"Кожне покоління повинне мати свою версію": в Івано-Франківському драмтеатрі покажуть рок-мюзикл "Наталка Полтавка"

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.

Про це розповіли на пресконференції журналістці Фіртки.

Це вже шоста постановка знакової для української літератури п'єси Івана Котляревського.

"Остання "Наталка Полтавка" у нас була у 2010 році за режисерства Сергія Кузика. Вона була традиційною, у жанрі народної комедії.

Але у нас виникла ідея зробити свій продукт, який би міг стати франшизою. Сюжет залишили за Котляревським, але адаптували тексти на сучасний лад. Відбулася адаптація музики, але залишили всі оригінальні пісні.

Кожне покоління має право мати свою версію "Наталки Полтавки", адже вона справді несе у собі щось хороше й світле.

Тут нам треба не залишати її "в музеї", десь за склом рамки, боячись до неї доторкнутися, а взяти та зробити її своєю і рідною", — каже генеральний директор Ростислав Держипільський.

Як розповідають постановники, нова версія "Наталки Полтавки" Франківського драмтеатру — це сучасне перепрочитання драматичного твору, де осмислюють історію завдяки нестандартному підходові та трактуванню персонажів.

"В історичному плані ми спостерігаємо періоди "буму" мюзиклів якраз у важкі періоди. У наш час ми також бачимо таку тенденцію: люди йдуть в театр, щоби набратися тої енергії і з нею іти далі працювати, донатити на армію. 

Щодо постановки, ми думали спочатку зробити рок-мюзикл. Потім у процесі роботи вистава стала суто мюзиклом.

Хотіли показати, що український матеріал може бути не гіршим, а в більшості й кращим за якісь популярні твори літератури. Мали намір, щоб ті, хто недавно закінчив школи чи дуже давно, щоб вони ще раз звернулися до оригіналу й побачили би свою "Наталку Полтавку".

Варто пам'ятати, що за часів окупації радянською владою, як і до 2014, 2022 року, у нас в головах було багато російських наративів. Через те ми не дуже любимо в школах нашу літературу, думаємо, що вона є нецікава.

У постановках та різних видах мистецтва бачимо якусь шароварну тенденцію, з якої нам треба виходити і показувати для себе, що наше — круте, актуальне, геніальне", — вказує режисер-постановник Назарій Панів.

У мюзиклі також звучатиме рок-бенд з артистів оркестру Франківського драмтеатру.

"Завдання було досить не з легких. Потрібно зробити так, щоб кожен музичний номер був кращим за попередній. Надіюся, нам це вдалося.

Ви знайдете Лисенка у піснях, але в нестандартній подачі", — каже Юрій Шацький, автор музичного аранжування.

На костюмах персонажів є елементи українських орнаментів.

"Була задача поставити костюми в рок-стилі, але з елементами українських орнаментів. Тому більшість костюмів виконані зі шкіри, але всі орнаменти зроблені з металу.

Використали також багато старовинних технік для оздоби шкіри: тут є і перфорація, розпис, витинанка.

Такі техніки використовували ще наші дідусі й бабусі у своїх костюмах", — розповідає художниця костюмів Олена Андрійчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


27.12.2024 3915
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

521
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1431
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3019
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2066 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4136
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5911

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

366

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

390

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

388

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

819
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

789
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1074
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

507
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2370
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

829
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1149
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34109 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

370
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

711 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

906
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

677