – дуже надійна людина».

 

Після приїзду з АТО Володимиру запропонували очолити Федерацію з дзюдо та самбо Коломийщини. Окрім цього, чоловік активно веде волонтерську діяльність і разом з небайдужими людьми далі їздить на Схід, щоб відвозити бійцям продукти харчування і необхідні речі. Найцікавіше те, що своїм побратимам Володимир Піварчук каже, що після протезування він хоче з ними знову їхати в зону АТО, щоб завершити боротьбу за Україну.

 

Олена Козаченко


23.04.2016 Олена Козаченко 1733 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

582
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1519
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3090
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2114 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4212
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5972

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

435

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

433

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

414

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

528
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10049
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

829
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

562
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2425
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

861
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1191
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34152 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

295
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

413
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

753 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

938