Кадрове «рішалово»

 

Два тижні «Репортер» спостерігав за тим, як на Прикарпатті «люстрували» майбутніх чиновників. Щодня з 11:00 в обласному Штабі національного спротиву слухають претендентів на ту чи іншу посаду. І що далі, то частіше виникає питання: а судді хто?

 

Змусили рахуватися

 

Усе почалося із призначення голови ОДА Андрія Троценка. Представники від громади ще тоді зауважили, що з ними слід рахуватися. Троценко пообіцяв – так і буде. Уже назавтра на засіданні Координаційної ради (туди входять Штаб національного спротиву, Народна самооборона, Правий сектор, Студентський штаб, ГО «Майдан» і Народна рада) він попросив, щоб йому дали можливість взяти у заступники хоча б одну «свою» людину. Мав на увазі екс-заступника франківського мера Любомира Слободяна. Цю кандидатуру сприйняли не всі, але Троценконаполіг. Мало того, минулого тижня він повідомив, що саме Слободяну планує залишити право підпису й ведення фінансових документів.

Першим заступником погодили депутата облради Володимира Семка, а гуманітарним – Сергія Адамовича.

Посаду керівника апарату ОДА для депутата облради Ігоря Кінаша громадський актив у Троценкамайже витиснув. Той хотів іншу людину…

На затвердження голів РДА голова облдержадміністрації дав Координаційній раді тиждень. Погодити 14 кандидатур було непросто, адже слухали всіх, хто хотів, щоб його почули.

 

 

З районами визначилися

 

Тут, певно, ще слід згадати про критерії до кандидатів на посади, які завжди озвучує керівник Штабу нацспротиву Василь Попович. Чи був на Майдані? Чи погоджений територіальним Майданом? Чи фахівець? Чи не має в минулому якоїсь плями?

Найбільше посад дісталося кандидатам від «Батьківщини» – шість із 14.

У Тисмениці й Богородчанах головами РДА рекомендували депутатів облради Миколу Зелінського та Ярославу Гоголь. У Галичі – Ігоря Дашевича, у Городенці – Василя Мельничука, у Косові – Романа Матейчука.

Долинський, Косівський і Надвірнянський райони дісталися свободівцям. Тут рекомендувалиРуслана Франківа, Романа Матейчука та Михайла Іваночка відповідно. До речі, за Франківаагітував навіть депутат облради Ігор Шевчук, який весь час був на Майдані, тож ніхто не зміг перечити.

Рожнятівську РДА віддали Василю Рибчаку, який останні місяці був у Києві сотником.

У Калуші страсті розгорілися між рухівцем Дмитром Жекалом і кандидатом від «Батьківщини»Миколою Жовніром. Вони звинувачували один одного у самозванстві, підроблянні підписів і т. д. Були переконливі обидва. Координаційна рада більше повірила Жекалу. Одним із аргументів, чому не Жовнір, стало те, що той раніше працював у міліції.

Обираючи кандидата на посаду в Коломиї, радилися з Петром Книшуком, який кілька років судився із колишнім головою ОДА Михайлом Вишиванюком. Той від посади відмовився, мовляв, у судах втратив усе здоров’я та майже осліп. Врешті погодили Романа Підлужного, кажуть, був поранений на Майдані.

У Верховині було два кандидати – Ярослав Скумадчук (безпартійний) та Іван Шкіндюк (депутат облради від Партії регіонів). Шкіндюку відмовили. Той поїхав, а через день на його підтримку приїхали сільські голови, які намагалися переконати, що «регіони» – не показник… Зі Штабу їх ледь не виганяли.

У Рогатині активно висувався підприємець Микола Кліщ. Розповідав, що платить великі податки, судиться з нардепом Ольгою Сікорою, бо вона винна йому сотні тисяч. Казав, є розписки.«Вибачайте, що я багатий, але я не вкрав», – говорив Кліщ. Запевняв, що, крім нього, ніхто не зможе навести в районі порядок. Але в Штабі вирішили інакше й і затвердили Володимира Андрейківа.

