Юрій Процюк: Ставимо завдання пробитись до четвірки найсильніших

У жіночій Суперлізі залишилися дві команди, які ще не зазнали гіркоти поразки. Це Київ-Баскет і Франківськ. З першим усе зрозуміло – чинний чемпіон, переможна серія з 38 матчів. А другий? Новачок з амбіціями, у складі якого грають Білоцерківська, Огороднікова, Мбайє. 9 листопада ці команди зійдуться в очному протистоянні у Франківську. Чи є шанс на успіх у підопічних Юрія Процюка?

- Треба дивитися реально на ситуацію. Франківськ – дебютант Суперліги. У нас, коли ми заходили у Суперлігу, стояло просте завдання – готувати молодих гравців, таких як Космач, Сидорак, Гвічіані, Боровець, а є й дівчата 2002, 2001 років народження, підвищувати їхню майстерність. Щоб з часом вони могли стати членами національної і молодіжних збірних. Ми не ставили перед собою серйозних завдань. Після того, як завдяки Михайлу Юрійовичу Бродському БК Франківськ отримав підтримку, ми змогли підписати таких гравців, як Аріна Білоцерківська, Олена Огороднікова. Тоді ми завдання на сезон підкорегували. Бо це досвідчені гравці і поряд з ними і молоді можуть зростати. Тому ми реально дивимося на речі.

Ми тільки зіграли три матчі виїзні. На цьому етапі нам ще зарано конкурувати з Київ-Баскетом. Питання постане вже з появою Анни Рульової (Зарицької). Звичайно, ми будемо ставити завдання пробитися до Топ-4 і вже у плей-оф продовжувати боротьбу за медалі. Але зараз ще зарано обіцяти перемогу над чемпіоном. Ми не прибіднюємося, просто реально дивимося, потрібен час. Ми тільки зібралися в середині жовтня. Тільки почали тренуватися. І ми повинні обіграти Київ-Баскет чи Динамо? Ну, знаєте… Ми б, звісно, хотіли так зробити, але… Думаю, що пізніше, коли дівчата більш зіграються, можна говорити про це. Зараз треба реально дивитися на речі – не зрівняти наш бюджет і бюджет Київ-Баскета. Він у нас у декілька разів менший. Так, вдалося залучити вищезгаданих гравців у наш клуб. Але першочергове завдання, щоб молоді гравці завдяки нашому тренувальному процесу зростали у майстерності. Результат буде – коли гравці потраплять до списків національної і юнацьких збірних і їх запросять на збори. Бо пріоритет – це наші збірні України і їхні виступи.

- Отже, три перемоги у гостях – це не випадковість, але вони ні про що ще не свідчать?
- Це ні про що не свідчить. Ми ще не могли як слід зігратися, бо початок тренувань БК Франківськ – це середина жовтня. На той час Київ-Баскет і Динамо вже провели декілька ігор. А почали тренуватися з серпня. Відтак, на даний момент вони є більш підготовленими, більш зіграними. Це їхня перевага. А перевага наша – у нас чудовий мікроклімат у команді, незважаючи на те, що Олена Огороднікова старша на 20 років за Вероніку Космач. А вони грають поруч на майданчику. Мені дуже подобається той мікроклімат, який встановився зараз у колективі.

В яке місто ми не приїздимо, до нас просто підходять дівчата і запитують, чи можна перейти до вашої команди. Це мені приємно, це мене радує, бо той тренерський склад, який працює з командою – це і Денис Спиридонов, і Дмитро Неволін, і Олена Огороднікова, я десь усе це акумулюю, як головний тренер, ми усі сприяємо тому, щоб гравці зростали у майстерності. А результат – на місце у турнірній таблиці, а як зростатимуть гравці. Аріну Білоцерківську зараз до національної збірної запросили, коли запросять ще 4-5 гравців у молодіжні юнацькі збірні, отоді ми можемо порадіти за результат.

Звичайно, хочеться перемагати і ми кожний матч гратимемо на перемогу. Але це для клуба не основне. Основне – щоб до нас прагнули потрапити і хотіли грати за БК Франківськ. І це буде маленьким трампліном на шляху до клубів з великими бюджетами чи закордонних клубів. Тобто ми є тим трампліном для зросту гравців. Але щоб ми були повноцінними учасниками Суперліги, нам довелося запросити досвідчених гравців Аріну Білоцерківську і Олену Огороднікову, до яких прагне тягнутися молодь. І третім таким гравцем має стати Анна Зарицька. Щоб вони свій досвід передавали молодим, і щоб молоді прогресували.

- Ви у статусі команди Суперліги гратимете вдома перший матч. Чи не буде спокуси обіграти чемпіона перед рідними трибунами?
- Спробуємо виглядати гідно. А команда, яка 38 матчів поспіль виграє – усе цим сказано. Це і є свідченням роботи, яку проробив Володимир Холопов. Є результат, про силу цієї команди можна не говорити. Звісно, ми не будемо "хлопчиками для побиття". У нас у Франківську люблять нашу команду, на нашу команду повні зали ходили у Вищій лізі. Сподіваємося, що глядачі прийдуть в зал і на наші матчі з Київ-Баскетом і Динамо. А ми докладемо усіх зусиль, щоб гідно виглядати у плані якості гри перед своїми глядачами. Я не говорю за результат. Мене зараз більше непокоїть якість гри. А результат і сам прийде.

Коли команда усе робить на високих швидкостях, коли дівчата швидко приймають рішення. Такі тенденції сучасні у баскетболі. І нам треба дивитися, як грають Іспанія, Бельгія – команди, які будують свою гру на швидкості, на швидкості прийняття рішень. В такому напрямку і треба рухатися.

Ми сьогодні отримали від ФБУ в особі її Президента Михайла Бродського певну підтримку. Але якщо на нас не звертатиме уваги міська влада, обласна влада, то нам цього бюджету не вистачить не те, що на Вищу лігу, на першу лігу. Тому, працюємо над тим, щоб на місцях влада звернула на нас увагу. До того ж ми є єдиним представником області в ігрових видах спорту, які представляють Івано-Франківщину у Суперлізі. І за підтримки мера, за підтримки губернатора, підтримки вишу можна вже думати, що ми стали повноцінними членами Суперліги.

Я не говорю зараз, що ми маємо медалі вибороти. Для мене зараз більш важливо, щоб ми фінансово могли до кінця дограти Суперлігу. Це зараз болюче питання перед нами – якщо не закладуть у бюджет фінансування, ми не зможемо виступати у Суперлізі. Ця робота є пріоритетом – добитися від області, від міста того фінансування, яке б відповідало Суперлізі. А ми докладемо максимум зусиль, щоб досягти результату.

І ще одне. У мене починаючи з 2014 року, коли я став головним тренером національної жіночої збірної, у пріоритеті був баскетбол 3х3. В той час, коли я працював у збірній, ми завжди досягали максимальних результатів. Ми не можемо опустити ту планку і будемо старатися гідно представляти Прикарпаття у Суперлізі 5х5 і у Суперлізі 3х3. Один клуб – одна команда – БК Франківськ-ПНУ.

Джерело


09.11.2018 2506
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

631
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3146
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2144 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4243
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6028

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

453

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

439

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

542
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10078
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

854
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

612
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2461
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

890
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1214
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

336
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

437
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

781 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960