Івано-Франківський обласний ТЦК: "У розшуку за СЗЧ перебувають майже дві тисячі прикарпатців"

Івано-Франківський обласний центр комплектування та соціальної підтримки з 25 вересня 2024 року розшукав понад дві тисячі військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (СЗЧ).

Про це інформує Фіртка.

Старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу Військової служби правопорядку Андрій Маланій, розповідає, повернули до військових частин понад 1 300 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ.

Понад 200 — доставили до органів досудового розслідування. 

Ще 350 військовослужбовців самостійно повернулися до військових частин. Зокрема, сто військовослужбовців знову стали в стрій у лавах Національної гвардії України.

"На жаль, серед розшукуваних є й померлі. Це — 77 людей", — зазначив Андрій Маланій.

У ТЦК додали, 32 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, вже перебувають в місцях позбавлення волі. 

"Наразі в розшуку залишається майже дві тисячі військовослужбовців з Івано-Франківщини.

Військова служба правопорядку разом з працівниками поліції та ТЦК продовжують виявляти військових, які перебувають у СЗЧ, проводять з ними бесіди та направляють до резервних частин, органів досудового розслідування або до військових частин, де вони продовжують нести службу, — наголосив Маланій.

Андрій Маланій зауважує, спочатку повернутись на службу військові могли до 1 січня, втім цей термін продовжили до 1 березня.

"Одна з мотивацій — те, що людина звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо військовослужбовець повертається, йому відновлюють всі види виплат щодо грошового забезпечення, відновлюється контракт, продовжується вислуга років", — наголосив Андрій Маланій.

Заступник начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки персоналу, начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін додає, ініціатором продовження терміну до 1 березня стали командири. 

"Командири подавали інформацію в Генеральний штаб. Генеральний штаб відповідно аналізував та подав пропозицію через керівництво ЗСУ, Міністерство оборони, Верховній Раді, щоб вони продовжили цей термін.

Стало зрозуміло, що процес цей йде, військовослужбовці повертаються. Тому дали можливість до 1 березня повернутися", — підкреслює Юрій Мухін.


Нагадаємо, 9 січня 2025 року Верховна Рада ухвалила продовження терміну повернення на службу тих військових, які перебувають у СЗЧ або дезертирували.

Повернутися до військової частини без кримінальної відповідальності можна до 1 березня 2025 року.

Після цієї дати процедура ускладниться — повернення стане можливим лише за згодою командира військової частини та за рішенням суду у порядку, передбаченому статтею 401 Кримінального кодексу України.

Для повернення військовослужбовець повинен:

  1. Прибути до військової частини, в якій він проходив службу, або до спеціалізованої прокуратури чи підрозділу військової служби правопорядку для отримання консультації щодо процедури повернення.

  2. Заявити про намір відновити військову службу та пройти процедуру відновлення у своєму підрозділі або у резервному батальйоні.

  3. Командир військової частини має поновити військовослужбовця у службі протягом 72 годин, після чого він отримує всі соціальні гарантії, включно з грошовим забезпеченням та виплатами.

"Якщо військовослужбовець не бажає повертатися до своєї колишньої частини, він може звернутися до резервного батальйону, де розглядатимуть його кандидатуру та за потреби направлять до іншого військового формування".

Цією можливістю можуть скористатися:

  • Ті, хто перебуває під слідством за дезертирство або самовільне залишення частини.

  • Ті, щодо кого триває судовий розгляд, навіть якщо немає вироку.

  • Люди, які вже відбувають покарання в установах виконання покарань, можуть подати клопотання про умовно-дострокове звільнення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 


13.02.2025 Вікторія Матіїв 27809 2
Коментарі (2)

аби не гірше 2025.02.13, 19:13

В умовах створених політиками і чиновниками довготривале перебування, бусифікування під час мобілізації, відстуність прав, а ще обєктивні різні обставини поганого здоровя чи колективу чи сімейні - зрозуміло що багато сзч.

77 померлих з 2 тис - це природньою смертю чи загинули будучи записаними як сзч?

Взагалі в таких умовах справедливо щоб ніякі 32-а не сиділи у тюрмі. Якщо не вчиняли супутніх злочинів то мали б просто без пільг і штрафом чи іншим обмеженням обійтись. Бо з таким ставленням щастить що ці 2000 не зі зброю пішли у сзч, коли тоді була б реальна проблема. Але людяне ставлення то для "еліт" в інших країнах, а не як в Україні.

аби не гірше 2025.02.13, 19:22

Заради справедливості умови повернення на службу звучать відносно людяно і без тюрми і поновлення виплат і в резервну частину якщо проблеми з своєю частиною. Незрозуміло нащо терміни якісь в такому разі. Ну і справедливо було доплачувати бійцям, які залишились і поділили навантаження на себе, поки інші були відсутні. Також невідомо чи це правда і як насправді відбувається "повернення", бо дуже багато брехали до цього тцкашники-бусифікатори. Змушувати силою воювати - це програшний шлях що там не вигадуй на виправдання.

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

576
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3084
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2104 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4205
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5967

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

431

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

427

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

412

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

527
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10044
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

861
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

826
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

559
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2422
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

858
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1187
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34145 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

274
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

410
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

749 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

935