Канцелярія, ранець та одяг. Скільки коштує зібрати школяра в Івано-Франківську

Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік. Не зважаючи на карантин та не цілком відомий формат навчання, батьки активно збирають дітей до школи. Попри все базовий набір залишається незмінним: ранець, канцелярське приладдя, одяг та взуття. 

Журналістка Фіртки спробувала з’ясувати, у скільки цьогоріч обійдеться зібрати школяра в Івано-Франківську.


Одяг

Щоб дізнатись, скільки коштує найнеобхідніший одяг до школи, ми пішли на франківський ринок.

Зокрема, батькам дівчинки шкільна форма обійдеться приблизно у 750 гривень, а ціни на блузки стартують від 250 гривень. 500 гривень та більше потрібно заплатити за туфлі. Шкільний піджак та штани для хлопчика обійдуться приблизно у 650 гривень. Вартість сорочок й туфель стартують від 300 та 450 гривень відповідно.

«Тепер дітям не обов’язково носити шкільну форму, але покупці на неї все одно є. Проте, зазвичай шкільну форму заміняють комплектом, який складається зі штанів та сорочки для хлопців та блузки й сарафану – для дівчат. Це виходить дешевше орієнтовно на 200-250 гривень. А загалом продажі впали, адже батьки ще не знають, чи підуть їхні діти до школи, а відповідно й не поспішають купувати одяг», – розповідає продавчиня дитячого одягу Галина.

Спортивний костюм та кросівки незалежно від статі дитини обійдуться батькам від 600 гривень за кожний окремий товар.

Безперечно, ціни залежать від якості та бренду одягу. Проте, купити новий шкільний одяг батькам хлопчика обійдеться приблизно у 2 500 гривень, а батькам дівчинки дорожче – у 3 000 гривень.


Ранець

За якісний, місткий ранець з хорошою фурнітурою та ортопедичною спинкою доведеться заплатити – приблизно 750-900 гривень. Найдешевші ціни на ранці стартують від 400 гривень. Проте, щоб вберегти дитину від проблем зі спиною, не варто економити на цій покупці.

«Ще дешевші варіанти для замовлення на продаж навіть не розглядаю. На щастя, батьки школярів на ранцях не економлять. І це правильне рішення, бо йдеться про здоров’я дитини. Коли я кажу, що є варіант дешевший, але він відповідно й не такий якісний, то від такої покупки одразу відмовляються й обирають серед дорожчих варіантів. Я сама мама й не хочу, щоб чиясь дитина потім ходила з викривленим хребтом. Так, можна купити найдешевший ранець, але не дивуйтесь, якщо він розлізеться по швах за декілька місяців», – пояснює продавчиня Ірина.


Канцелярія

Канцелярське приладдя настільки різноманітне, що складно виокремити конкретні речі. Часто буває так, що прийшовши за канцелярією, в школярів розбігаються очі: їм потрібно усе. Проте, зосередимось на найнеобхіднішому: пеналі, ручках та олівцях, щоденниках та зошитах...

  • Пенал – від 50 гривень до понад 250 гривень.
  • Зошит, ціна якого залежить від якості та бренду, у середньому на 12 аркушів – 3 гривні, на 18 – 4, 40 гривень, на 24 – 6,90 гривень, 36 – 10,30, 48 – 13,90 гривень, 60 – 16, 96 – 22,50.
  • Ручки – від 2 до понад 100 гривень.
  • Простий олівець – від 2 гривень.
  • Лінійка та гумка – від 7 гривень та 2,50 гривні.
  • Кольорові олівці – від 22 гривень за 12 штук.
  • Щоденник – від 25 гривень, з твердою обкладинкою від 60 гривень.
  • Обкладинки для зошитів – від 12 гривень за 10 штук.
  • Папка для зошитів – приблизно 50 гривень.
  • Фарби та пластилін – від 30 гривень та 20 гривень.

Як бачимо, вартість мінімального набору канцелярії складає приблизно 600 гривень.


