"Крапля крові дарує життя": у Прикарпатському центрі служби крові стартувала благодійна акція (ФОТО/ВІДЕО)

Благодійна акція "Крапля крові дарує життя" стартувала у Прикарпатському центрі служби крові. Її присвятили до Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня. За словами лікарки-методистки Любові Грицишин, благодійна здача крові триватиме тиждень.

У станції переливання кожен донор здає приблизно 450 мілілітрів крові. Перед цим потрібно пройти обстеження у терапевта й отримати результати необхідних аналізів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Стати донором може кожен, кому виповнилося 18 років. Також серед обов'язкових вимог – відсутність хронічних хвороб. Перед здачею крові не можна вживати алкоголь та жирну їжу, а із собою треба взяти паспорт та ідентифікаційний код.

Іванофранківка Христина Зорій сьогодні вперше здала кров. Каже, що хотіла це зробити й раніше.

"Всі, хто хоче, може сьогодні здати кров. Я хотіла вже давніше прийти, ніяк не виходило, а зараз була нагода. Після операції дуже багато людей потребують крові. Деколи дуже важко знайти потрібну групу, – говорить Христина Зорій. – Я є медиком, тому можу сказати, що потрібно здавати кров. Якщо ви здорові та не маєте шкідливих звичок, то потрібно прийти та здати кров".

Перед тим, як здавати кров, донорам пропонують солодкий чай із печивом. Забір крові триває до 12 хвилин. Опісля донор може відпочити у спеціально облаштованій кімнаті. Лейтенант Служби судової охорони Тетяна Татарин також прийшла підтримати благодійну акцію.

"Сьогодні я хочу взяти участь в цій акції та здати кров, яка, можливо, знадобиться для порятунку життя інших людей. Зараз я почуваю себе здоровою і вважаю, що готова до цього відповідального вибору. Донорство – це вибір відповідальний, донори повинні піклуватися не тільки про своє здоров’я, а й здоров’я реципієнтів", – розповіла Тетяна Татарин.

Далі кров та її компоненти зберігають при особливих умовах до 40 діб. За словами лікарки-методистки обласного центру служби крові Любові Грицишин, через пандемію кількість донорів крові на Прикарпатті зменшилася. Зараз ситуація змінилася та покращилася. Щодня тут здають кров приблизно 25 людей.

"Інколи буває й менше. У перші дні епідемії люди трохи налякані були та не йшли. А потім почали йти. Зараз у нас є електронна база, є реєстр донорів. І кожен, хто виявив бажання стати донором, залишає тут свої контактні дані. Люди відгукуються, вони відчувають біду та приходять. Крім того, у нас тут усі донори проходять обстеження на наявність антитіл до COVID-19. Тому є зацікавленість, бо люди не завжди клінічно були впевнені, що вони перехворіли, а тут вони можуть це дізнатися. У нас же все йде безкоштовно", – розповіла Любов Грицишин.

Любов Грицишин додає, що найбільше потребують першої та другої групи крові із негативним резусом. Прикарпатський обласний центр служби крові працює у будні. Здати кров тут можна з 8:00 до 14:30 год.


Читайте також:

У Львові прикарпатцю пересадили донорське серце (ФОТО)


09.06.2021 1263
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

576
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3084
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2104 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4205
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5967

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

431

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

427

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

412

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

527
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10044
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

861
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

826
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

559
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2422
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

858
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1187
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34145 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

274
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

410
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

749 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

935