Кулінарія як покликання і професія: історія франківського бренд-шефа з Еквадору

Його історія з Івано-Франківськом та Україною почалася з дружини майже дванадцять років тому. Він еквадорець, вона франківчанка – зустрілися в Лондоні. А далі як у найвідоміших романах, чи найкращих фільмах…

Знайомтесь, Дарвін Седеньо – еквадорець, бренд-кухар у ресторані “ШефКлуб”. Він створює революцію у гастрономії Івано-Франківська. У самому місті йому подобається абсолютно все – тут є комфорт, можливості, а найголовніше сім’я, яка почувається щасливо вдома. Повернення до Еквадору? Можливо колись, але не зараз – кар’єра росте, завжди є багато роботи,  та й самому Дарвіну подобається тут бути. Кухар розповів про гастрономічні смаки франківців, нові заклади та плани на майбутнє.

Кулінарія як покликання і професія 

Коли я був маленьким, то хотів бути драйвером, але не вийшло. Пробував різні сфери і роботи, але коли потрапив на кухню, то зрозумів це те, що я хочу робити. Коли ти відчуваєш відповідальність за свою роботу, то ти розумієш, що улюблена справа може стати твоєю кар’єрою. Є інженери, є архітектори, є лікарі і є кухарі. Це найголовніші, на мою думку, професії у світі. І наші кар’єри є всі на одному рівні. Ми всі можемо готувати, але не всі можуть задовольнити інших людей.

Про вподобання клієнтів

Коли я приїхав в Україну було дуже мало різних закладів. Ми відкривали, можна сказати, перше європейське кафе. Завдання було не просте – люди ще не бачили Європи, як зараз. За весь цей час дуже змінилися гастрономічні вподобання франківців. За допомогою соціальних мереж можна подивитися, що робиться у світі. Як, де і що готується. Багато-багато кухарів набираються інформації і вони роблять добрими не тільки себе і заклади, а й гостей.

Наш клієнт вимагає всього три речі: інтер’єр, сервіс та смачну кухню. Ми стараємося, щоб всі ці три елементи були рівноцінними. Не може один бути більш кращим, інший менш. Наприклад, ресторан не може мати бомбезний інтер’єр, а погану їжу, або навпаки.

Робота “ШефКлубу”

У ресторані авторської кухні “ШефКлуб” ми постаралися зробити всю роботу так, щоб всі елементи балансували. Ви приходите сюди, відчуваєте комфорт, сервіс і смачну їжу. Ми робили ТОП-ресторан. Те, що люди хочуть бачити, це цей заклад. Вони ходять по різних закладах і у них складається розуміння, куди саме вони хочуть піти на наступний раз, і що вони хочуть їсти.

У “ШефКлубі”частиною сервісу є те, що до клієнтів виходить шеф-кухар, або бренд-шеф, а й всі наші кухарі. Вони виходять до відвідувачів і питають, що подобається, що ні. Це живе спілкування – слухаємо їх побажання. Коли в когось є свято, то ми виходимо цілою командою – співаємо для них, приносимо торта.

Авторська кухня

Ми називаємося авторською кухнею. Користуємося всіма локальними продуктами, якими ми максимально можемо користуватися. Але і є продукти, які ми привозимо з-за кордону. Саме меню не є якесь китайське, італійське, іспанське, воно є таким, яким його бачу я.

“ШефКлуб” робився для того, щоб кухарі могли втілити свої ідеї. Ми кожного дня експериментуємо. Разом з кухарями пробуємо, робимо і тоді наша директива оцінює. Вісім з десяти клієнтів їдять м’ясо, холодні страви продаються всі на однакову кількість. За деякий час ми змінимо меню для того, щоб клієнтам не було скучно. Місто маленьке і вони протягом декількох разів повертаються. Поки що ми працюємо над новим меню і дуже скоро ми його представимо.

“Без” досвіду чи “з”

Персонал ми вибирали відкрито. Їм цікаво працювати на нову місці, набиратися досвіду. Коли приходили на співбесіду, зразу давалося питання на рахунок приготування страви, така собі логістика. Після цього розумієш чи людина має бажання і можливість працювати кухарем. Наприклад, коли я ставлю питання, а мені відповідають: “А скільки платиш?”, то зразу зрозуміло, що ця людина не буде і не хоче працювати. Я також зразу дивлюся на руки. Зразу розумію чи така людина до роботи. Знаю руки кухарів і руки не кухарів.

В команду може потрапити людина, яка не має досвіду. Проходити стажування, працювати біля кухарів і потім стати кухарем також. Наші працівники знають, що і як мають робити зранку до вечора. Це є дисципліна. Приходити вчасно на роботу, в чистій формі, вчасно приносити клієнту страву, продукти мають проходити всі стадії обробки. А наші продукти всі стикеровані. Ми стараємося робити все так, щоб не було зауважень. Кожна частина має бути ТОП.

Українське севіче чи еквадорський борщ

Попробували тут робити традиційну страву севіче з Еквадору з локальних продуктів, то все виходить. За смаком, майже, не відчувалося. Звісно, вони туди додають якісь такі особливі спеції, яких у нас нема. Проте, якщо максимально старатися, то виходить. Також в Еквадорі ми пробували робити український борщ, то нічим не гірший ніж тут на Україні. Там є всі інгредієнти і за смаком також нагадує традиційний український.

Домашня їжа

Вдома готує моя дружина. Вона не дозволяє мені готувати і каже, що я роблю безлад. Я звик тут, (прим. – ресторані),  що я роблю і зразу за мною прибирають, а дома такого нема. Останніх п’ять років я не маю доступу до кухні. В нас двоє дітей і їм треба готувати вдома. Але коли вихідні, то стараємося їсти у якомусь закладі, щоб не мати рутинності домашньої.

Про участь у телешоу

В такому ж проекті, як “Пекельна кухня”, я б не хотів брати участь. Щось інше – можливо. Було запрошення на проект, де треба було бути ведучим. Але були некомфортні умови. Треба було цілий рік кататися. Трошки заважко, в мене тут є робота. Тай думаю, що проект має бути на місяць-два, щоб було цікаво. А на рік, то задовго.

Майбутні проекти

Нашим бажанням є зробити у Франківську гарну гастрономічну мережу. Ми вже почали це робити – скоро відкриється ще один проект “Брамборак”. Це буде така точка, де продаватимуть страви з картоплі, які можна буде взяти “з собою”. Наступний проект, поки не скажу ім’я, будемо продавати гарний лікер у чарках із закусками. На наступний рік маємо ще один проект, я дуже хочу, щоб це був справжній італійський ресторан. Хочу сконцентруватися на ньому, бо він має бути одним із найважливіших у моїй кар’єрі.

Побажання

Я хочу, щоб люди знали  – все що ми тут робимо це для того, щоб давати нашим гостям гарні емоції. Хочу їх запросити відвідати кожен наш заклад в залежності від вподобання – їдальня, кав’ярня, пекарня, ресторан. Хочемо, щоб вони відчували себе як вдома. Бажаю їм здоров’я, щоб мали можливість ходити та дегустувати наше меню. І щастя, щоб ви займалися тим чим вам подобається і це приносило задоволення.

Люся Грибик, westnews


14.09.2018 5016
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4176
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

541
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

846
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1170
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34127 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

394
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

733 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

923
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696