Кіборги. Кіно буде

 

 

Якщо за останні три роки і відбулися десь рушійні реформи, з благотворним результатом, то це по за всяким сумнівом сфера культури, головним чином - прориви нових україномовних музвиконавців (завдяки дії закону про квоти на радіо) і вітчизняний кінематограф.

Прориви останнього мають місце не в останню чергу, як не дивно,  завдячуючи підписанню Петром Порошенком закону, над яким добряче попрацювали такі депутати як Микола Княжицький від «Народного Фронту» та голова держкіно (партійний свободівець) Пилип Іллєнко. Що має наводити на думки про конечність, рано чи пізно, сумнівних  партійних проектів, та не окремих політиків/чиновників, їхніх добрих справ.

І хоча Україна ще не стала «фабрикою мрій» , ані на Голлівудських, ані на Боллівудських пагорбах, та вже зробила певні жести та заяви, що на нашому хуторі не все вариться в хуторянській каші, маємо чим, якщо й не повноцінно гордитися, то, принаймні, вже можемо не закутуватися під стандарт «дурникуватого хохла», написаного в сценарнях і студіях мосфільмів.

Зерно посіяно. Жнива попереду .

Фільм Ахтема Сеїтаблаєва  «Кіборги», звичайно,  «Оскар» за найкращі спецефекти, за найкращий сценарій і акторську гру не отримає, однак фільм, зроблений менш як за два мільйони доларів (що за американськими стандартами блокбастера – смішні гроші), найперше, зовні виглядає набагато дорожче, що свідчить про професіоналізм режисера і продюсерів, і найголовніше – цей фільм, як і фільм за романом Андрія Кокотюхи «Червоний», що вийшов кількома місяцями раніше,  не належить до когорти так званого «трагічно-песимістичного жанру» укркіно, що за десятиліття віднадив масову аудиторію.  

Для країни, держави, нації правильно зроблене патріотичне кіно відіграє все ще неоціненну роль, Україна не виняток.  Свого часу фільм «Хоробре серце» , з Мелом Гібсоном в  головній ролі, викликав величезну хвилю патріотичного піднесення в Шотландії, «Віднесені вітром», знятий ще в тридцятих минулого століття, позитивно вплинув на антирасистські настрої всередині США,  всім відомий «Брат» і особливо «Брат-2» стали  культовими, на жаль, не лише для російського пролетаріату з неоімперським дискурсом.

Кіно та музика це те мистецтво, яке в новітні часи посідає чільне місце серед «культур»,  і за його  якістю та кількістю можна не лише судити про розвиток «культур», а й про більш загальні пасіонарні фактори, бо як-не-як митці ідуть в авангарді суспільного поштовху, а вже потім  «машиностроєніє».

Немає нічого дивного, що станом на сьогодні за прокатним збором в українських кінотеатрах серед укрмувіків лідирує «Дзідзьо Контрабас», люди люблять впізнавані фейси, особливо небриті.  Можливо, десь під кінець 18-го появиться документалка «Славко Альфа-Джаз»… ?

І вдвічі приємніше, що глядач обирає патріотичні фільми і окремі серед цих фільмів відплачують йому за потрачені кревні, аби він не виходив з кінотеатру, кінокомплексу з фізіономією людини, яка «зробила те, що мала зробити», адже завжди виграє, як не банально, щирість і інтерес.

Щирих та інтересних нам героїв, екранних і реальних. Кращі кінокартини тільки попереду.


12.12.2017 Яв Назар 3444 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

387

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690