Гаджети

У зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації та низьким рівнем вакцинації освітян в Івано-Франківській області учасники освітнього процесу – вчителі, учні та батьки з острахом очікують початку нового навчального року. Зокрема, Прикарпаттям шириться штам «Дельта», й відповідно перспектива дистанційного навчання стала ближчою.

І хоча, за словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, з 1 вересня школи працюватимуть у звичному форматі, та вже з потраплянням регіону у «жовту» карантинну зону, навчальний заклад, у якому вакциновані менш як 80% працівників, зачинить свої двері. Для школярів – це означатиме повернення до навчання онлайн. А в такому разі дітей доведеться забезпечити відповідною технікою. Її вартість залежатиме від багатьох факторів, але в середньому новий планшет коштуватиме від 2 500 гривень, ноутбук – від 10 000 гривень, а навушники – від 150 гривень.


Чи можливо зекономити?

Так. Особливо, якщо дитина – не першокласник. Адже у цьому випадку канцелярія, ранець чи одяг може залишитись з минулого року. Крім того, радимо починати підготовку до школи не в кінці літа, а трохи раніше. Зазвичай в останні дні літа через ажіотаж продавці підвищують ціни на товари.

І, звісно ж, перед тим, як йти за покупками, промоніторте в Інтернеті ціни на однаковий товар в різних магазинах: нерідко вони суттєво відрізняються. До слова, радимо користуватись промокодами. До 1 вересня чимало магазинів пропонують знижки на спортивні товари, техніку, канцелярію та багато іншого.


Допомога багатодітним малозабезпеченим сім'ям до 1 вересня: як отримати?

В Україні додаткові виплати отримають 145 тисяч дітей з багатодітних малозабезпечених сімей. Розмір виплати складе 2 тисячі гривень на кожну дитину, яка станом на 1 серпня має вік 6 - 18 років (включно).

Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 4 серпня.

«Виплата проводиться за матеріалами справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з-поміж багатодітних сімей без звернення таких одержувачів. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення перерахують бюджетні кошти на рахунки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, які відкриті в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», – йдеться у повідомленні структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Водночас в Івано-Франківській територіальній громаді проживає приблизно 2 096 багатодітних сімей. У них виховується понад 6 615 дітей. Крім того, на Прикарпатті є дві сім’ї, де є восьмеро дітей, вісім сімей мають семеро дітей, чотири сім’ї – шестеро, 48 – п'ятеро, 191 сім’я – четверо та 1 848 сімей – троє дітей.

Зауважимо, що багатодітною вважають сім’ю, у якій є троє та більше неповнолітніх дітей. Крім того, відповідно до закону, сім’ї, де повнолітня дитина до 23 років навчається на денному стаціонарі – теж є багатодітними.


Навчальний рік 2020/2021: ситуація та прогнози

За останньою інформацією, навчання в школах, не зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в Україні, скасовувати не будуть. А тому в усіх навчальних закладах міста навчальний рік розпочнеться з 1 вересня у звичному режимі: без дистанційного чи змішаного форматів навчання.

Проте, деякі зі шкіл можуть переходити на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. В іншому випадку школи будуть все ж таки змушені перейти на дистанційне чи змішане навчання.

Загалом позиція Міністерства освіти і науки України наступна: дитячі садочки та учні молодшої школи мають обов’язково навчатись в очному режимі.

Новий навчальний рік, який розпочнеться вже за тиждень, може розвиватись по-різному. Наразі складно спрогнозувати, чи розпочнеться чергова хвиля захворюваності восени. Водночас багато що залежить від рівня вакцинації освітян. А кількість щеплень серед освітян в Івано-Франківську та області залишає бажати кращого.

Станом на 25 серпня, в Івано-Франківській громаді від COVID-19 щепились 42% працівників освітніх закладів. Водночас в місті є школи, де вакцинувались понад 90% вчителів, а є, де менш як 30%. А тому, щоб заохотити освітян вакцинуватись міська влада прийняла рішення преміювати їх за COVID-щеплення. Зокрема, вакциновані працівники освітніх закладів отримають доплату з міського бюджету у розмірі 1 000 гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1444
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3028
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2380
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1153
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34112 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681