За задумом список людей від Координаційної ради Андрій Троценко має відправити до Києва за своїм підписом.

 

 

Підрозділи – темний ліс

 

Із керівниками структурних підрозділів теж ситуація непроста. Адже голов­ний задум – поміняти всіх. А де знайти хороших фахівців на відносно невелику зарплату? Наразі найбільше розмов навколо посади начальника департаменту охорони здоров’я та керівника управління МВС.

Громада просила призначити на департамент охорони здоров’я лікаря, який більшість часу провів на Майдані – Володимира Кривенка. Але Василь Попович не погодив – мовляв, цей лікар працює лише на 0,25 ставки. Кривенко після такої дивної оцінки його професіоналізму принципово відмовився сам.

А поки Координаційна рада визначається (кажуть, що одним із претендентів на посаду є депутат облради Манолій Піцуряк), медики області пропонують залишити на посаді Романа Мельника. Штаб категорично проти: дорікають корупцією, наводять приклади бездарного управління у лікарнях і наполягають, щоб Мельник звільнявся.

З головним міліціонером усе складніше. Адже громада написала три листи до столиці з тим, щоб затвердити на посаду адвоката Володимира Бандуру, а призначили Володимира Сміха. Колектив заступився за нього. Логічно, адже Бандура уже запевнив Правий сектор, що в МВС треба звільняти 90 % людей.

Вже є кандидати як на підрозділи ОДА, так і на окремі структури штибу ДСНС. Минулого тижня планували вислухати охочих до керма рятувальників, але згадали, що керівник ДСНС області ще на посаді. Довелося Михайла Бойчука (Хіміка) відправляти за заявою на звільнення відВолодимира Чернецького. Привіз.

А от керівник департаменту агропромислового розвитку Василь Брус заручився підтримкою нардепів, які просять дотримати його на цій посаді до пенсії. Координаційна рада проти. Вважають: нехай сидить, але аж ніяк не керівником.

Сама Координаційна рада все більше нагадує трійцю із байки про лебедя, рака та щуку. Адже все менше видно людей, які ходять сюди не через власні інтереси. Бо одні хочуть теплого крісла, а інші – когось поставити на посаду. Натомість ті, які нічого не хочуть, все частіше повторюють фразу: порядні люди у владу не йдуть. Тішить, що є підприємці, які щиро кажуть: не пі­демо, адже зарплата там мала.

Звісно, в бізнесі, маючи добру голову, можна заробити значно більше. То що ж – у владу йти лише безголовим?

 

Тетяна СОБОЛИК,

«Репортер»


22.03.2014 Тетяна СОБОЛИК 1666 5
Коментарі (5)

гуцули 2014.03.22, 23:26
А чого громада Косівщини не знає ,хто ще був кандидатом на посаду РДА?Чому вибрали Матейчука Р., чули ,що його кандидатуру на посаду голови районної ради ніхто не підтримав,а тут запхали -на тобі Боже ,що мені не гоже.Тим більше ,що він працював з регіоналами
07 2014.03.23, 14:26
Знову, як завжди, "проффессіоналів" назначають.
ВибийЗуб 2014.03.24, 07:31
Координаційна рада нагадує шоу. Кілька людей там сидить і свято вірить,що вони були на майдані і їх почують.Інша частина свідомо протягує кандидата на посаду. І якщо треба можна і на співпрацю з регіонами закрити очі .,тільки аби свій!
ххх 2014.03.25, 16:47
Таня молодець! Дуже влучний висновок! Ще би пропозиції були як уникнути лебедів, щук та раків - ціни би не було статті!
Можливо СОВІСТЬ 2014.03.25, 21:50
Хто боровся на МАЙДАНІ у владу не рвуться, а туристи в білих платтячках та рукавичках вже тут , як тут. СЛАВА УКРАЇНІ.
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

201
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

790
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1783
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3341
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2267 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

552

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10179
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1015
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4677
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

812
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2607
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1029
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34273 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

465
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

533
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

874 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1092