Із благодійника в депутати. Чому не вдалось?


Вибори-2012 мали в Україні декілька особливостей. Одна із них – перемога брендів над меценатством. Як стверджують фахівці, це ознака того, що суспільство таки дозріло до того моменту, що починає голосувати за ідеї, а не за гречку, баяни і слони.

 

«Хоча підкуп виборців і фальсифікації були дуже великими, я б навіть сказав – безпрецедентними, знаю людей, які не роздавши жодного пайка і не роздавши жодної гривні членам виборчих комісій таки перемогли. Ми бачимо по результатах пропорційного голосування, що багато публіки не купилося. Тобто можна трошки починати вірити в український народ», - говорить у  коментарі кореспонденту «Фіртки» Дмитро Корчинський.

 

Схоже «щастя» спіткало і прикарпатських «жертводавців», які у своїй виборчій кампанії використовували технології благодійництва. Із величезної кількості претендентів тільки одному вдалось досягти бажаного – місця у найвищому законодавчому органі країни.

 

Як засвідчила практика сама технологія благодійництва не виправдала себе. Виборці стали розумніші - «подачки» беруть, але голосують «правильно і вірно».

 

Однак, спробуємо поміркувати, чому ж все-таки не спрацювала одвічна технологія підкупу виборців і цього разу?

 

Практично у кожному окрузі був кандидат, а то й декілька, що активно використовували благодійництво із метою схиляння виборців віддати свої голоси саме за них. Кожен із них заздалегідь забронював собі поле дій і начебто впевнено просував на ньому свою «ідеологічну» лінію. Це все широко висвітлювалось у ЗМІ, як у районних, міських, так і в обласних. Доходило до парадоксальних ситуацій, коли медійний супровід благодійної кампанії за вартістю перевищував сам подарунок.

 

На початку виборчих перегонів ці «гречкосії» були у лідерах, проте результати показали протилежне.

 

За кого ж голосували прикарпатці?

 

Середній відсоток, отриманий переможцем складає близько 40%. А ця цифра дорівнює кількості, яку отримували національно-демократичні сили (ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина») по округах. Тобто цільова електоральна група націонал-демократів була визначена правильно, на неї булла спрямована основна увага і акцент. Тому кандидат-мажоритарник від відомого політичного бренду автоматично перетягував на себе потенційний електорат. Чим не могли похвалитися  мажориторники-благодійники, які чомусь вирішили, що їхній електорат – той же, що і в націонал-демократів.

 

Безперечно, благодійники навчилися роздавати подарунки, гарно і красиво це робити. Але, схоже, не зрозуміли, для кого вони це роблять, яка у них цільова аудиторія. Акцент своїх дій спрямовували на сільських жителів, йшли у школи, лікарні, церкви.

 

Втім, сільські жителі, які потішилися подарунками і похвалили благодійника, побажали йому здоров’я і довголіття, а потім все рівно проголосували за патріотів тому, що «Україна в небезпеці», згідно головного меседжу об’єднаних опозиціонерів і ВО «Свободи».
Ось це і було основною помилкою благодійництва. Їхнім головним електоратом  мав би бути середній клас (якщо його так в Україні можна назвати), економічно активна частина населення, бізнес. Але вони за період виборчої кампанії не почули на свою адресу жодного посилу, що спонукало б піти на дільниці та проголосувати за такого ж успішного кандидата-благодійника, який свої гроші заробив, можливо, такою ж тяжкою працею, як і вони. А відповідно саме він і здатен відстоювати їхні інтереси.

 

Цього вони так і не почули. Середній клас, до необхідності формування якого так вміло апелюють усі охочі і неохочі, знову залишився незадіяним з боку кандидатів, а тому, головним чином, вибори проігнорував.

 

А благодійники залишилися тільки благодійниками. Принаймні, до наступник виборів.


Коментарі (8)

Е.Гросовська 2012.11.02, 15:39
Як мовиться у Святому Письмі, і нехай права рука не знає, що робиль ліва. Ось це благодійність у всьоиу сенсі цього слова. А тут не благодійність, а "виборчодійність" чи б пак "агітадійність". А це, панове, від лукавого. Тому і не спрацювало, бо не щиро!
Гриць 2012.11.02, 15:41
Біда в тому, що на цих виборах політтехнологи просто дурили кандидатів і видушували з них останні гроші, не маючи спроможності запропонувати дійсно сучасні переможні технології на виборах.
тато 2012.11.02, 23:13
цікавий наш народ,якшо його можна так назвати.повірили пліткам про партію регіонів... а насправді вся партія регіонів за вказівкою губернатора голосували за сича.в підсумку програли люди...нас чекають важкі часи з цією "свободою"
ігор 2012.11.02, 22:37
Вірю в те що прийде час в відійдуть у забуття такі речі.як бренди.меценатства(підкуп).І наші добрі і побожні люди будуть голосувати серцем і аналітичним розумом.
просто Вася 2012.11.03, 08:00
Ну так, Свобода - не подарок. Хто зна, що вона заспіває є Верховній зраді, бо певно їх прихід був "узгоджений" із сильними світу цього, інакше сиділи вони би тихенько і не рипалися б
ник 2012.11.03, 17:38
ВАШ п.СТ., АНАЛІЗ ВВАЖАЮ КОРОТКИМ, АЛЕ ВЛУЧНИМ, НАЙКРАЩИМ З ТИХ, ЩО ЧИТАВ. ДУМАЮ, ВИ НЕ НАЦ., А ЛІБЕРАЛ БО ЖАЛІЄТЕ ЗА ВІДСУТНІСТЮ СЕРЕДНОГО КЛ.. ВИ ВИДНО ХОТЬ РОЗУМНА, А ЩЕ МОЛОДА, БО НАЦ. ВВАЖАЮТ, ЩО СЕРЕДНИЙ КЛАС -СЕ РОЗУМНІ, ТО Є ВИ І Я, ПРАВІ -СЕ БІДНІ, А БАГАТІ -СЕ ЛІВІ І ВОРОГИ СИЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ. А СЕ У ВАС ТЕРМІНИ З ВУЗУ.
Гриць 2012.11.05, 09:14
Проблема середнього класу є надзвичайно актуальною в Україні. Точніше - його повна відсутність. У сучасний країнах середній клас - опора держави і "хребет" суспільства. Вільний і незалежний прошарок населення, економічно активний і вільнодумаючий. Тому. якби він був присутній у нашій державі, такого стану справ у нас не було б. І вибори не не були б такими.
Ісьо 2012.11.05, 10:04
А навіщо було брати київських політтехнлогів до нас тим "крутим благодійникам". Що наші кадри менше область знають чи що?
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

427

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950